Geriausi kurortai Graikijoje

Dvidešimt procentų Graikijos sudaro salos, o kita dalis yra pusiasalyje, tad kaip ir tūkstančius kilometrų besitęsiančių jūros krantų, kurortų šioje šalyje tikrai netrūksta. Graikijos kurortus dažniausiai renkasi tie, kuriems svarbu ne tik pagulėti prie jūros ant kepinančio smėlio ir pasimaudyti viešbučio baseine, tačiau ir susipažinti su šalies kultūra, tradicijomis ir kraštovaizdžiu. Dėl šios priežasties dauguma kelionių įvardijamos kaip poilsinės ir pažintinės vienu metu ir išties gaunate dvigubą naudą: ilsėdamiesi kultūrinatės.

Daugumai pirma į galvą šaunanti mintis, pagalvojus apie Graikijos kurortus –  populiarioji atostogų sala Kreta. Apie didžiausią Graikijos salą ir jos kurortus daugiau galite paskaityti skiltyje Kelionės į Kretą, o šiame straipsnyje be Kretos kurortų, pakalbėsime ir apie kitus, tarp mūsų tautiečių ne tokius populiarius, tačiau tikrai ne prastus kurortus.

Geriausi kurortai Graikijoje:

  • Santorini
  • Mikėnai
  • Rodas
  • Korfu
  • Paros

Santorini

Santori keletą metų iš eilės pripažintas geriausiu atostogų pasirinkimu Graikijoje ir netgi buvo patekęs į antrą vietą viso pasaulio kurortų sąraše. Visame pasaulyje šis miestas garsėja savo vulkanu ir romantiškais saulėlydžiais. Gulėti ant raudonojo Santorini paplūdimio, susidariusio iš juodų ir raudonų vulkano uolienų – neabejotinai ypatingas patyrimas. Lankantis šiame kurorte patariame pavaikščioti siauromis Fira, Oia ir  Imerovigli gatvelėmis, kurias supa spalvingi namai ir žavūs autentiški Graikijos vaizdai. Taip pat verta aplankyti Calderą ir pasinaudoti galimybe sudalyvauti ture valtimi, kurio metu plaukiosite palei stulbinančios Santorino įlankas – tai vaizdai ir patyrimai, liekantys visam gyvenimui.

Mikėnai

Jei esat tikras vakarėlių liūtas, ši vieta neabejotinai jums patiks. Tai pati kosmopolitiškiausia Graikijos sala, dažnai lankoma Holivudo žvaigždžių. Vienas iš dalykų, kuriais garsėja šis kurortas – tai populiariausia vieta, kurią savo atostogoms renkasi homoseksualai. Dieną ir naktį nesibaigiantys vakarėliai, ekstremalus naktinis gyvenimas, nepakartojami smėlėti paplūdimiai, balti vėjo malūnai, tradicinės alėjos ir stiprus šiaurinis vėjas – tai ir dar daugiau rasite Mikėnuose. Paskutiniaisiais dešimtmečiais daugybė įžymybių pasistatė vilas ir leidžia čia savo atostogas, tad galite pasijusti lyg patekę į mažajį holivudą. Jei pasirinksite šį kurortą, nepraleiskite galimybės aplankyti Delos salelės, kurioje daugybė įdomių archeologinių teritorijų. Vienas iš populiariausių paplūdimių Mikėnuose – Platis Gialos.

Rodas

Rodas dažnai vadinamas „Riterių sala“ („The Island of the Knights“). Toks pavadinimas salai suteiktas ne veltui – viduramžiškos sienos, pastatytos švento Jono riterių, supa visą senamiestį ir tai tikrai leidžia pasijusti riterių laikų dvasią. Po visą salą išsidėstę daugybė dėmesio vertų Bizantijos imperijos laikų ir katalikų bažnyčios, žavinčios įmantria architektūra. Faliraki kaimas esantis į šiaurės rytus nuo Rodo miesto yra pati populiariausia salos dalis, nuolat pilna žmonių (dažniausiai keliautojų). Atvykus į šį kurortą, tiesiog būtina apsilankyti drugelių paplūdimyje ir Rodino parke – ten jus pasitiks kerintis gamtos grožis. Čia, kaip ir anksčiau minėtuose kurortuose jaučiamas kosmopolitaniškumas – jį suteikia populiarusis Rodo kazino.

Korfu

Korfu – pati populiariausia Iono sala, žavinti savo architektūra. Ši vietovė ilgą laiką buvo okupuota Venecijos gyventojų ir tai padarė didelę įtaką tiek Korfu architektūrai, tiek kitoms kultūrinėms sritims. Korfu didžiuojasi keturiomis tvirtovėmis ir po visą salą išsidėsčiusiomis bažnyčiomis. Achilo tvirtovė, Agios Spiridon bažnyčia, šventasis salos globėjas, Pontikonisi salelė ir Paleokastritsa vienuolynas – visi šie lankytini objektai garsina Korfu jau daugybę metų. Gouvia, Dasia ir Kavos – populiariausios poilsio zonos, kurias pasirinkę neabejotinai mėgausitės puikiomis atostogomis. Ši sala itin populiari tarp britų ir joje gyvena gana nemaža britų bendruomenė. Daugiuma lietuvių šio rojaus kampelio dar turbūt neatrado, – o tikrai vertėtų.

Paros

Tai žavi Kikladų salyno salų grupė, žinoma dėl savo tradicinių koplytėlių, švarių paplūdimių ir jaudinančio naktinio gyvenimo. Senovėje Paros garsėjo puikios kokybės baltuoju marmuru, tačiau šiais laikais iš marmuro kasyklų ir dirbtuvių teliko griuvėsiai, o vietovė tapo turistų mėgstama vieta. Šioje saloje dėl geografinės zonos labai dažnai pučia vėjas, tad ne veltui ji buvo pasirinkta burlenčių sporto sostine – pasaulinis burlenčių turnyras kismet vyksta auksiniame paplūdimyje. Atvykus į šią salą verta aplankyti daugiausia įspūdingų vaizdų turinčias vietoves: Parikia, Naousa ir Pounta. Poilsiaujant šioje saloje tiesiog nuodėmė būtų praleisti galimybę aplankyti Antiparos salelę ir pasimėgauti natūraliu Kikladų salyno kraštovaizdžiu. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *