Geriausi kurortai Kroatijoje

Adrijos jūros paplūdimiai

Adrijos jūra

Tikriausiai visi suprantate, kad didžioji dalis turistų, kurie keliauja į Kroatiją, ten vyksta ne dėl ko kito, kaip dėl nuostabių paplūdimių ant Adrijos jūros kranto. Už ganėtinai nedidelę kainą, ten jūs galite pasijusti tikru ponu ir puikiai pailsėti. Tačiau kaip žinoti kur vykti ir kaip atsirinkti, kurie paplūdimiai iš tiesų yra geriausi kurortai Kroatijoje?

Tai bus visai nesunku, jei perskaitysite šį straipsnį, kuriame bus aprašyti didžiausi ir tikriausiai geriausi paplūdimiai Kroatijoje.

Kad būtų paprasčiau suprasti ir jūs nepasimestumėte, suskirstykime Kroatijos kurortus į 4 regionus : 

Korčula paplūdimiai

Čia rasite daug mažų ir kiek didesnių salų, įspūdingus Kroatijos kalnus, ne ir žinoma jūrą. Taip pat, galėsite mėgautis natūraliais, šimtmečius skaičiuojančiais miškais bei puikiu Viduržemio jūros klimatu. Jei norite pamatyti šiek tiek architektūros paveldo ir žmonių gyvenimo būdą šioje saloje, būtinai nuvykite į Korcula miestą ir suprasite, kodėl ši sala yra tituluojama kaip įspūdingiausia ir daugiausiai turistų pritraukianti sala visoje Kroatijoje. Šioje vietoje, kaip niekur kitur gausu akmenuotų paplūdimių. Nors daugumoje jų ir vyrauja akmenys, o ne smėlis, tačiau yra tikrai pakankamai daug vietų, kuriose jūs galite maudytis – tai specialiai pritaikyta turistams iš kitų šalių ir patiems Kroatams. Vos 15 minučių keltu iš Koracula miesto ir jūs galite pasiekti daugelį gražiausių šio regiono salelių, tad tai iš ties patogu ir nesugaiš jums daug laiko, juo labiau, jog taip pat galite pasimėgauti kelione keltu. Pačiame Korcula mieste, vyksta daug rengninių, kurie patiks ne tik vyresniems keliautojams, bet ir jų vaikams. Sezono metu, kas savaitę čia yra rengiami gatvės spektakliai, pritraukiantys gausias turistų minias.

Split kurortai

Split – antras pagal dydį miestas Kroatijoje. Visoje Europoje jis garsėja kaip vienas gyviausių ir spalvingiausių miestų. Šio miesto senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, tad lankantis Kroatijoje, tai yra viena iš gražiausių vietų, kurias tik galite aplankyti. Pačiame mieste gausu kavinių, kurios yra tikrai aukštos klasės, meno galerijų bei įvairių klubų. Trumpai tariant – pats miestas yra tikrai įspūdingas. Kaip bebūtų, paplūdimiai šioje zonoje nė ką neatsilieka nuo paties miesto puikybės. Pakrantėse auga palmės, o keltas siūlo net keletą maršrutų, į artimiausias salas, kuriose galėsite ištiesti kojas ir pabėgti nuo miesto šurmulio. Tai puikus pasirinkimas tiek linksmybių ir energingo naktinio gyvenimo ištroškusiems žmonėms, tiek ir keliautojams, kurie prioritetą teikia poilsiui bei ramybei.

Pula paplūdimiai

Geriausi kurortai Kroatijoje niekaip neapsieitų be šio žavaus miesto. Jau nuo senų laikų, tiek vietiniai žmonės, tiek atvykėliai, negali juo atsigrožėti. Sklando legenda, kad užkariautojai, atvykę iš Venecijos, taip susižavėjo Pula, jog ketino išardyti šį miestą, parsigabenti į Veneciją ir ten vėl jį pastatyti. Didelį pliusą
šiam regionui priduoda ir klimatas – beveik ištisus metus čia šviečia saulė ir vyrauja šilti orai. Tai puiki vieta keliauti su visa šeima, nes Pula siūlo platų pasirinkimą pramogų. Jei jūsų vaikas nemoka plaukti ar tiesiog bijo maudytis jūroje, jis tai gali padaryti baiseine, kurių šiame mieste yra iš tiesų daug. Šalia miesto, yra du nedideli kurortiniai miesteliai – Rovinij ir Porec, kuriuose jausitės kaip aukščiausios klasės kurortuose. Ne veltui vis daugiau ir daugiau lėktuvų reisų skrenda į Pulą – puikiai išvystyta transporto sistema šiame regione, tai dar viena priežastis, kodėl verta čia apsilankyti.

Poreč kurortai

Tai didžiausias ir labiausiai išplėtotas paplūdimių kompleksas visoje Kroatijoje. Nuvažiavę čia, galite lengvai susimaišyti, ar esate Kroatijoje ar kitoje šalyje, tokioje kaip Ispanija ar Graikija. Tai geriausias pasirinkimas, žmonėms ieškantiems tipinio, saulėto kurorto, su visais jo siūlomais patogumais. Tikriausiai pats geriausias kurortas visoje Kroatijoje – Šv. Nicholas sala. Ją pasieksite gana greitai, jei keliausite iš Porec uosto su valtimi ar nedideliu kateriu.

Geriausi kurortai Kroatijoje nėra vien tik paplūdimai šalia jūros. Šioje šalyje yra ir daug kitų puikių vietų, tokių kaip nacionaliniai parkai, kalnai ar įvairūs gamtos ir architektūros paminklai. Bet čia jau atskira tema, kurią galima išplėtoti taip pat, kaip ir temą apie paplūdimius. Paplūdimiuose Kroatijoje rasite viską, ko jums reikia – ramybę ir šurmulį, karštą saulę ir gaivinančią jūrą, smėlėtus paplūdimius ir dailias merginas. Sėkmės! 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *