Graikija: lankytinos vietos

Kad ir kokia nepalanki Graikijos ekonominė situacija, ši šalis nenustoja traukusi milijonų turistų savo ilga ir vis dar nepamiršta istorija, saugoma išlikusioje antikinėje architektūroje ir įvairiuose kituose lankytinuose objektuose. Nuo pat pietų iki šiaurės Graikijos, per visą valstybę išsidėsčiusios didingos vietos ir pastatai nukelia amžių amžius atgal į praeitį ir leidžia įsivaizduoti kokia aplinka supo senovėje gyvenusius žmones.

Būtų tikrai gaila, jei tokį kultūros ir istorijos rinkinį išmestų iš euro zonos ir ten nukeliauti būtų kelis kartus sunkiau, tad toliau Graikijos ekonomiką plėtodami turizmą. Kad pirmą kartą apsilankę Graikijoje norėtumėte grįžti dar ir dar, paruošėme sąrašą objektų, kuriuose aplankę tiesiog įsimylėsite šią šalį.

Sounion iškyšulys ir Poseidono šventykla

Ant uolos viršūnės Sounion‘e esanti šventykla, tuščiomis erdvėmis tarp kolonų įrėmina dangų ir atrodo tarsi vartai į amžinybę. Pasijusite tarsi poetas ar herojus vien pažiūrėjęs, į šiuos daugybę paslapčių saugančius griuvėsius. Nesibaigiančios šilkinės Egėjo jūros švytėjimas verčia susimastyti ar jūros dievas Poseidonas gailisi dėl to, kad prarado savo šventyklos stogą ir sienas. Šią vietą geriausiai aplankyti leidžiantis saulei arba anksti ryte, nes tuomet pro tarpus tarp kolonų besiskverbiantys spinduliai atrodo pasakiškai, o be to, nereikia grūstis tarp krūvos žmonių, kaip dažniausiai būna vidurdienį. 

Nacionalinis archeologijos muziejus

Net jei ir nekenčiate muziejų, sukaskite dantis ir apsilankykite nacionaliniame Graikijos muziejuje Atėnuose. Jame išvysite pasaulinio lygio nesibaigiančių artefaktų parodas.

Vienas iš įspūdingiausių eksponatų, paslaptingosios archajinės kouroi statulos, vaizduojančios dievus jaunuolių pavidale. Jas supa ryškiai raudonas fonas, kuris primena, kad tikros antikinės Graikijos šventyklos, statulos ir sienos nebuvo išbalintos amžiais kaitinusios saulės ir lietaus. Net jei nejaučiate sentimentų antikinei kultūrai, čia verta apsilankyti dėl egiptietiško antikvaro kolekcijos.

Senovinis Epidauro teatras

Epidauro teatras yra ganėtinai netoli nuo Atėnų, Peloponnese Peninsuloje, ir vien šios vietos aplankymui galima skirti atskirą kelionę. Galintis pasigirti šimtais, o gal tūkstančiais pjesių ir didžiuoju Epidauro festivaliu, teatras stebina absoliučiai tobula akustika. Tai tarsi mažas muziejus saugantis daugybę čia vaidintų pjesių istorijų. 

Mikėnai

Mikėnus galite aplankyti keliaudami į Epidaurą arba po to, kadangi šie abu objektai yra praktiškai šalia vienas kito. Dauguma nacionaliniame archeologijos muziejuje esančio aukso, buvo iškasta būtent iš Mikėnų griuvėsiu. Ši vieta žavi milžiniškomis sienomis, cilindriniais kapais ir dviejų liūtų (kai kurie sako, kad liūčių) vartais.

Patariame dėvėti patogius batus ir žiūrėti kur einate – nuožulnus takas link vartų padarytas taip, kad priešams būtų sunkiau pasiekti šią vietą, o dabar ja teeina turistai. Taip pat patariame pasiimti ko nors atsigerti nes karštomis dienomis čia esančioje užkandinėje gana dažnai pasibaigia vanduo.

Knosos rūmai

Šią vietą verta aplankyti vien jau dėl įėjimo į ją. Sunkiai įveikiamas labirintas stebina įspūdinga sugriautų rūmų konstrukcija. Šie rūmai karaliui Minui buvo pastatyti seniai prieš Graikijos aukso amžių, tačiau konstrukcija tokia, kad čia lengva pasiklysti net ir šiomis dienomis. Keista, kad į tokią vietą galima patekti labai paprastai – paprastas viešojo transporto autobusas iš Irakliono veža tiesiai link šio paslaptingo statinio, o tai kainuoja vos eurą. 

Hidros sala

Į šią salą nesunkiai galima patekti povandeniniu laivu iš Atėnų, tad vien jau keliavimas į ją suteikia įspūdžių. Sausumos transportu į šią salą važiuoti uždrausta. Atvykę pastebėsite, kad tai tarytum mažesnė Mikėnų versija, tačiau su daugiau parduotuvių ir be nudistų paplūdimių. Žavingas uostas, graži bažnyčių architektūra, smagios parduotuvės ir nebrangios tačiau geros kokybės maistą siūlančios užkandinės. Vienas iš objektų išties vertų dėmesio – miesto pakraštyje esantis vienuolynas, tiesia čia einant derėtų prisidengti nepadoriai nuogas rankas ir kojas, nesvarbu esate vyras ar moteris.

Akropolis ir Panteonas

Apie Atėnus galite sakyti ką norite, tačiau nei viena kelionė į Graikiją nebus tikra kelionė, neaplankant svarbiausiojo simbolio – uolienų atodangos Akropolio, apsupto šventojo Panteono.

Nors šis statinys įspūdingai atrodo visą dieną, lankytis jame geriausiai ankstų rytą arba vėlų pavakarį, kadangi vidurdienį neišvengsite didelių žmonių minių. Link Panteono ne per seniausiai nutiestas naujas pėsčiųjų takelis, tad į jį patekti, prieš tai pasinaudojus Atėnų metro, visai nesunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *