Geriausi Bulgarijos kurortai

Bulgarija nenumaldomai populiarėja savo Juodosios jūros pakrante. Pakankamai arti nuo namų, kad kelionės išlaidoms nereikėtų apiplėšti banko ir pakankamai toli, kad leistų atsiriboti nuo rutinos bei įvairių rūpesčių mėgaujantis nuostabiai paplūdimiais, puriu smėliu ir saule. Žinoma, Bulgarija turi gerokai daugiau nei nuostabius paplūdimius: turtingas istorinis palikimas sužavi kiekvieną kultūros ir istorijos ištroškusį keliautoją, tačiau šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime būtent apie kurortus. Beje, net poilsiautojų pamėgti Bulgarijos miesteliai gali pasigirti unikaliu istoriniu bei kultūriniu paveldu, tad aptarsime ir šį aspektą.

Kadangi kurortų stygiumi Juodosios jūros pakrantėje Bulgarija tikrai negali skųstis, gali būti gana sudėtinga išsirinkti. Norėdami palengvinti kelionės planavimą, sudarėme, mūsų manymu, geriausių kurortų Bulgarijoje sąrašą. 

Auksiniai smėlynai (Golden Sands)

Šis kurortas jau pačiu savo pavadinimu „parduoda“ save ir kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų. Pakrante nusidriekusi plati smėlio juosta, įrėminta žalių uolų, yra puiki poilsio ir pasilinksminimų vieta tiek jauniems, tiek vyresniems turistams. Vos 17 kilometrų nuo Varnos esantį kurortą nesunku pasiekti, tas vienos kelionės metu galite pasimėgauti ir didelio miesto ir atpalaiduojančio kurorto teikiamais malonumais.

Saulėtasis paplūdimys (Sunny Beach)

Didžiausias kurortas Bulgarijos krantuose yra ypatingai mėgstamas jaunų keliautojų. 10 kilometrų besitęsiantis deginimuisi puikiai tinkamas paplūdimys nusietas nesibaigiančia gausybe restoranų ir po atviru dangumi įsikūrusių naktinių klubų. Saulėtasis paplūdimys – tiems, kas pasiilgę saulės ir linksmybių.

Šventas Konstantinas ir Elena (St.Constantine and Elena)

Artimiausias Auksinių smėlynų kaimynas, Šventas Konstantinas ir Elena siūlo kitokį kurortinį poilsį. Čia rasite rinktinius istorinius pastatus, tokius kaip 16-ojo amžiaus rytų ortodoksų vienuolyną ir 14-ojo amžiaus Kastritzi gyvenvietę. Čia galite mėgautis istorija, sportu, spa bei prabangiais viešbučiais ar vilomis vienu metu.

Riviera

Jei didelės žmonių minios jums labiau priešas nei draugas, atostogoms Bulgarijoje turėtumėte pasirinkti Rivierą. Šis ramus ir atsipalaiduoti leidžiantis kurortus įsikūręs ant nuostabaus jūros kranto ir yra apsuptas vešliais miškais. Tai kurortas skirtas visiškam atsipalaidavimui ir atitrūkimui nuo pasaulio. Jei poilsinės atostogos ramumoje, prabangiame viešbutyje, ryte ar vakare mėgaujantis spa skamba patraukliai – Riviera būtent jums.

Sozopolis (Sozopol)

Sozopolis laikoma pirmąja vieta prie Juodosios jūros, kurioje kas nors įsikūrė ir šis regionas itin turtingas istorinėmis gyvenvietėmis, griuvėsiais, bažnyčiomis ir kitais istoriniais objektais. Jis taip pat žinomas dėl itin mišrios virtuvės ir garsaus meno bei filmų festivalio (Apollonia Art and Film Festival). Jei domitės istorija ir norite suderinti poilsinę kelionę su kultūrine/pažintine, Sozopolis labiausiai vertas jūsų dėmesio.

Balčikas (Balchik)

Balčikas laikomas vienu iš gražiausių uostamiesčių visoje Bulgarijos krantinėje. Nors čia yra keletas nuostabių paplūdimių, pats miestelis sulaukia žymiai daugiau dėmesio. Šiame kurorte galite mėgautis ne tik karšta saule ir smėlėtais paplūdimiais, bet ir apžiūrėti įspūdingas miesto brangenybes, tokias kaip botanikos sodai, istoriniai rūmai ir akmeniu grįstos gatvės.

Pomorija (Pomorie)

Jei poilsis spa centre yra mėgstamas jūsų laiko leidimo būdas, Pomorija turėtų būti jūsų kelionių krypčių sąrašo viršuje. Tai vienas iš seniausių Bulgarijos miestų ir yra geriausiai žinomas dėl savo sveikatingumo centrų bei stulbinančio mineralinių šaltinių poveikio. Purvo vonios, paukščių stebėjimas druskų lagūnoje ir tinginiavimas paplūdimyje – jei tai jums skamba kaip puikios atostogos, Pomorija turėtų išpildyti visus jūsų lūkesčius.

Nesebaras (Nessebar)

Jei sugebėsite atsitraukti nuo pasakiškų smėlėtų pakrančių, vadinamų Juodosios jūros perlais, galėsite apžiūrėti puikiai išsilaikiusią itin seną istorinį miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Atvykus į Nesebarą rekomenduojame aplankyti unikalų archeologijos muziejų, bent akies krašteliu pažvelgti į 50 įspūdingų bažnyčių ir kitų lankytinų objektų. Šie dalykai verčia Nesebarą mėgstamiausiu kultūros ir istorijos mėgėjų kurortu.

Primorskas (Primorsko)

Primorsko kurortas žavi nuostabiu vaizdu į Standžos kalnus, plačiais smėlėtais paplūdimiais ir modernumo jausmu. Po atpalaiduojančios dienos tinginiaujant ir gulinėjant paplūdimyje, visą naktį galite mėgautis triukšmingu naktiniu gyvenimu, o jei mėgstate ramybę, pavakarieniauti viename iš 250 čia esančių restoranų ir kavinių. Tikri entuziastai ir energijos pilni poilsiautojai sugebės suderinti visus šiuos dalykus, tačiau net jei nesate toks, į Standžos kalnų papėdėje įsikūrusį Primorską atvykti vis vien verta. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *