Geriausi kurortai Škotijoje

Kiekviena, net ir skurdžiausia šalis, turi kuom pasigirti ir ką parodyti. Žinant, kad Škotija toli gražu nėra pati skurdžiausia šalis, galima daryti prielaidą, kad joje tikrai yra ką veikti. Nors daugelis lietuvių, paklaustų, kokiais kurortais ir poilsio vietomis pasižymi Škotija, tikriausiai nesugebėtų įvardinti nič nieko, tai toli gražu nereiškia, kad Škotija neturi ką pasiūlyti. Geriausi kurortai Škotijoje yra išsimėtę po visą, nors ir nedidelę, šalį. Taip yra tikriausiai todėl. kad daugelis žmonių, vos tik išgirdę žodį kurortas, iš karto pagalvoja apie smėlėtus paplūdimius ir banguotą jūrą, saulėtas pakrantes. Tiesa – Škotijoje viso to nepamatysite. Tačiau geriausi kurortai Škotijoje yra šiek kitokie, pritaikyti aktyviems žmonėms. Gan populiaru žaisti golfą, tačiau kadangi Lietuvoje golfas yra visiškai nepopuliarus, apie tą temą tikriausiai ir nekalbėsime. Geriausi kurortai Škotijoje taip pat įtraukia keletą kempingo poilsiaviečių, bet tai yra gana įprastas dalykas, kurį galima rasti ir Lietuvoje, tad apie tai tikriausiai irgi nešnekėsime. O kas gi yra populiaru tarp lietuvių, neskaitant gulėjimo ant karšto smėlio šalia jūros? Geriausi kurortai Škotijoje tikrai gali pasiūlyti bent vieną pramogą, aktyvaus poilsio būdą, kuris vis populiarėja ir populiarėja lietuvių tarpe, tai – slidinėjimas. Būtent apie slidinėjimo kurortus Škotijoje mes ir pakalbėsime, išsiaiškinsime kas ir kaip.

Didelė tikimybė, kad esate šokiruotas ar bent jau nustebęs dėl to, kad geriausi kurortai Škotijoje yra būtent slidinėjimo kurortai. Kai kažkas prabyla apie slidinėjimą, visi iš karto ima galvoti apie Alpes, Tartus, vidurio Europą ir Skandinaviją, bet tikrai ne Škotiją. Kas gi galėjo pagalvoti, kad Škotijoje galima slidinėti, o juo labiau daryti tai tikrai įspūdingai ir smagiai? Geriausi kurortai Škotijoje yra būtent slidinėjimo kurortai, tačiau jie nėra taip plačiai žinomi ir populiarūs Europoje ir visame Pasaulyje dėl to, kad prastos žiemos slidinėjimams, dažnai sugadina visą sezoną slidinėjimo kurortams. Geriausi kurortai Škotijoje labai dažnai kenčia nuo blogų žiemų, nes negali pasiūlyti turistams viso to, ką galėtų esant tinkamoms oro sąlygoms. Keletas tokių žiemų iš eilės net gi kėsinosi nuvaryti į bankrotą Škotijos slidinėjimo industriją, tačiau laimei, ji išgyveno ir toliau gali džiuginti atvykėlius iš pačios Škotijos ir svečių šalių. Škotijos žiemos dažnai būna labai menkai snieguotos, su didžiuliais vėjo gūsiais, kurie gali sukelti sniego griūtis, taip pat slidinėtojams labai trukdo prastas matomumas. Tad kokie gi tie geriausi kurortai Škotijoje? Kodėl turėtumėte vykti slidinėti būtent į Škotiją, o ne pavyzdžiui Norvegiją ar Austriją? Todėl, kad Škotija jums gali pasiūlyti naujų potyrių ir kitokį požiūrį į slidinėjimą. Tokį, kokio nerasite niekur kitur. Nors Škotija ir yra brangi šalis, pragyvenimas net ir atostogų metu joje atsieina gana brangiai, tačiau mokėti pinigus ir vykti į šią šalį tikrai verta. Susigundėte? Tada skaitykite straipsnį toliau ir sužinosite pagrindinius patarimus, kurių reikia laikytis, kad geriausi kurortai Škotijoje būtų tikras rojus jūsų atostogų metu.

Kiekvienas slidininkas, kuris bent vieną kartą yra slidinėjęs Škotijoje, bus patyręs daug nuotykių ir galės jums papasakoti bent vieną baisią istoriją iš savo slidinėjimo Škotijoje patirties. Tačiau taip pat kiekvienas slidininkas galės papasakoti jums bent apie vieną pasakišką dieną slidinėjant Škotijoje, po mėlynu giedru dangumi. Kaip jau supratote, geriausi kurortai Škotijoje yra labai, net gi labai, priklausomi nuo oro. Visa laimė, kad praktiškai visi slidinėjimo kurortai Škotijoje yra labai netoli nuo sostinės, tad kol jūs nuvyksite į vietą, oras nespės smarkiai pasikeisti. Kaip jau supratote, slidinėtojams geriausia apsistoti sostinėje. Pasiieškokite viešbučio šalia miesto, tai jums kainuos pigiau ir galėsite greičiau pasiekti slidinėjimo kurortą. Visada prieš vykstant į slidinėjimo trasą, pasitikrinkite koks oras yra joje būtent tuo metu. Kaip tai padaryti? Paprasčiausiai nueikite į slidinėjimo centro internetinį puslapį, o jame rasite visą informaciją apie dabartinę orų situaciją, o gal net ir galėsite pažiūrėti tiesioginį vaizdą iš kurorto. Tokiu būdu susidarysite tinkamesnę nuomonę ar jums verta ar neverta vykti slidinėti. Kad geriausi kurortai Škotijoje jums netaptų pragaru, geriau jau palikite savo numylėtas slides ir snieglentes namuose, o slidinėjimo įrangą išsinuomokite. Jei nėra labai labai daug sniego, jūs rizikuojate sugadinti savo slides ar snieglentę į uolas. Ar rizikuoti verta ar

ne – spręsti jums patiems. Na ir paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus patarimas slidinėtojams – pasiimkite savo maisto. Geriausia jį pasigaminti namuose, taip bus pigiau, o greičiausiai ir skaniau (nebent esate apgailėtinas kulinaras). Slidinėjimo kurorte maistas gali kainuoti tiesiog žvėriškai brangiai, o pasirinkimas greičiausiai bus taip pat labai ribotas. Tad, kad neliktumėte alkani ir nepatenkinti, su savimi pasiimkite maisto iš namų.

Geriausi kurortai Škotijoje bus iš tiesų geriausi, jei pasinaudosite mūsų patarimais ir elgsitės protingai bei atsakingai. Nepamirškite, kad slidinėjimas gali pareikalauti papildomų išlaidų, tad niekada nevažiuokite slidinėti tuščiomis kišenėmis, visada turėkite pinigų nenumatytoms reikmėms. Geriausi kurortai Škotijoje nėra pigūs, bet yra tikrai verti tų pinigų, kuriuos sumokate. Nepamirškite, kad jums gali tekti atsakyti už apgadintą inventorių, nes Škotijoje tai nutinka gana dažnai, ten gausu iš sniego išsikišusių uolų, žinant, kad sniego ten dažniausiai yra per mažai. Bet labiau už viską, mėgaudamiesi malonumais, kuriuos jums siūlo geriausi kurortai Škotijoje, saugokite savo sveikatą. Slidinėkite tik tam tinkamomis oro sąlygomis, niekada nerizikuokite per daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *