Geriausi kurortai Kanaruose

Niekam ne paslaptis, kad į Kanarų salas absoliuti dauguma turistų keliauja mėgautis kurortiniais malonumais, o ne lankytinų objektų ir istorinių žinių ieškoti. Vis dėlto, net ir mėgaujantis poilsinėmis atostogomis, galima gauti įvairių patirčių, tad verta išnaudoti visas galimybes. Kanarų salos garsėja dramatišku kraštovaizdžiu ir įspūdingais vulkanų regionais. Tai pritraukia milijonus turistų kasmet, tad nieko keisto jei šį rojaus kampelį aplankyti nusprendėte ir jūs. Salose yra daugybė kurortų ir juose nebuvus tikrai sunku išrinkti geriausią, tačiau atsižvelgdami į keliautojų atsiliepimus ir rekomendacijas, parengėme, mūsų manymu, geriausių kurortų sąrašą su trumpais aprašymais.

Geriausi kurortai Kanarų salose:

  • Corralejo, Fuerteventura
  • Famara, Lanzarote
  • El Bollullo, Tenerife
  • Maspalomas, Gran Canaria

Corralejo, Fuerteventura

Fuerteventūros šiaurės rytuose esantis kurortas turi vieną įspūdingiausių paplūdimių visoje Fuerteventuroje ir visose Kanarų salose. Tai nuostabus kurortas, su šviesiu auksiniu smėliu nuklotais paplūdimiais, o jų kopos primena tikrą dykumą. Iš bet kurios vietos žiūrint į 6 mylias besitęsiančią pakrantę, atrodo, kad ji neturi pabaigos.

Maždaug 3.2 kvadratinių kilometrų dydžio miestelis, kadaise buvęs tradiciniu žvejų kaimeliu, dabar yra pats didžiausias salos kurortas ir kasmet pritraukdamas daugybę keliautojų, išsilaiko vien iš turizmo. Palei paplūdimį yra nutiesta daugybė takų pasivaikščiojimams, šalia kurių rasite daugybę jaukių kavinių ir restoranų. Corralejo pakrantėse vanduo yra tobulo skaidrumo ir dangaus mėlynumo, tad glosto akis puikiu vaizdu.

Famara, Lanzarote

Lanzarotės šiaurės vakarų pakrantėje esanti Famara yra gana toli nuo visų kitų kurortų ir joje yra gerokai mažiau turistų. Famaroje nesunku rasti visai tuščių paplūdimių, kuriuose galima mėgautis pasakiškai tylia, taikia ir ramia atmosfera, tad šis kurortas labiausiai tiks ramų poilsį mėgstantiems keliautojams. Už stulbinančio grožio rausvų uolų pakrantėje yra didžiulė, ilga įlanka, sukurianti nuostabų kraštovaizdį. Keletui garsių filmų kūrėjų, čia esantys paplūdimiai tapo įkvėpimu ir čia apsilankę nesunkiai suprasite kodėl.

Famara – nedidelė teritorija, kurią būtų galima vadinti kaimeliu. Čia nėra daug viešbučių ir restoranų, tačiau jei norite šiuos dalykus suderinti su idiliškai ramiu poilsiu, galite apsistoti kituose Lanzarotės Fuerteventūroje kaimeliuose ar miesteliuose.

El Bollullo, Tenerife

Tai kurortas, kurį verta pasirinkti ieškant neįprasto kraštovaizdžio ir naujų patyrimų. Kurorto paplūdimių smėlis – juodas ir tai tikrai sudaro kitokią atmosferą nei įprasta mėgaujantis poilsinėmis atostogomis kurorte. Stulbinantį peizažą dar labiau pabrėžia fone juoduojančios vulkaninės uolos. Paplūdimių „nesaugo“ jokie koraliniai rifai, tad kartais sukylantis didžiulis vėjas gali sukelti tiesiog milžiniškas bangas.

Ši, žmogaus rankų nesugadinta pakrantė šiaurės Tenerifėje tiesiog nepalieka abejingų. Nors kelionė į šią vietovę gali užimti šiek tiek daugiau laiko nei į daugumą kitų Kanarų salų kurortų – tas kelias valandas tikrai verta paaukoti, nes rasite vietą, kurią galima vadinti tikru perlu. Siauros gatvės ir takeliai, apsupti bananų plantacijomis, veda į išties nepakrtojamo grožio paplūdimius, kuriems nusakyti tiesiog neužtenka žodžių. Vulkaninis smėlis atrodo dar įspūdingiau, dėl pakrantę „įrėminančių“ uolų ir itin skaidraus vandens. Be viso to, El Bollullo gyvenvietėje galite valgyti bohemiško stiliaus kavinukėje, pro kurios langus atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis į vandenyną – tiesiog tobula vieta tiesiog sėdėti ir žiūrėti į pro šalį lekiantį pasaulį.

Maspalomas, Gran Canaria

Šiltas jūros vanduo ir platūs paplūdimiai paverčia Maspalomą puikia vieta visą dieną mirkti saulės spinduliuose. Norint sutaupyti vykstant į Kanarų salas, verta pasirinkti būtent šį kurortą, kadangi paskutiniu metu į Gran Canarią siūloma daugybė nebrangių kompleksinių kelionių, sudarančių galimybę pasimėgauti pasakišku oru ne tik vasarą, bet ir vėsesniais metų mėnesiais.

Maspalomas – 2000 hektarų ruožas, su 17 kilometrų besitęsiančia pajūrio linija su didžiulėmis slenkančiomis smėlio kopomis, plačiais paplūdimiais, sekliu vandenynu ir puikiu klimatu bet kuriuo metų laiku – tai paplūdimio mylėtojų rojus, puikiai tinkantis tiek šeimos atostogoms, tiek romantiškai išvykai dviese, tiek vakarėlių mylėtojams.

Pačiame miestelyje pilna mažų jaukių viešbutukų, prabangių rezidencijų, o dėmėsio centre yra visos salos pasididžiavimas – didžiausias golfo aikštynas. Viena iš įdomybių – čia galite išsinuomoti kupranugarį, tad vietoj pasivaikščiojimo paplūdimiu, galėsite „pajodinėti“ juo kupranugariu. Be viso to, kopose išvysite itin retų augalų rūšių, kurių nerasite niekur kitur, tik Kanarų salose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *