Geriausi Ispanijos kurortai

Ispanija labai populiari Europos šalis atostogoms, pritraukianti poilsiautojus iš viso pasaulio. Ši šalis gali pasigirti puikiais smėlėtais paplūdimiais ir gausybę žavingų vaizdų. Ispanijos pakrantės skalaujamos Atlanto vandenyno šiaurėje ir Viduržemio jūros pietuose suteikia galimybe mėgautis saule turistų mėgstamuose kurortuose.

Ispanijos kranto linija tęsiasi daugiau nei 3000 kilometrų ir yra suskirstyta į šešias dalis: Costa de la Luz, Costa Brava, Cosra Dorada, Costa del Azahur, Costa Blanca, Costa del Sol ir Costa de la Luz. Visi Ispanijos paplūdimiai gali pasigirti tobulomis oro sąlygomis ir pasakišku gamtos grožio, tad itin sunku išrinkti geriausias vietoves, tačiau šiame straipsnyje pamėginsime trumpai aptarti, mūsų manymu, labiausiai dėmesio vertus kurortus, kuriuose jūsų laukia nepamirštamos atostogos.

Geriausi Ispanijos kurortai:

  • Costa Brava
  • Calella de Palafrugell
  • Palma
  • Tamariu

Costa Brava

Ispanų pasididžiavimas, garsusis dailininkas Salvador Dali sakė, kad Costa Brava yra siurrealistinė, idiliška pirmykščiais paplūdimiais, ir žavinti akmenimis grįstomis gatvėmis vietovė. Turbūt tokio žmogaus žodžiais pasikliauti verta, bet vis dėlto daug kas vengia šio kurorto dėl masiško turistų kiekio.

Nors Costa Brava yra vienas iš labiausiai turistais perpildytų Europos kurortų (o gal tiksliau kurortų kompleksų) pietinėje dalyje, jo nurašyti nereikėtų. Šios vietovės gamta, klimatas ir istorija sukuria keistą, tačiau įtraukiantį grožį, kurį sunku aprėpti, tačiau nesunku mėgautis. Norint išvengti masės žmonių, tačiau pasimėgauti unikaliais vaizdiniais, puikiai tinka uolėtasis ruožas (net pats žodis Brava reiškia uolėtumą) tarp Calella ir Sa Riera regionų saugomas nuo masinio turizmo, tad čia tikrai galima ramiai pailsėti, stebint unikalų kraštovaizdį, nusėtą stačiomis uolomis. Ši vieta labiausiai tiktų tiems, kurie mėgsta šiek tiek kitokį poilsį: be kosmopolitaniškų viešbučių ir elitinių klubų.

Calella de Palafrugell

Tai Costa Bravos dalis, tačiau ją verta išskirti, kadangi ji skiriasi nuo kitų. Nesumaišykite šio kurorto su Calella de Palafrugell. Tai visai kitokia vietovė, senas žvejų kaimelis, virtęs puikiu kurortu su septyniais mažais smėlėtais paplūdimiais. Kai kuriuos iš jų poilsiautojai dalinasi su žvejais, bet tai tik suteikia žavumo – iš šių veteranų galima išgirsti daugybę istorijų apie Ispanijos kultūrą ir istoriją. Visi šie paplūdimiai tarsi įrėminti uolienų atodangomis, nuo kurių drąsiausieji netgi drįsta šokinėti tiesiai į bangas. Visai netoliese, už maudymosi zonų, yra gana nemažai restoranų, barų ir mažų parduotuvėlių už kurių nusidriekę žavios, gėlėmis puošiamos alėjos.

Nors vasaros metu poilsiautojų gana nemažai, masiniam turizmui skirtų didelių viešbučių čia nėra daug, tačiau nedideli viešbutukai yra jaukūs ir pasižymi maloniu aptarnavimu, tad čia galėsite pilnutinai atsipalaiduoti už prieinamą kainą. 

Palma

Tai graži Maljorkos sostinė, žavinti įspūdingais paplūdimiais ir įlankomis. Tai viena iš gražiausių Ispanijos vietovių, bet kad ir kaip būtų keista Lietuvos poilsiautojų tarpe ji vis dar nėra populiari. Tai puikus pasirinkimas tiek savaitgalio, tiek dviejų savaičių ar net ilgesnėms atostogoms, nes daugybė nuostabių vaizdų, parduotuvių, restoranų ir pramogų visuomet suteikia veiklos. Į Palmą dažnai važiuojama apsipirkti, kadangi ji garsėja puikios kokybės drabužių parduotuvėmis.

Šio miesto gatvės pasižymi visiška eklektika: čia rasite įvairių epochų savybėmis pasižyminčios architektūros, nuo kaimiškų trobų iki prabangių mados namų. Lankantis Palmoje verta pamatyti La Seu katedrą – vieną iš garsiausių gotikinio stiliaus pastatų visame pasaulyje. 700 metų darbas tikrai nenuėjo veltui ir dabar atrodo įspūdingai.

Tamariu

Paprastoms poilsinėms atostogoms pajūryje su mažais vaikais, Tamariu turėtų būti sąrašo viršuje. Iškyšulio „saugomi“ švelnaus smėliuko paplūdimių krentai skalaujami negilių vandenų ir gana saugūs net ir patiems mažiausiems ir neatidžiausiems vaikams. Tamariu paplūdimiai įvertinti mėlyna vėliava, tad nenuostabu, kad jie yra bene tobulai švarūs ir juos skalauja kristalinio skaidrumo vanduo.

Nuo seniausių laikų Tamariu gatvėse visuomet vilioja šviežiai keptos duonos kvapas, vedantis į cukrainę. Čia galite pasimėgauti puikios kokybės ispanišku vynu bei įvairiais konditerijos gaminiais. Šiame mažame miestelyje yra trys nedideli viešbučiai, keli puikios kokybės jūrų gėrybių restoranai, šiek tiek kavinukių ir barų. Tamariu skirtas visiškai ramiam poilsiui, o ne veiksmui, tad vakarėlių liūtams čia vykti neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *