Geriausi Italijos kurortai

Italija garsėja išskirtine, tūkstančius metų formuota kultūra, provincijų, regionų įvairove ir unikaliais architektūriniais šedevrais, puošiančiais kiekvieną didelį miestą šiame bato formos pusiasalyje. Be viso to, ši šalis dar turi 7600 kilometrų besitęsiančią kranto liniją ir Viduržemio jūros klimatas padarė šiuos krantus tobulus puikiam poilsiui beveik penkis mėnesius per metus. Likusius metų mėnesius Italija taip pat turi ką pasiūlyti – slidinėjimo kurortai Alpėse sulaukia lankytojų iš viso pasaulio ir juose be slidinėjimo yra gerokai daugiau veiklų.

Šiame straipsnyje aptarsime dviejų tipų Italijos kurortus: geriausius poilsiui vasarą ir labiausiai viliojančius slidinėti žiemą.

Poilsis ant Viduržemio jūros kranto:

  • Amalfi
  • Sorrento
  • Taormina
  • Cinque Terre
  • Portofino

Slidinėjimas Alpėse:

  • Cervinia
  • Passo Tonale
  • Livigno

Poilsis ant jūros kranto

Viduržemio jūros apsupta Italija turi ilgą kranto liniją, kurioje išsidėstę įvairūs miesteliai, kaimeliai ir kurortai. Skirtingose krantinės dalyse jūra netgi turi skirtingus pavadinimus: vakarų Italijoje tai Ligūro jūra, pietuose – Tyrėnų jūra, ant Italijos bato kulno jūra vadinama Ionu, o rytuose – Adrija.

Krantuose dar likę nemažai istorinių žvejių uostų ir iš natūralių uolų susidariusių uostų bei užtvarų, kurios buvo naudojamos gynybai. Deja, daugumoje tokių vietų maudymuisi tinkami paplūdimiai per trumpi ir uolėtuose krantuose nėra pakankamai vietos modernizavimui, tad kurortų tokiose vietovėse mažai.

Amalfi

Ši kvapą gniaužiantis kalnuota kranto linija yra pačiuose Neapolio pietuose. Kadaise buvusi viena iš pagrindinių žvejojimo vietų, šiuo metu žavingą kraštovaizdį išsaugojusi vietovė virto kurortu. Pagrindinis miestas šioje kurortinėje zonoje yra Amalfi, tačiau aplink jį yra daugybė kitų miestelių, kuriuose galima apsistoti poilsiaujant. Be kerinčių paplūdimių ir itališkų restoranų, rekomenduojame aplankyti čia esančias nedideles drabužių, papuošalų ir keramikos parduotuvėles.

Sorrento

Netoli Neapolio esantis miestelis dažnai pasirenkamas vienos dienos pažintinių kelionių pradžiai. Šalia jo yra keletas lankytinų objektų, pavyzdžiui Pompėjaus griuvėsiai ir Herkulaniumas. Pačiame miestelyje lankytinų vietų nėra daug, tačiau tai atperka nepakartojamas gamtovaizdis, įspūdingi panoraminiai vaizdai. Čia atvykę nesitikėkite smėlėtų paplūdimių – vienintelis būdas patekti į vandenį yra medinės ar akmeninės maudymosi platformos.

Taormina

Visai šalia Etnos, vis dar aktyvaus vulkano, esanti Taormina – vienas iš populiariausių pasirinkimų vasaros poilsiui Italijoje. Jei planuojate vykti į šį kurortą, viešbučio kambarių pradėkite ieškoti likus bent dviems mėnesiams prieš išvykimą, kadangi vasaros metu jie visi perpildyti turistų.

Cinque Terre

Ypatinga vietovė, į kurios teritoriją įeina penki žavūs žvejų kaimeliai, suformavę vieną iš įspūdingiausių jūrinių rezervuarų visoje Europoje. Kad ir kuriame miestelyje bebūtumėte, Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ar Riomaggiore, visuose juose rasite daugybę nuostabių vaizdų fotografijoms bei įvairių užsiėmimų. Jei norite tiesiog pailsėti, geriausi paplūdimiai yra Monterosso al Mare.

Portofino

Šis, kaidaise senas žvejų kaimelis, šiais laikais tapo bene pačiu prašmatniausiu kurortu Italijoje. Ligūrijoje esančio mažo miestelio pastatai pastatyti palei seną uostą sukuria neįprastą ir žavų vaizdą. Nors pačiame Portofino paplūdymių tiesą sakant nėra, visai šalia esančiame Paraggi kaimelyje rasite puikius smėlėtus krantus. Autentiškai elitinei kelionei Portofino – pats geriausias pasirinkimas.

Slidinėjimas Alpėse

Italijos Alpėse jus sutiks ne tik aukštos viršūnės, puikiai tinkamos slidinėjimui, bet ir puikios sąlygos poilsiui bei stilinga atmosfera. Italijoje slidinėjimo kurortų yra daugybė, tad čia aptarsime tik tuos, kurie mūsų manymu labiausiai verti dėmesio.

Cervinia

Visas trasų ilgis 350 kilometrų; aukščiausia pasikėlimo vieta 3,899 metrų; kainos už slidinėjimą nuo 192 eurų.

Trasų konstrukcija pačioje Cervinioje nėra pati puikiausia, tačiau ji gaila didžiuotis didžiule pietine Matthernon trasa. Didžiausia šio kurorto privalumas yra kalnų aukštis – 2,05 metrų kaime ir 3,883m pačioje viršūnėje. Dėl šios priežasties, sniegas čia laikosi patikimiausiai Europoje. Trasos čia puikiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, tiek kartu atvykusioms šeimoms.

Apsistoti šiame kurorte galima patogiame trijų žvaigždučių viešbutyje su nuolat netylančiu baru miesto centre Hotel des Guides. Mieste gana daug restoranų ir užkandinių, kuriuose galite pasimėgauti autentiškais italų patiekalais, naktį galite praleisti viename iš kokteilių barų ar klubų, kuriuose dažnai grojama gyva muzika.

Passo Tonale

Visas trasų ilgis 87 kilometrai; aukščiausia pasikėlimo vieta 3.088 metrų; kaina nuo 188 eurų.

Tai gerai vertinamas kaimas vakariniame Val di Sole krašte, į kurį slidinėtį žmonės vyksta nuo spalio pabaigos iki gegužės pradžios, o ant čia esančio Presena ledyno slidinėjama ištisus metus. Trasos geriausiai tinkamos pažengusiems slidinėtojams ir keliaujančioms šeimoms.

Kurorto centre, visai netoli keltuvų ir slidinėjimo mokyklos, apsistojimui tinkamas  keturių žvaigždučių viešbutis Hotel Sport Vittoria. Viešbutyje yra nenuobodus baras ir spa. Pačiame kurorte yra keletas užkandinių ir restoranų. Vienas iš jų, La Mirandola, labai jauki vieta, savo dizainu ir atmosfera nunešanti atgal į 12-ąjį amžių. Maisto kainos čia nėra labia didelis, o kokybe galite neabejoti. Tiems, kurie mėgsta po slidinėjimo pašėlti klubuose, verta į šį kurortą vykti savaitgaliais ir tuo metu, kai Italijoje būna atostogos, nes įprastomis dienomis čia gana ramu. 

Livigno

Visas trasų ilgis 115 kilometrų; aukščiausia pasikėlimo vieta 2.800 metrų; slidinėjimo kaina 199 eurai.

Livigno yra vienas iš labiausiai nutolusių kurortų Europoje, tačiau čia vykti verta dėl to, kad jis vienas iš pigiausių. Kaimas yra 1.816 metrų aukštyje, o slidėmis nusileisti galima nuo 2.800 metrų aukščio – kalnai puikiai padengti sniegu. Puikiai tinka pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems.

Apsistojimui patogi vieta – Francescato apartamentai, esantys netoli San Rocca kaimo centro ir slidinėjimo trasų. Čia yra nemažai restoranų, kuriuose maisto asortimentas vienas iš plačiausių, lyginant su kitais slidinėjimo kurortais Italijoje, o vakarus galima praleisti video baruose ir klubuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *