Kainos Airijoje

Vykstant į užsienį, derėtų susiplanuoti savo biudžetą, kad žinotumėte kiek maždaug pinigų išleisite, kiek jų reikės vežtis. Nors šiais laikais beveik visur galima atsiskaityti tarptautinėmis kreditinėmis kortelėmis, tačiau vis tiek pravartu susidaryti biudžetą ir apskaičiuoti kelionės išlaidas. Šį analizavimą derėtų pradėti pasidomėju kokios kainos vyrauja šalyje, į kurią vykstate. Pavyzdžiui, kainos Airijoje yra kitokios, nei kainos Švedijoje, tad jei jau esate buvęs Švedijoje ir vykstate į Airiją, negalima numoti ranka ir nesidomėti kokios gi yra kainos Airijoje, ir manyti, kad jos bus tokios pačios, kaip Švedijoje, nes jos dažniausiai labai skirsis, o tai gali sukelti nesklandumų ir nemalonumų jūsų kelionės metu. Nusistovėjusi nuomonė, kad kainos visose pažangiose Europos sąjungos valstybėse yra daug maž tokios pačios, yra visiškai klaidinga. Kiekvienoje šalyje kainos skiriasi, o kai kur net labai. Kainos Airijoje bus visiškai skirtingos, nuo tarkim kainų Lenkijoje. Žinoma, to negalima pritaikyti visoms prekėms, bet daugumai tai tikrai. Taip yra todėl, kad visose valstybėse yra susidariusios skirtingos ekonominės situacijos, joms tenka kovoti su skirtingomis problemos. Net nuvažiavus iš Lietuvos į Latviją, pajusite, jog kainos yra šiek tiek kitokios. Pavyzdžiui, Latvijoj degalai yra pastebimai pigesni nei Lietuvoje. Kaip bebūtų, jei susiruošėte keliauti į Airiją, būtinai pasidomėkite kokios yra kainos Airijoje. Labai gerai, jog šiuo metu skaitote būtent šį, o ne kokį nors kitą straipsnį, nes jame jums pateiksime pagrindines žinias apie kainas Airijoje – kokios jos yra ir ko galima tikėtis ten nuvykus.

Iš tikrųjų kainos Airijoje labai nesiskiria nuo kainų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gali būt, jog tai prastas palyginimas, nes toli gražu ne kiekvienas lietuvis bent kartą yra buvęs JAV, todėl tikriausiai sunku įsivaizduoti, kokios ten vyrauja kainos. Tada pasakysime kiek kitaip ir suprantamai visiems – kainos Airijoje, taip pat kaip ir kainos JAV, skiriasi gana ženkliai, priklausomai nuo to, kokiame regione esate. Tarkim didžiuosiuose šalies miestuose ir jų apylinkėse, kainos bus kur kas didesnės, nei ramiuose provincijos miesteliuose. Tai vertėtų turėti omenyje ir atsižvelgti savo kelionės į Airiją metu.

Labai svarbus dalykas, kurį turėtų įsidėmėti visi iki vieno, vykstantys į Airiją – kainos Airijoje yra nustatytos ne svarais sterlingais, kaip kaimyninėje valstybėje Anglijoje, o eurais. Apklausos parodė, kad labai daug žmonių iš viso Pasaulio mano, jog Airijoje, taip pat kaip ir Anglijoje, valiuta yra svaras sterlingas, o ne euras. Neapsigaukite ir nebūkite vienas iš daugelio nežinančiųjų – važiuodami į Airiją įsidėmėkite, kad atsiskaitinėti ten reikės ne kuo kitu, o būtent eurais. Kai kuriems keliautojams, manantiems, jog kainos Airijoje yra nustatytos svarais sterlingais, o ne eurais, visų produktų kainos gali pasirodyti labai žemos, kadangi euras yra mažesnės vertės valiutai, nei svaras sterlingas, ir jie gali suskubti pirkti daug dalykų, kurie jiems net nereikalingi, tačiau atrodo patrauklūs dėl savo „mažos“ kainos. Visos kainos Airijoje yra eurais ir su tuo reikėtų susitaikyti dar prieš išvažiuojant iš Lietuvos. Nors ir galite beveik visur atsiskaityti savo kreditine kortele, patartina bent kelis šimtų litų išsikeisti į eurus, nes yra tokių vietų, kuriose kreditinės kortelės vis dar nėra priimamos. Tai galėtų būti maži vietiniai turgeliai arba įvairios, senesnės parduotuvės, ypač tos, kurios įsikūrusios provincijos vietovėse. Kainos Airijoje eurais atrodys natūralesnės, jei dar prieš išvažiuojant išsikeitę pinigus pamėginsite su jais „susigyventi“. Pačiupinėkite juos, apžiūrėkite, pamėginkite įsiminti kuri nomenklatūra yra kurios vertės, taip sutaupysite laiko, kuomet stovėsite eilėje prie kasos ir skaičiuosite pinigus. Patyrusiems turistams, eurai ir doleriai yra tarsi savi pinigai, tad jei greitai ir mikliai vartysite eurus savo rankoje, tai bus tikrai puikus ženklas – jūs geras turistas.

Taip pat nesistenkite kainos konvertuoti į litus. Kainos Airijoje yra pateiktos eurais, jūsų saujoje taip pat eurai – tad pirmyn. Lengva pasakyti, tačiau sunku padaryti . Ir jums, ko gero, nepavyks to padaryti, kadangi žmonės, kurie pragyvena svetimoje šalyje su svetima valiuta apie 2 metus, vis dar negali pasikliauti eurais ir mintyse kainas vis tiek konvertuoja į valiutas iš savo gimtosios šalies. Kad ir kaip bebūtų, net ir žinodami,

kad jums greičiausiai nepavyks to padaryti, vis tiek bent jau pasistenkite tai pabandyti.

Nuo pinigų ir valiutos, pereikime prie tikrųjų kainų, šių dienų kainų. Tad kokios gi yra tos kainos Airijoje? Kaip jau ir minėjome, jos ne daug skiriasi nuo kainų Amerikoje. Klausiate, kokios kainos yra Amerikoje? Na gerai, pabandysime viską paaiškinti nuodugniai. Visos kainos Airijoje, jos parduotuvėse ir visose įstaigose, kurios pardavinėja vienokius ar kitokius produktus, yra pateikiamos kartu su jau paskaičiuotu mokesčiu, taikomu bene visoms prekėms. Jis vadinasi VAT (value added tax), o lietuviškas jo atitikmuo tikriausiai būtų pridėtinės vertės mokestis. Šis mokestis yra nei didelis, nei mažas, 21 procentas. Nors lietuviams tai neaktualu, tačiau tai vis tiek verta paminėjimo. Jei esate ne Europos sąjungos pilietis, tuomet kainos Arijoje jums tampa kur kas mažesnės, nes išsaugoję pirkimo čekius, išvažiuodami iš šalies galėsite atgauti visus savo sumokėtus VAT mokesčius. Tai galite padaryti net oro uoste.

Visada turėkite omenyje, jog kainos Airijoje bus kur kas mažesnės nedidelėse, nelabai populiariose vietose stovinčiose krautuvėlėse, nei tose, kurios stovi gerose, turistų dažnai lankomose vietose ir yra orientuotos būtent į turistus. Tokiose parduotuvėlėse, skirtose turistams, kainos dažnai būna net 2 kartus didesnės nei paprastose, visų airių kasdien lankomose parduotuvėse. Būtent tokios krautuvėlės ir sukuria turistams įspūdį, kad kainos Airijoje yra milžiniškos. Kad ir jūs nesusidarytumėte tokio paties, klaidingo įspūdžio, reikia žinoti kur apsipirkinėti. Kaip jau minėjome, venkite specialiai turistams pastatytų parduotuvių, o geriau stebėkite kur traukia visi airiai ir traukite ten kartu su jais. Maistą pirkite dideliuose prekybos centruose, nes juose dažnai būna įvairių nuolaidų ir akcijų, kurios padės jums sutaupyti pinigų, kuriuos galėsite išleisti suvenyrams ar pramogoms Airijoje.

Jei vis dar neaišku, kokios yra kainos Airijoje, pamėginsime jums pateikti tikslias sumas, kiek Airijoje gali kainuoti vienas ar kitas produktas. Pavyzdžiui, traškučiu pakelis kainuos apie 1.5 euro, apie 5 litus, o laikraštis kainuos apie 1 eurą, 3 su puse lito. Airijoje ypač brangios cigaretės. Pakelis cigarečių jums atsieis apie 5 eurus, tai yra 17 litų. Rūkoriams patartina atsivežti cigarečių iš Lietuvos, tačiau skrendant lėktuvu nederėtų su savimi turėti daugiau nei vieną bloką cigarečių (10 pakelių). Skardinė limonado kainuos apie 1 eurą, tai yra 3 su puse lito, o benzino kainos Airijoje dažnai svyruoja, tačiau litrą galėsite nusipirkti už kažkur 70 euro centų, tai yra 2.5 lito. Tikrai pigu, palyginus su degalų kainomis Lietuvoje, tiesa? Pagalvosite, kad Airijoje labai apsimoka nuomotis automobilį, tačiau taip nėra, nes ten yra taikomi įvairūs draudimai ir mokesčiai, kurie „kompensuoja“ žemą degalų kainą.

Tikimės, kad susidarėte įspūdį, kokios gi yra tos kainos Airijoje ir galėsite geriau planuoti savo biudžetą kelionės į Airiją metu. Tikriausiai, kaip ir visi keliautojai, žinote, kad pinigus ir kreditines korteles nepatartina laikyti vienoje vietoje, jog vagystės ar pametimo atveju labai nenukentėtumėte ir neliktumėte visiškai basi. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *