Geriausi kurortai Prancūzijoje

Ši šalis garsėja ne vien Eifelio bokštu bei kitu architektūriniu ir kultūriniu paveldu. Kelionės į Prancūziją vyksta ir dėl joje esančių garsiųjų kurortų, kuriuose galima puikiai paatostogauti.

Alpių kalnų regione ir Viduržemio jūros pakrantėje yra įsikūrę patys geriausi kurortai Prancūzijoje, į kuriuos kiekvieną mėnesį suvažiuoja šimtatūkstantinės aktyvaus sporto ir poilsinių kelionių mėgėjų minios.

Tam, kad pirmosios kelionės į Prancūziją metu, žinotumėte, kur važiuoti ir ko ten tikėtis, smulkiau aprašysime, kokie geriausi kurortai Prancūzijoje yra šiose dviejose regionuose.

Slidinėjimas Alpėse:

  • Chourcevel kurortas
  • Meribel kurortas
  • Vhal Thorens kurortas

Poilsis Viduržemio jūros pakrantėje:

  • Nica
  • San Tropezas
  • Juan les Pins

Slidinėjimui geriausi kurortai Prancūzijoje

Alpės

Slidinėjimas yra labiausiai populiarėjanti ekstremalaus sporto šaka Lietuvoje. Pernai slidinėtojų skaičius mūsų šalyje išaugo dvigubai, o šiais metais tikimąsi papildomo 30 procentų prieaugio. Kasmet slidinėjimo keliones renkasi apie 300 tūkst. lietuvių! 

Slidinėjimas yra labiausiai populiarėjanti ekstremalaus sporto šaka Lietuvoje. Pernai slidinėtojų skaičius mūsų šalyje išaugo dvigubai, o šiais metais tikimąsi papildomo 30 procentų prieaugio. Kasmet slidinėjimo keliones renkasi apie 300 tūkst. lietuvių!

Kaip sportas, slidinėjimas yra priskirtas prie daugiausiai ištvermingumo reikalaujančių šakų (tokių kaip irklavimas, bėgimas ar plaukimas). Slidinėjant per valandą deginama labai daug kalorijų.

Apklausų duomenimis, geriausi kurortai Prancūzijoje yra vietovėje, kuri vadinama „Trys slėniai“ (300 įvairių trasų, kurių bendras ilgis 600 km). Aprašysime pagrindinius šios dalies slidinėjimo kurortus: Courchevel, Meribel ir Val Thorens.

Courchevel kurortas

Vienas pirmųjų Prancūzijos slidinėjimo kurortų. Kiti geriausi kurortai Prancūzijoje nepasiūlys tiek daug naujokams skirtų trasų. Courchevel kurorto plotas jungia trys

skirtingus aukščio lygius – 1550 m, 1650 m, ir 1850 m, tad trasų čia ras ir patyrę slidininkai.

Geriausi kurortai Prancūzijoje garsėja savo prabanga. Ne išimtis ir Courchevel, kurio brangiausias kaimas įsikūręs 1850 metrų lygyje. Dėl šios priežasties praktiškiems turistams nakvynę siūlome rinktis 1550 m ir 1650 m lygio Le Praz ir La Tania kaimo vietovėse. Jas pasieksite viešuoju susisiekimu greičiau nei per valandą.

Pradedančiųjų šlaitai driekiasi per kurorto „Altiport“ areną. Tėveliai neturėtų pergyventi dėl vaikų saugumo, kadangi geriausi kurortai Prancūzijoje turi puikius instruktorius.

Meribel kurortas

Visi slidinėjimui geriausi kurortai Prancūzijoje tiek dydžiu, tiek patogumu nusileidžia Meribel keltuvų sistemai. Taip pat šis kurortas populiarus dėl savo patogios lokacijos: jis yra įsikūręs „Trijų slėnių“ pačiame centre. Turistai gali lengvai ir greitai migruoti į kitus kaimelius, kad pasigrožėtų jų architektūra, nusipirktų suvenyrų ir paragautų to kaimelio firminio patiekalo.

Tačiau labiausiai Meribel garsėja dėl savo triukšmingo naktinio gyvenimo. Slidinėjimui geriausi kurortai Prancūzijoje neturi tokios gausos naktinių klubų ir barų lyginant su Meribel.

Populiariausias baras yra „The Rond Point“ (vietinių geriau žinomas kaip „The Ronny“). Šiame naktiniame bare kiekvieną vakarą gyvai groja įvairios grupės. Čia pajusite nuostabią atmosferą ir rasite sausakimšą šokių aikštelę. Kiti geriausi kurortai Prancūzijoje jums nepasiūlys tokio šėlsmo.

Taip pat Meribel kurorte verta aplankyti šias užeigas: Le Poste de Secours, La Taverne, ir Doron Pub.

Kaip ir kiti didžiausi ir geriausi kurortai Prancūzijoje, Meribel jums pasiūlys apsilankyti čia esančiame sveikatingumo centre, kino teatre, boulinge, planetariume ir vietiniame muziejuje.

Vhal Thorens kurortas

Tai aukščiausias slidinėjimui skirtas kurortas Alpėse. Jis įsikūręs 2300 metrų aukštyje. Čia juntamas ypatingas kalnų klimatas: aplinkui vien natūralus sniegas (ir jo labai daug), o oras čia yra ypač gaivus (nors ir retesnis nei arčiau jūros lygio). Šios vietovės aukštos trasos ir geriausios slidinėjimo sąlygos labai žavi užkietėjusius slidininkus.

Tačiau jeigu važiuojate su žmonėmis, kurie neslidinėja, kiti geriausi kurortai Prancūzijoje jiems bus daug patrauklesni, nes Vhal Thorens laiko praleidimo galimybės yra ribotos.

Geriausi kurortai Prancūzijoje Viduržemio jūros pakrantėje

Šis regionas yra dažniausiai vadinamas Žydruoju krantu. Čia yra išsidriekę visi patys geriausi kurortai Prancūzijoje skirti saulėtam poilsiui ir naktiniam gyvenimui.

Nica

Šis miestas yra laikomas „Žydrojo kranto“ sostine. Istoriškai šis kurortas buvo vienas populiariausių pasaulyje (ypač mėgiamas anglų ir rusų). Tačiau iki pat 1861 metų, kol nebuvo nutiestas geležinkelis, kelionės į Nicą trukdavo savaitėmis. Visais laikais geriausi kurortai Prancūzijoje Nicai nusileisdavo turistų kiekiu ir lankytinų vietų gausa.

Be nuostabių paplūdimių, kaitrios saulės ir naktinio gyvenimo, Nica jums pasiūlys daug geriausių drabužių ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių, puikių teatrų, operos rūmus ir daug muziejų.

Nicoje ypatingai verta aplankyti Švento Nikolo katedrą (stačiatikių bažnyčia), Matiss, Chagall, Roden muziejus, taip pat Čechovo namus ir „Museum of Fine Arts“. Visus šiuos objektus verta įtraukti į lankytinos vietos Prancūzijoje sąrašą.

San Tropezas

Pasirodo geriausi kurortai Prancūzijoje gali sulaukti pasaulinio pripažinimo ir šalies kino dėka. Būtent komedija „Žandaras iš San Tropezo“ (1964 m.) išgarsino šį anksčiau tik šalies mastu garsų kurortą. Dabar San Tropezas yra vienas iš madingiausių kurortų pasaulyje. Jo uoste būriuojasi daugybė prabangių jachtų, o garsiame Tahinio pliaže deginasi vienos gražiausių pasaulio merginų ir moterų.

Juan Les Pins

Tai pati gyviausia ir triukšmingiausia Viduržemio jūros pakrantės vietovė. Šį kurortą dažniausiai renkasi jaunimas, mėgstantis iki ryto besitęsiančius vakarėlius.

Geriausi kurortai Prancūzijoje galėtų pavydėti ir dėl šioje vietovėje liepos mėnesį vykstančio kasmetinio Džiazo festivalio, kuris sutraukia minias žmonių.

Kiti geriausi kurortai Prancūzijoje, kuriuos verta aplankyti:

  • Saulės sala
  • Les Arcs
  • Kanai
  • San Rafaelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *