Geriausi kurortai Portugalijoje

Nors lietuvių tarpe vis dar populiariausios poilsinės kelionės į Turkiją ir Egiptą, vis daugiau tautiečių atsigręžia į tai, ką turime Europoje. Portugalija gali pasigirti vienais iš geriausių kurortų visoje Europoje. Kadangi į kurortus priešingai nei į Lisaboną ar kitus didžiuosius šalies miestus žmonės vyksta ne kultūrintis, o ilsėtis, mėgautis saule ir paslaugų sektoriaus teikiamais malonumais, į tai šiame straipsnyje ir koncentruosimės.

Trumpai aptarsime keletą kurortų skirtingose Portugalijos vietose, tačiau didžiausią dėmesį skirsime Algarvei – ištisam kurortų regionui.

Geriausi Algarvės kurortai:

  • Quinta do Lago
  • Vilamoura
  • Albufeira
  • Lagos

Kiti Portugalijos kurortai:

  • Costa do Sol
  • The Beiras
  • Costa Verde

Geriausi Algarvės kurortai

Nors Algarvė yra ant Atlanto vandenyno kranto, jausmas visai toks pat lyg būnant prie Viduržemio jūros. Smarkiai išvystyti kurortai užgožia istorinę Portugalijos širdį ir akinamai balti namai puikuojasi mauriškais stogais. Kraštovaizdis labai įvairialypis: nuo krūmokšniais apaugusių lygumų iki nuostabiais migdolų medžiais pasipuošusių kalvų. Lankytojų čia taip pat yra visokių: nuo brandžių golfo žaidėjų iki visus barus iš eilės per naktį aplankančių jaunuolių.

Tik vienas dalykas yra nepakeičiamas: paplūdimiai. Jie tiesiog gniaužia kvapą didelių bangų skalaujamu baltu smėliu, stačiomis uolomis ir pasakišku vandens mėlynumu.

Vienas iš išskirtiniausių dalykų, kuriais gali pasigirti Portugalija, yra golfo aikštynai, ypač įspūdingi Vilamouroje. Vakaruose taip pat puikiai išvystytas banglenčių sportas, o kaštainių ir migdolų miškai šalia Monchique sudaro puikiai teritoriją ilgiems pasivaikščiojimams. Rinkdamiesi Algarvės kurortą turėkite omenyje, kad centrinė Algarvės dalis labiausiai tinkama šeimoms ir golfo žaidėjams (kas mūsų šalyje vis dar yra nepopuliaru), o ramybę ir atsipalaidavimą rasite keliaujančių porų vertinamoje rytinėje dalyje. 

Quinta do Lago

Centrinėje Algarvėje esantis kurortas turintis platų golfo aikštynų ir prabangių viešbučių asortimentą. Įspūdį daro paplūdimiai nusėti minkštu smėliu ir dangaus mėlynumo vanduo. Tai šeimoms labiausiai tinkamas kurortas, turintis nemažą vandens pramogų pasiūlą, daugybę restoranų ir nemažai parduotuvių.

Vilamoura

Plačios Vilamouros gatvės vingiuoja tarp didžiulių golfo aikštynų ir šviesiai nudažytų viešbučių pastatų. Palei prieplauką ir jūros krantus išsidėstę gigantiško dydžio viešbučiai užgožia paplūdimių grožį, tačiau tai atperka daugybė pramogų: įvairūs restoranai ir barai, kazino, naktiniai klubai bei žinoma golfo aikštynai.

Albufeira

Didžiausias ir žinomiausias Algarvės kurortas yra išties žavingas. Čia atvykę ignoruokite daugybę palei gatves išsidėsčiusių viešbučių ir patraukite tiesiai į senamiestį, kur rasite nuostabias senovines akmeniu grįstas gatves, apsuptas baltuojančių namų, puoštų žaismingomis mėlynomis plytelėmis.

Šiame kurorte yra du pagrindiniai paplūdimiai. Abu jie nuolat šurmuliuoja nuo gausybės turistų, tad norėdami užsiimdami vietą deginimuisi geriau ateikite iš pačio ryto, o tikėdamiesi ramaus pasivaikščiojimo pakrante tam pasirinkite naktį.

Vienas auksiniu švariu smėliu nuklotas paplūdimys atveria vaizdą į įspūdingas stačias uolas, o kitame nuolat pilna spalvingų žvejų valtelių, suteikiančių žaismingumo.

Lagos

Iš pirmo žvilgsnio Lagos atrodo tarsi nuolat dirbantis miestas ir visai neprimena kurorto. Vis dėlto, čia yra vienas iš puikiausių, beveik 8 kilometrus besitęsiantis paplūdimys, esantis už 15 minučių kelio pėsčiomis nuo miesto. Lagos taip pat gali pasigirti žavingu senamiesčiu bei puikiais iki ryto trunkančiais vakarėliais.

Kiti Portugalijos kurortai

Costa do Sol

Kartais Estoril pakrante vadinamas kurortas turi kranto liniją, kuri tęsiasi 32 kilometrus Lisabonos vakaruose. Jame yra du populiariausi paplūdimių kompleksai: Estoril ir Cascais. Čia įvairių pramogų yra tiek žiemą tiek vasarą, tad vietovė traukia turistų minias ištisus metus. Ši vietovė labiausiai mėgstama turistų iš šiaurės Europos.

The Beiras

Centrinėje Portugalijoje, Lisabonos šiaurėje esantis kurortas gali pasigirti vienu geriausių į Atlanto vandenyną atsiveriančių paplūdimių. Čia gana dideli vėjai, tad šis kurortas vertinamas įspūdingų bangų mėgėjų. Pagrindinės poilsinės zonos yra Figueira da Foz ir šalia esanti Buarcos. Norintiems nuošalesnių paplūdimių verta vykti į netoliese esančius Praia de Mira ir Costa Nova.

Costa Verde

Kadangi šiaurinė kranto linija siekia net Ispanijos Galicią, Atlanto vandenys čia vėsesni ir netgi vasarą ir netgi vasarą čia nenurimsta vėjas, tačiau tam tikromis dienomis paplūdimiai čia bene patys nuostabiausi Europoje. Costa Verde gali pasigirti itin plačiais, smėlėtais paplūdimiais, tokiais kaip Espinho, Ponte de Lima ir poilsinių kelionių mylėtojų meka Povoa do Varzim, kuriuose įkurti vieni iš geriausių viešbučiai, restoranai ir vandens pramogų punktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *