Bulgarijos lankytinos vietos

Bulgarija yra garsi daugybe vienuolynų, savo muziejų miesteliais ir kalnuotu kraštovaizdžiu. Šalis gali didžiuotis net 9 lankytinais objektais, įtrauktais į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą ir daugybe nacionalinių parkų, itin patinkančių tiems, kurie mėgsta natūralų gamtos grožį. Turtinga Bulgarijos istorija ir kultūra traukia lankytojus iš viso pasaulio, ne išimtis ir lietuviai.

Bulgarijoje nenuobodžiausite bet kokiu metų laiku: žiemą ši šalis siūlo platų slidinėjimo kurortų pasirinkimą, vasarą čia itin populiarios poilsinės kelionės, o pavasaris ir ruduo labiausiai tinkami vizitams į lankytinas vietas: senamiesčius, pilnus istorinių ir kultūrinių monumentų, įvairias tvirtoves, muziejus, natūralią gamtą išsaugojusius kaimus ir šimtmečius stovinčius vienuolynus.

Muziejų miesteliai

Bulgariją turi unikalias, mažai kur randamas vietoves – ištisus muziejų miestelius. Vienas jų, Melnikas, yra puikiai žinomas dėl jame esančių vyno rūsių, architektūros statinių, kurių istorija siekia 18-ąjį amžių ir netoliese esančio Rozhen vienuolyno su įspūdingu altoriumi, vitražiniais langais, ikonomis ir nuostabiomis freskomis.

Kitas muziejų miestelis Bansko įsikūręs Pirėnų kalnų papėdėje yra Šventosios trejybės bažnyčios namai. Miestelis lankytojus žavi nuostabiomis freskomis ant pastatų sienų ir aukštais iš akmens pastatytais gyvenamaisiais namais, kurie atrodo kaip vienuolynai.

Nacionaliniai parkai

Vienas iš didžiausiųjų – Pirėnų nacionalinis parkas yra ant aukščiausių Pirėnų šlaitų. Kraštovaizdis čia žavi ne pirmą šimtą metų skaičiuojančiomis pušynais, kristaliniais ežerais ir klinčių uolomis. Parkas suteikia prieglobstį daugybei retų augalų rūšių, įskaitant beveik išnykusį edelveiso augalą. Lankytojų akis lepina beveik 180 ledyninių ežerų.

Kitas nacionalinis parkas pietvakariuose, pavadintas Rilos vardu, apima beveik pusę Rilos kalnyno ir yra žymus savo septyniais ežerais bei įspūdingu vienuolynu, kurio amžius siekia 900-uosius metus.

Vitošos nacionaliniame parke, esančiame šalia Sofijos, lankytojai gali išvysti daugybę skirtingų, retų rūšių drugelių, vilkų, meškų ir laukinių kačių.

Rilos vienuolynas

Už 121 kilometro nuo Sofijos esantis senovinis vienuolynas turi milžinišką freskų, medžio dirbinių, monetų, senų ginklų, įrankių ir biblijos pergamentų kolekciją. Didžioji dalis 900 metais statyto vienuolyno buvo sunaikinta ugnyje, tačiau 19-ame amžiuje atstatyti pastatai, kurie stovi iki šiol. Viena iš vienuolyno dalių, Khrelio bokštas čia stovi net nuo 14-o amžiaus.

Rožių paplūdimys

Gegužę ir ankstyvą birželį šis vaizdingas paplūdimys virsta į magišką spalvų oazę: rožės masiškai atveria savo gražius žiedlapius. Šiuo metų laiku, daugumoje regiono miestų švenčiami rožių festivaliai. Kazanluko paplūdimyje stovi garsus Rožių muziejus, ypatingai sužavintis moteriškos lyties lankytojas. Kazanlukas taip pat turi nemažai archeologinių ir istorinių lobių iš Graikijos, Romos, Ossmanų imperijos ir senosios Trakijos (pietrytinės Balkanų pusiasalio dalies). 

UNESCO pasaulio kultūros paveldas

Kaip jau minėjome, Bulgarija turi net 9 objektus, įrašytus į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.:

  • Trakijos Kazanluko kapinynas rožių paplūdimyje nusipelnė tobulai išsilaikiusiomis 4-ame amžiuje pieštomis freskomis.
  • Sveshtari kapinynas prie Razgrado miesto Trakijos karaliui užsigeidus buvo pastatytas net prieš 2300 metų ir tai vienas iš seniausių statinių Europoje.
  • Madaros raitelis – didžiulė uola su raitelio, ietimi nusitaikiuso į liūtą, raižiniu amžiumi siekia net Viduramžius.
  • Bojanos bažnyčia šalia Sofijos priemiesčio Bojanos yra garsi savo freskomis, ypač tiksliomis Konstantinopolio ikonų kopijomis.
  • Įspūdingi Ivanovo uolos vienuolynai tęsiasi beveik 5 kilometrus ir susideda iš celių, koplyčių bei bažnyčių įstatytų į uolas. Šį, iki šiol vieną garsiausių pasaulyje vienuolyną, pastatė 11-14 amžiais gyvenę vienuoliai atsiskyrėliai.
  • 7-ojo amžiaus Senojo Nesebūro žvejų miestelis yra šalia Saulėtojo paplūdimio ir lankytojus traukia senais mediniais žvejų nameliais bei beveik 50 Bizantijos imperijos laikais statytų bažnyčių.
  • Jau anksčiau minėtas Rilos vienuolynas ir šalia esantis Sreburnos ežeras yra unikalios faunos ir laukinės gamtos namai bei viena iš nedaugelio vietų, kuriose vis dar gyvena itin reti Dalmatino pelikanai.

Sofija

Senoji Bulgarijos sostinė Sofija, kurios amžius siekia net 4-ą amžių prieš Kristų gali pasigirti didžiule architektūrinių stilių įvairove: joje galima rasti ne tik bulgariškų tačiau Graikijos, Romos, Bizantijos imperijos ir Turkijos vietų savybės pasižyminčių pastatų. Vienas iš garsiausių pastatų – memorialinė Aleksandro Nevskio bažnyčia buvo pastatyta norint įamžinti Bulgarijos atsiskyrimą nuo Turkijos po didelio karo su šia šalimi amžiaus pabaigoje. Sostinė taip pat garsėja daugybe teatrų, muziejų, operos namais ir meno galerijomis. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *