Geriausi kurortai Turkijoje

Kelionės į Turkiją daugeliui lietuvių šeimų yra nusistovėjęs įprotis, kuris yra kartojamas bent kartą į metus. Ši tendencija susiformavo tikrai neatsitiktinai, – Turkiją daugelis Lietuvos kelionių ekspertų įvardina kaip pačią palankiausią šalį poilsiui. 

Taip yra dėl to, kad geriausi kurortai Turkijoje gali pasiūlyti ne tik daug saulės bei laisvalaikio pramogų, kas būdinga visoms šilto klimato šalims, bet taip pat ir musulmoniškas tradicijas, europiečiams nekasdienišką maistą ir architektūros statinius.

Todėl keliaudami tik, rodos, pasideginti ar paplaukioti, kartu gaunate neišdildomus kitos kultūros potyrius, kurie lieka atminty dar ilgai po kelionės.

Kai kurių turistų akimis geriausi kurortai Turkijoje vienas nuo kito mažai kuo skiriasi (nebent labiau pastebimos tik nevienodos kainos Turkijoje ir jos regionuose). Iš buitinės mąstymo pusės toks požiūris galbūt ir yra pateisinamas. Bet geriau įgudusi akis ir aktyvesnio poilsio mėgėjai griežtai tam paprieštaraus. Elementariausias to pavyzdys – tokie geriausi kurortai Turkijoje kaip Antalija ar Kemeras yra skalaujamos Viduržemio jūros, o brangesnieji Marmaris ir Bodrumas – Egėjo.

Šiame straipsnyje šiuos miestus plačiau ir aprašysime. Tikimės, kad kelionės į Turkiją sprendimas ir šalies kurorto pasirinkimas po šio įrašo taps daug lengvesnis.

Geriausi kurortai Turkijoje:

  • Antalija
  • Marmaris
  • Bodrumas
  • Kemeras

Antalija

Antalija

Atsižvelgus į Antalijos miesto istoriją, kultūrą ir turimus paplūdimius, galime ją drąsiai vadinti Turkijos turizmo sostine. Nors geriausi kurortai Turkijoje lietuvių pripažįstami daugiau mažiau vienodai, manome, kad šis miestas gauna ne tiek pagyrų, kiek turėtų.

Šiuo metu Antalija išgyvena aukso epochą: per pastarąjį dešimtmetį šis miestas gavo stiprų finansavimą, kurį nukreipė papildomiems turistų srautams pritraukti. To pasėkoje išdygo naujų ir savo koncepcija labai įdomių teminių viešbučių ir poilsio zonų: Venecijos, Maskvos ir musulmoniškų sultonų rūmų stiliaus. Kiti geriausi kurortai Turkijoje savo kultūrinių paveldu ir architektūrine stilistika pasauliniu mastu žinomi ne taip stipriai.

Be šių naujų ir modernistinių statinių, Antalijoje rasite senovės Graikijos kultūros pėdsakų. Na o atvykusiems čia tik pasiplaukioti ir pasideginti, labai patiks mieste esantys platūs paplūdimiai ir gausios vandens ar su tuo susijusios pramogos: nuo paplūdimio tinklinio iki vandens motociklų nuomos. Na o kiti geriausi kurortai Turkijoje, nors ir kukliau vertinami dėl istorinės reikšmės ir statinių, vandens pramogomis Antalijai nenusileidžia.

Marmaris

Marmaris

Kelionės į Turkiją ir jos kurortus metu, pastebėsite, kad jūros druskingumas yra didelis, todėl ilgi pasiplaukiojimai gali sukelti diskomfortą. Tam, kad to išvengtumėte, daugelis paplūdimių siūlo nemokamus gėlo vandens dušus, kuriuose apsiprausti primygtinai patartina visiems (jei ne po kiekvieno pasiplaukiojimo jūroje, tai bent prieš grįžtant į viešbutį).

Didelis druskiningumas ypatingai būdingas ir Marmariui, esančiam prie Egėjo jūros. Tačiau ir kiti geriausi kurortai Turkijoje ir kai kurie juose esantys keturių ir penkių žvaigždučių viešbučiai atkreips turistų dėmesį į šią „mažytę problemėlę“.

Marmario pagrindinis pajamų šaltinis yra turizmas. Šis mažas vos 30 tūkst. gyventojų turintis miestelis sezono metu pasiekia 300 ar net 400 tūkst. populiaciją! Pagrindinės sėkmės priežastys yra didelis aktyvių pramogų kiekis: ne visi geriausi kurortai Turkijoje pasiūlys tiek buriavimui puikiai tinkančių vietų, kaip ir tam skirtos technikos nuomos punktų. Šis kurortas taip pat laikomas Turkijos nardymo centru.

Marmaris gerai žinomas ir dėl savo naktinio gyvenimo, kuris pritraukia didelį Europos jaunimo dėmesį. Geriausi kurortai Turkijoje, kurie populiacija ir plotu lenkia Marmarį, šiai amžiaus kategorijai dažnai būna mažiau patrauklūs.

Bodrumas

Bodrumas

Šis anksčiau pasauliui nežinomas žvejų miestas tapo tikra sensacija po 20 amžiaus. Šis kurortas, taip pat kaip ir Marmaris, yra prie Egėjo jūros. Jam būdingas subtropinis klimatas. Geriausi kurortai Turkijoje, kaip ir Bodrumas, pasižymi mažu kritulių kiekiu, dėl ko retas kuris grįžęs iš kelionės į Turkiją gali skųstis, kad gerai paatostogauti nepavyko dėl blogo oro.

Bodrume populiariausias poilsio būdas yra buriavimas. Šiame mieste rasite ir daug jachtų. Šis kurortas yra dažnai lankomas Turkijos ir jos kaimyninių valstybių verslo ir menų elito, taip pat Europos turtingiausiųjų žmonių. Bodrumo uoste pilna kruizinių laivų, kurių vertės siekia milijonus eurų.

Kemeras

Kemeras

Geriausi kurortai Turkijoje gali pavydėti šiam mažam, pagrinde iš turizmo gyvenančiam, miesteliui. Kemeras yra puikiai organizuota vieta, kurioje yra smagių laiko praleidimo galimybių: ir naktinio gyvenimo, ir vandens, ir poilsio pramogų, ir parkų bei lankytinų vietų.

Nuo Kemero centro iki pat Viduržemio jūros yra nusidriekęs pėsčiųjų takas, kuriame yra daug smulkių suvenyrų krautuvėlių ir parduotuvėlių. Šis miestelis, skirtingai nei pagrindiniai geriausi kurortai Turkijoje, visiškai neturi smėlėtų paplūdimių. Kemero pliažai yra padengti akmenėliais ir žvyru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *