Geriausi kurortai Norvegijoje

Žiemos sporto mėgėjų ir žvejybos rojus

Norvegijos kalnynai vilioja tikriausiai visus slidinėti su slidėmis ar snieglente mėgstančius žmones. Taip yra ne vien tik dėl įspūdingų kalnų, stūksančių Norvegijoje, bet ir dėl to, kad geriausi kurortai Norvegijoje yra būtent slidinėjimo kurortai. Kasmet Norvegija susilaukia gausybės turistų iš Europos ir viso Pasaulio ir dažniausiai tai būna žiemos sporto mylėtojai. Norvegai puikiai supranta savo privalumus ir nuostabiai juos išnaudoja, vysto šią turizmo šaką sparčiai, kaip nieką kitą. Ši tendencija yra stipri jau ne vieną dešimtmetį, o slidinėjimo kurortai, geriausi kurortai Norvegijoje, yra užsitarnavę puikų vardą ir tapę vienu iš Norvegijos prekinių ženklų ne tik slidininkų, bet ir paprastų keliautojų tarpe. Jei esate žiemos sporto mėgėjas, ar norite tai išbandyti, tačiau nerandate tinkamos vietos ir sąlygų tam padaryti Lietuvoje, vienareikšmiškai turėtumėte apgalvoti kelionės į Norvegiją galimybę. Nukeliauti į šią šalį dabar labai paprasta, susisiekimas yra iš tiesų puikus, kadangi daugybė lietuvių nuolatos gyvena Norvegijoje. Tiesa, Norvegija nėra labai pigi šalis, tad nakvynė ir visa kita gali kainuoti iš tiesų nemažai, tačiau protingai planuojant savo kelionę į Norvegiją ir nešvaistant pinigų į kairę ir į dešinę, galima prasiversti ir su visai kukliu kelionės biudžetu. Didžiausią įtaką jūsų kelionei ir jos kainai daro tai, į kokį žiemos kurortą ketinate vykti. Geriausi kurortai Norvegijoje yra išsidėstę visoje šalyje, tad pasirinkimas yra iš tiesų platus. Atminkite – kuo didesnis ir garsesnis kurortas, tuo ir kainos jame bus didesnės. Tad pasirinkti ir nuspręsti turite ne kas kitas, o būtent jūs, atsižvelgiant į asmeninius poreikius bei kelionės biudžetą. Šiame straipsnyje pateiksime 10 slidinėjimo kurortų, kurių kandidatūrą, kaip savo kelionės tikslą, jūs turėtumėte apsvarstyti, jei planuojate keliauti slidinėti į Norvegiją.

Pirmiausiai reikėtų paminėti, jog praktiškai visi geriausi kurortai Norvegijoje, yra skirti šeimoms. Jei turite vaikų, jums neteks jų palikti namie, nes visi slidinėjimo kurortai yra puikiausiai pritaikyti tiek mažiems, tiek dideliems keliautojams. Taip pat, praktiškai visuose slidinėjimo kurortuose galima išsinuomoti slidinėjimo įrangą, kurią gabentis iš kitos šalies kartais gali būti iš tiesų nepatogu, ypač jei keliaujate ne su savo automobiliu. Apgyvendinimas taip pat, dažniausiai, nėra didžiulė problema, kadangi praktiškai visuose slidinėjimo kurortuose yra pastatyti mediniai nameliai, kuriuose jūs galėsite apsistoti ir jaustis jaukiai, net ir pačią šalčiausią žiemą. Pradėkime sąrašą ir pažiūrėkime, ką mums siūlo geriausi kurortai Norvegijoje. Verta pastebėti, jog sąrašas nėra sudarytas pagal kažkokią eilės tvarką, tad visi kurortai yra vienaip ar kitaip geri.

1. Trysil. Tai didžiausias Norvegijos slidinėjimo kurortas. Šiame kurorte jūsų laukia net 39 liftai ir 71 kilometras trasų, kurios nusitiesia net į tris kalnyno puses. Šis kurortas ypač populiarus tarp šeimų, turinčių atžalų, kadangi čia yra viena geriausių slidinėjimo mokyklų visoje Norvegijoje, kurioje galite nusisamdyti asmeninį slidinėjimo trenerį savo vaikui.

2. Hemsedal. Šiek tiek mažesnis nei Trysil, tačiau aukščiausios klasės slidinėjimo kurortas, tituluojamas vienu geriausių visoje Norvegijoje. Jis jums siūlo 24 liftus ir 51 nuolydį pritaikytą įvairaus amžiaus slidinėtojams.

3. Hafjell. Šiame slidinėjimo kurorte vyko net Olimpinių žaidynių slalomo slidinėjimas, o tai daug ką pasako. Jis skirtas labiau pažengusiems slidinėtojams, ištroškusiems adrenalino ir naujų pojūčių.

4. Geilo. Vienas iš seniausių slidinėjimo kurortų Norvegijoje, kuris yra tituluojamas kaip pasaulinės klasės slidinėjimo su aitvarais kurortas. Jis taip pat labai puikiai pritaikytas vaikams, tad galite ten vykti su visa šeima.

5. Tryvann. Mažas, tačiau jokiais būdais ne prastas slidinėjimo kurortas, įsikūręs vos už 20 kilometrų nuo Oslo. Tai labai patogu, jei esate apsistoję Norvegijos sostinėje ir nenorite vykti niekur toli.

6. Norefjell. Gana populiarus kurortas, pamėgtas pačių norvegų. Jis yra nutolęs apie 100 kilometrų nuo Oslo, tad pasiekti jį taip pat bus nesudėtinga. Per 1952 metų Oslo Olimpines žaidynes, čia vyko slidinėjimo rungtys.

7. Oppdal. Šiame kurorte yra 39 nusileidimų taikai, išsidėstę ant 4 kalnų. Tai labai dinamiškas slidinėjimo kurortas, kuriame sau veiklos ras ir pradedantieji slidinėtojai, ir gerokai labiau pažengę, ar net profesionalai.

8. Hovden. Didžiausias ir įspūdingiausias slidinėjimo kurortas Norvegijos pietuose, siūlantis daug įvairių slidinėjimo pasirinkimų.

9. Kvitfjell. Mažas slidinėjimo kurortas, geriausiai tinkantis pradedantiesiems arba vaikams.

10. Kongsberg. Tik už valandos kelio nuo Oslo, rasite šį modernų slidinėjimo kurortą, kuriame gausu lengvų, vidutiniškų ir sunkių slidinėjimo trasų. Taip pat čia yra sudėtinga slalomo trasa bei keli nusileidimai, pritaikyti būtent vaikams, besimokantiems slidinėti.

Kaip matote, geriausi kurortai Norvegijoje siūlo jums iš tiesų didžiulį pasirinkimą ir viskas priklauso tik nuo jūsų. Jei nuvykus į kurortą, jis jums nepatiks, visada galite susipakuoti slides ir vykti į kitą, nes jų yra labai daug ir prireiktų marių laiko tam, kad išbandytumėte juos visus.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *