Aviabilietai

Kiekvienais metais daugybė Lietuvos gyventojų pasirenka sau tinkamą laiką nuskristi pailsėti į šiltus kraštus,
kai kurie žmonės taip pat išvažiuoja padirbėti į užsienį ar aplankyti savo giminių. Pigūs aviabilietai – labai
svarbus dalykas, norint kelionėje sutaupyti. Ne visada pavyksta surasti pigiausią pasiūlymą, nors daugybė
aviakompanijų nuolat siūlo įvairias akcijas. Mes jums patarsime, kur aviabilietai pigiausi ir papasakosime,
koks momentas yra tinkamiausias nusipirkti aviabilietus į vieną ar kitą pasaulio kampelį.

Aviabilietų kaina

Žinoma, skirtingai nei daugybė kitų paslaugų ir prekių, aviabilietai yra tokio tipo pirkinys, kurio kainos struktūrą nėra labai lengva suprasti. Dažnai skirtingos įmonės įvertina tokios pačios kokybės skrydį visiškai skirtingomis kainomis, nors iš tiesų atrodo, kad viena iš jų tiesiog užsidėjo gerą antkainį. Vadinas, reiktų
pradėti aiškintis aviabilieto kaina keliomis pakopomis, kadangi struktūra nėra vientisa – savo dalį pasiima ir oro uostai, ir tarpininkai ir oro linijų bendrovė.

Aviabilieto kainą taip pat sudaro ir tarifas. Oro linijos pačios nustato šį mokestį, kad aviabilietas būtų jiems pakankamai pelningas. Į šį tarifą įeina daugybė mažesnių mokesčių: komandos darbą, oro navigacijos reguliavimą, reiso valdymą ir kasos darbuotojų darbą. Dar viena labai svarbi priežastis, kodėl
aviabilietai nėra apmokestinami visuomet fiksuotais tarifais yra ir ta, kad aviakompanijos tarpusavyje daugiau konkuruoja negu kad, pavyzdžiui, autobusų ar traukinių kompanijos. Dėl didelės konkurencijos, aviakompanijos pasirenka lanksčias aviabilietų kainas, kad esant reikalui galima būtų sukurti vieną ar kitą akciją ir prisivilioti naujų klientų.

Dar vienas svarbus įnašas į aviabilieto kainos struktūrą yra įvairūs mokesčiai. Aviabilietai susideda iš oro uosto mokesčio, bagažo ir kuro mokesčių. Kai kuriose situacijose gali susidėti ir iš kelių papildomų mokesčių – priklauso nuo kliento asmeninių poreikių. Pagal šiuos mokesčius nesunku paaiškinti ir tai, kodėl aviabilietai taip dažnai skiriasi savo kaina, nors atrodo tokios pačios kokybės ir net gi skrendama į tą patį miestą. Labai svarbu įsidėmėti ir tai, kad kuo arčiau oro uostas miesto centro – tuo jūsų mokesčiai bus didesni. Vadinasi, jeigu norite sutaupyti nemažai pinigų, geriausiai būtų rinktis toliau nuo miesto centro esanti oro uostą – tuomet tikrai nepermokėsite ir galėsite sutaupyti gal net kelis šimtus litų. Vadinasi, pigūs aviabilietai tikrai nepriklauso nuo to į kokį miestą ar į kokią šalį yra skrendama.

Aviabilietai yra pigūs šiek tiek toliau nuo miesto centro esančiuose oro uostose, pigiausi – priemiesčiuose. Taigi, negana šio mokesčio, yra ir kitokių aviabilieto kainą sudarančių mokesčių, kurie yra taip pat nepastovūs – pavyzdžiui, savo dalį mokesčio pasiima ir bilietų tarpininkai arba kelionių agentūros. Kuomet ne patys rezervuojate aviabilietus, galite būti užtikrinti, kad jums teks nedidelę sumą bilieto kainos paaukoti ir kelionių agentūrai. Kelionių agentūros už šį mokestį prisiima ir atsakomybę pranešti, jeigu aviabilietai buvo atšaukti ar data buvo pakeista.

Taigi, galime teigti, kad aviabilietai nėra pastovios vertės prekė, ji nuolat keičiasi ir ne visada verta pasitikėti pardavėjų patraukliomis akcijomis, kadangi kai kurie gali manipuliuoti aviabilietų nepastovia kaina – kai kurios bendrovės įsigudrina rodyti akcijas su bilietų kainomis be oro uosto mokesčių, o tai yra tikrai neteisinga.

Aviabilietų klasės

Žinoma, kalbant apie dalis mokesčių, iš kurių susidaro aviabilietai, labai svarbus dalykas yra ir bilietų klasės. Dažniausiai pasitaikančios ir pačios populiariausios aviabilietų klasės yra, žinoma, ekonominė ir verslo klasė. Skirtumų gali būti net gi daugiau, negu įsivaizdavote, todėl čia pateiksime pagrindinius skirtumus tarp
ekonominės ir verslo klasių atstovų.

Verslo klasės keleiviai:

 • Mėgaujasi nemokamais gėrimais ir maistu
 • Sėdi erdvesnėje kabinoje
 • Didesnis personalo dėmesys
 • Bilieto keitimo galimybės

Ekonominės klasės keleiviai:

 • Sėdi gana tankioje patalpoje
 • Ne visada gauna nemokamo maisto
 • Turi mokėti už gėrimus
 • Ne visada turi galimybę keisti arba grąžinti bilietą

Taigi, matome, kad skirtumų yra daugiau, negu dauguma galvoja – žinoma, visi žinome, kad verslo klasės keleiviai džiaugiasi nemokamu maistu ir alkoholiniais gėrimais, tačiau tikrai ne daug kas pagalvoja apie tai, kad perkant verslo klasės lėktuvo bilietą yra galimybė jį grąžinti arba pakeisti be didelių apribojimų.

O dabar atkreipkime dėmesį į papildomas klases, į kurias išduodami aviabilietai. Yra tokių klasių kaip A*, B*, C*, D* ir t.t. iki Z*. Iš tikrųjų, šios papildomos avialinijų klasės nieko per daug nesiskiria nuo ekonominės klasės, tačiau oro bendrovės nustato šias klases raidėmis savarankiškai, taip norint sudaryti pagrindinį aviabilietų pajamų biudžetą ir suplanuoti nupirktų bilietų kainą.
Labai svarbu žinoti ir tai, kad kuo brangesnį lėktuvo bilietą perkate, tuo didesnės bus galimybės jį be jokių apribojimų pakeisti arba tiesiog grąžinti. Dažniausiai reklamuojamų aviabilietų kainos būna šiek tiek didesnės nei panašios klasės įprastų bilietų, kadangi avialinijų kompanija tokiu būdu
bando atpirkti reklaminės kampanijos išlaidas. Taigi, jeigu norite sutaupyti, tuomet žinokite, kad pigiausi aviabilietai bus tie, kuriuos galima anksti rezervuoti. Tad jei radote sau reikalingą skrydį ir visos sąlygos jus tenkina, tuomet tikrai neverta laukti paskutinės minutės – iš karto užsirezervuokite jums reikalingus bilietus, kadangi ateityje jie tikrai brangs, net jei ir bus siūlomos akcijos, tokių pigių aviabilietų jau neįsigysite.

Aviabilietų rezervavimas internetu

Dabar vis populiaresnė paslauga yra aviabilietai internetu. Užsisakyti juos tikrai paprasta, o ir kaina yra šiek tiek pigesnė, kadangi tokiu atveju nereikia mokėti už aptarnavimą, o kartais nereikia mokėti rezervavimo mokesčio iš viso (priklauso nuo aviakompanijos, kurioje ketinate įsigyti aviabilietus). Iš tikrųjų, vienas iš pagrindinių privalumų, kodėl žmonės taip dažnai pradėjo pirkti  aviabilietus internetu yra tas, kad ši paslauga yra prieinama visą parą. Tai reiškia, kad jūsų norimi aviabilietai gali būti jūsų bet kuriuo paros metu, vos kelių pelės paspaudimų atstumu. Žinoma, tai gali sudaryti ir savotiškų keblumų, pavyzdžiui, ne visos avialinijos kol kas teikia tokias paslaugas – kai kurios pasilieka ties standartiniu aviabilietų pardavimo būdu, tačiau žadama, kad po kelerių metų absoliučiai visos bendrovės turės tokią galimybę.

Aviabilieto rezervavimo procesas

Rezervuojami internetu, aviabilietai kainuoja gerokai pigiau, todėl jeigu dar niekada nebandėte internetu rezervuoti skrydžio, galime jums padėti. Atsidarius internetinę rezervavimo sistemą, pamatysite kelis specialius laukelius, į kuriuos turėsite įrašyti arba tiesiog pasirinkti datą ir vietą. Šiek tiek vėliau, kuomet jau pasirinksite skrydį, turėsite užpildyti ir kitus svarbius laukelius su savo duomenimis ir pageidautinais skrydžio patogumais. Paieškos sistema jūsų tikrai nesuklaidins, o net gi atvirkščiai – gerokai palengvins 
aviabilietų ieškojimo darbą, kadangi pamatysite tik tuos variantus, kuriuose dar galimi laisvi aviabilietai.
Radus tinkamiausią variantą ir pagaliau užpildžius reikiamus duomenis, turėsite susimokėti už aviabilietų rezervaciją ir tada jau galėsite laukti, kol jūsų naujieji aviabilietai bus pristatyti jums į namus. Svarbu yra ir tai, kad iš karto pamatysite pilną aviabilieto kainą su visais mokesčiais – tai reiškia, kad jūsų jau tikrai
niekas neapgaus ir nereikės atvykus į oro uostą mokėt kokių nors papildomų netikėtų mokesčių. Iš karto pamatysite ir oro uosto mokesčius, ir administravimo kainą. Aviabilietai dažnai įsigyjami internetu ir dėl to, kad labai lengva ir patogu už juos atsiskaityti. Jums tereikia turėti kreditinę arba debetinę kortelę, nors galite susimokėti už aviabilietą ir paprastu banko pavedimu (žinoma, toks mokėjimas gali užtrukti kur kas ilgiau). Na, o jei nenorite pirkti aviabilietų internetu, tuomet visada yra galimybė atsiskaityti tiesiog grynaisiais pinigais. Rezervaciją dažniausiai įmanoma atšaukti per dvidešimt keturias valandas, tačiau labai svarbu žinoti, kad rezervuojant bilietus būtina susimokėti visą sumą iš karto. Jums sumokėti už aviabilietus gali padėti ir artimieji – tiesiog turėsite jiems pasakyti savo aviabilietų rezervacijos kodą. 

Užsisakius aviabilietą iš ryto, jį galėsite gauti jau sekančią darbo dieną. Tai labai patogu, kadangi ilgai laukti nereikės – Lietuvoje kurjeriai pristato jūsų aviabilietus per vieną darbo dieną, nebent užsisakinėjate vakare – tuomet gali tekti palaukti, kol jūsų aviabilietai atkeliaus šiek tiek ilgiau. Jeigu gyvenate užsienyje, tuomet kurjeris taip pat galės jums tiesiai į namus atvežti jūsų
užrezervuotus aviabilietus, tačiau toks pristatymas, žinoma, kainuos šiek tiek brangiau. Aviabilietai kartais pristatomi ir kitais būdais, pavyzdžiui, registruotu laišku. Jis paprastai išsiunčiamas likus keturiolikai dienų iki jūsų skrydžio. Visgi, patariama geriau užsisakinėti aviabilietus su kurjerio paslauga, nes tokiu būdu gausite juos labai greitai. Taip pat verta žinoti, kad privalote kreiptis į  aviakompaniją, jei likus dešimčiai dienų vis dar negavote savo aviabilietų.

Su aviabilietais susijusios problemos

Žinoma, kartais ne viskas einasi sklandžiai, todėl verta atkreipti dėmesį ir į dažniausiai pasitaikančias problemas ir optimaliausius jų sprendimus:

 • Jūsų vardas ar pavardė užrašyta neteisingai.

Tokiu atveju nedelskite – praneškite apie tai kompanijai, iš kurios buvo gauti aviabilietai. Jeigu suklydo darbuotojas, tuomet aviakompanija turėtų gana greitai ir operatyviai ištaisyti šią klaidą. 
Na, o jeigu bus nuspręsta, kad ši klaida įvyko dėl kliento kaltės, tada teks susimokėti nedidelį papildomą mokestį, kad jūsų aviabilietai galėtų būti sėkmingai pakoreguoti ir grąžinti jums. Na, o jeigu aviabilietas jau bus išrašytas, tuomet pakeisti jo nepavyks.

 • Aviabilietų grąžinimas ir pinigų grąžinimas

Jeigu jūs negalite vykti į savo skrydį dėl tam tikrų svarių priežasčių (pavyzdžiui, ligos), tuomet jums reikės pateikti tam tikrus tai įrodančius dokumentus. Aviakompanija turės apsvarstyti jūsų prašymą ir tuomet galbūt atgausite pinigų sumą, kurios verte buvo įvertinti jūsų aviabilietai. Tačiau, dažnai žmonės bando atsiimti savo aviabilietus be jokios rimtos priežasties, ir, žinoma, to padaryti
nepavyksta, kadangi aviakompanijos nėra įsipareigojusios grąžinti pinigus už aviabilietus, kurie buvo neišnaudoti tik dėl pačių klientų kaltės. 

Kiti su aviabilietais susiję svarbūs atvejai

Pasitaiko įvairių kitokių atvejų, kai jums reikia tikslesnės informacijos ir nurodymų, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Pavyzdžiui, jeigu keliaujate su persėdimais, tuomet jums reikia sužinoti labai tikslų laiką – pasidomėkite, ar aviabilietai nėra užrašyti su paklaida, kad tikrai atvyktumėte reikiamu laiku ir nepraleistumėte persėdimo. Didžiausia grėsmė kyla tada, kai užsisakote aviabilietus su persėdimais iš skirtingų kompanijų. Žinoma, reiktų būti susipažinusiam ir su oro
uosto kodais – jei jų gerai nepažinsite, jus gali suklaidinti.

Jeigu keliaujate su draugais arba šeima, tuomet patartina pasirūpinti aviabilietais kuo greičiau. Jei jūsų aviabilietai bus užsakyti tik kelioms savaitėms iki skrydžio, galite net negauti tiek vietų, kiek norėtumėte. Vadinasi, pasistenkite užsisakyti bilietus anksčiau ir tuomet jums gali pakliūti pigiausi
aviabilietai asmenų grupei.

Aviabilietai apibendrinant

Aviabilietai yra kur kas pigesni, jeigu jie yra užsakomi internetu ir gana anksti. Kuo anksčiau užsisakysite aviabilietus, tuo jie bus pigesni, kadangi skrydžių kompanijos visuomet iš pradžių išparduoda pigesnius bilietus, o šiek tiek vėliau pradeda didinti kainą. Ypač verta iš anksto užsisakyti aviabilietus į populiariausius skrydžius, pavyzdžiui, į Didžiąją Britaniją arba Vokietiją.
Kadangi į šias šalis skrendama itin dažnai, aviabilietai į skrydžius tiesiog brangsta valandomis ar net minutėmis. Jeigu keliaujate su šeima, tai gali tekti sumokėti nemažą priedą prie aviabilieto už kūdikį. Na, o jeigu šeimoje yra vyresni vaikai, tuomet daug primokėti nereikės.

Na, o pabaigai – dar keli svarbūs dalykai tiems, kuriems rūpi pigūs ir kokybiški aviabilietai:

 • Skrydžiai darbo dienomis ir dienos metu yra kur kas pigesni nei naktiniai arba savaitgaliniai.
 • Vyresniems vaikams taikomos didelės nuolaidos, o kūdikiams – ne.
 • Ekonominė klasė yra kur kas pigesnė už verslo.
 • Pirkti aviabilietus į priekį ir atgal yra kur kas pigiau nei atskirai.
 • Rezervuokite aviabilietus internetu ir sumokėsite tikrai mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *