Geriausi kurortai Kretoje

Kreta jau keletą metų yra viena iš dažniausiai pasirenkamų šalių atostogoms ir panašu, kad ši tendencija nežada trauktis. Dažniausiai čia važiuoja žmonės vertinantys ramų ir gana prabangų poilsį – būtent tokio poilsio galimybių čia yra daugiausiai. Dėl plačių pasirinkimo galimybių, gali būti sunku priimti geriausią sprendimą, tad šiame straipsnyje jums pristatysime geriausius Kretos kurortus.

Kurortai Kretoje išsidėstę palei visą kranto linija, taigi kad ir į kurią Kretos pusę nuvyktumėte, tikrai rasite kur apsistoti. Nors visų kurortų pagrindiniai principai yra tie patys – viešbučiai, baseinais, skaisti saulė ir sūrus vanduo – gali skirtis papildomos galimybės, įvairios pramogos, graikiškos dvasios palikimas, kultūrinių objektų gausa bei kraštovaizdis. Be viso to, dažnai skiriasi ir daug kam vienas svarbiausių faktorių – atostogų kaina.

Kreta įvardijama kaip karščiausia Graikijos sala ne tik dėl puikių oro sąlygų, tuo galite įsitikinti viename iš populiariausių kurortų, žvejų kaimelyje Aghios Nikolaos, vos už 12 kilometrų esančioje Viduržemio jūros krantų skalaujamoje Eloundoje, judriame ir kosmopolitaniškame porų ir jaunuolių rojuje Hersonissos ar lietuvių numylėtame Heraklione. Būtent šias vietoves toliau ir apžvelgsime.

Aghios Nikolaos

Turistai, aplankę keletą Kretos kurortų, pripažįsta, kad šis miestas skiriasi nuo visų kitų. Ant trijų kalvų įkurtas Aghios Nikolaos yra meniška, rami, tinkama poilsiui ir tuo pačiu nuolat veiksmo bei šurmulio pilna vieta. Šis kurortas įkurtas vietoje, kurioje kadaise gyveno graikų protėviai, tad kai kur galima rasti senųjų namų žymių.

Šiame miestelyje yra trys priėjimai prie vandens: ežeras ir uostas, Kitroplatios paplūdimys ir Marina. Viena mėgstamiausių Aghios Nikolaos vietų – Voulismeni ežeras, siaura įlankele susijungęs su jūra. Pasakiško grožio telkinys apsuptas daugybė kavinukių bei restoranų – tai nuolatinė susitikimų vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams.

Čia rasite viską, ką ir kituose tradiciniuose kurortuose – kavines ir restoranus, daugybę parduotuvių, paplūdimį ir nuostabų atsiveriantį pakrantės kraštovaizdį.

Elounda

Tai prabangos ir rinktinių viešbučių bei apartamentų centras. Eloundoje rasite daugybę puikaus dizaino viešbučių ir baseinų, parkų pasivaikščiojimams ir sportui, gražių sodų bei ilgų takų pasivaikščiojimams. Čia taip pat rasite daugybę restoranų ir kavinių bei įprastą krantinę. Turbūt svarbu paminėti, kad vykstant į šį kurortą, sutaupyti turbūt nepavyks.

Jei norite pamatyti kažką ypatingo ir šiek tiek atsiriboti nuo tradicinių kurorto malonumų, verta apsilankyti šalia esančioje istorinėje Spinalogos saloje, kurioje stovi kadaise venecijiečių statyto senovinio akropolio griuvėsiai.

Hersonissos

Kadaise į šią vietovę patekti buvo galimybę tik jūros keliu, tačiau dabar čia laisvai galima atvykti bet kokia važiuojančia transporto priemone. Kretos šiaurėje, vos už 25 kilometrų nuo Herakliono esantis miestas ribojasi net su dvejomis jūromis – Viduržemio ir Egėjo. Šis kurortas ypač populiarus tarp turistų iš Olandijos, Airijos, Serbijos ir Vokietijos, tad nenustebkite prie uosto išvydę daugybę olandiškų užkandinių bei airiškų barų.

Vakarėlių mylėtojams Hersonissos – puikiausias pasirinkimas Kretoje. Daugybė per naktį nenutylančių barų, klubų ir diskotekų paplūdimyje reikalauja nemažai sveikatos, tačiau niekam nė nekyla mintis iš vakarėlių išeiti anksčiau nei paryčiais, kadangi vakarėliai čia nepakartojami. Po tokių linksmybių atsigauti padeda prabangių viešbučių siūlomos paslaugos.

Be tradicinių kurorto ypatybių ir daugybės vakarėlių, čia pramogų rasti gali ir aktyvūs keliautojai. Viena populiariausių – kartingų trasa. Į šį miestą palanku vykti šeimoms su vaikais, kadangi mažiesiems čia siūloma išties nemažai pramogų, o norint nuo jų pailsėti, čia rasite vaikų dienos centrą. 

Heraklionas

Tai didžiausias miestas Kretoje, ketvirtas miestas pagal dydį Graikijoje ir tuo pačiu salos sostinė. Į šį miestą patogu keliauti tiems, kurie išlipę iš lėktuvo nori iš pradėti mėgautis atostogų malonumais, kadangi šiame mieste yra oro uostas. Kretos sostinė gali pasigirti nuostabiu senuoju uostu, senomis gražiomis gatvėmis bei žymiaisias Knossos griuvėsiais.

Kadangi Heraklionas – sostinė, čia gerokai daugiau veiksmo nei kituose kurortuose. Išsinuomavę vieną iš daugybės čia esančių valčių bei keltų, iš Herakliono galite plaukti nuostabiais maršrutais, įskaitant SantoriniIos salas, ParosMikonos ir Rodą.

Tikimės, kad šis straipsnis padės apsispręsti ir pasirinkti puikią vietą kokybiškam poilsiui. Svarbiausia nepamiršti – kad ir kokioje vietoje būtumėte, geriausiai jaustis jus privers ne puikiausi viešbučiai ir prabanga, o jūsų pačių nusiteikimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *