Kainos Egipte

Nors Egiptas yra ir vis dar besivystanti Trečiojo pasaulio šalis, ji turi didelius patogumus ir atrakcijas turistams atostogaujant. Egipto viešbučiai yra įvertinti žvaigždučių sistema nuo 1 iki 5. Kainos Egipte dažnai krinta vasaros mėnesiais nuo arba nuo gegužės net iki pat spalio su nuolaidų viešbučio rezervavimui, kad gundytų turistus, kurie gali drąsiai sutikti karštį. Vis dėlto, yra dagiausiai keliaujama į Egiptą per šventes. Pavasaris yra laikomas idealiu kelionės sezonu turistams, ypač tiems, siekiantiems patogaus oro, nors kainos Egipte tuo metu ir yra aukštesnės, taip pat daugiau minių Egipto turistų lankomose vietose ir palieka smėlio audras ir dėl to gali kartais būti problema nuo kovo vidurio į balandį, vis tiek tai neatbaido ištikimiausiųjų Egipto turistų. Viešbučio rezervavimo, bendrabučių ir pramogų kainos Egipte yra aukštesnės Kaire negu kitur Egipte. Turistai gali surasti lovą tik už 5 US$ per naktį, net Kaire, tačiau karštas vanduo tikrai negalėtų būti įtrauktas. Už vos apytiksliai 10 US$, turistai gali paprastai rezervuoti viešbučio numerį nakčiai, nors jūs turite turėti omeny ir tai, kad vieni kambariai yra paprastai nepakankami Egipte. Vienos žvaigždės viešbučio rezervavimas kainuos jums apytiksliai 15 US$ per naktį. Jei jūs randate viešbutį apytiksliai už 25 US$, jūs turite gėrėtis oro kondicionavimu, televizija, telefonu ir šaldytuvu, plius pietavimo ir pasilinksminimo nemokamos paslaugos.Maistas ir vietoje pagaminti gėrimai per didžiąją dalį jūsų Egipto kelionės atitiks vakarų standartus, tad jei norite ragauti tradicinius gėrimus, turėsite nueiti į atitinkamą parduotuvę. Apsipirkdamas Egipte, laukite, kol ateis proga pasiderėti ir nebūkite nustebintas surasti parduotuves be etikečių su kaina todėl, kad vietiniai gyventojai paprastai tariasi dėl sutartos kainos Egipte.

Oro kondicionierius gelbsti autobuse

Nebrangios traukinio paslaugomis yra pasiekiama šiaure į Aleksandriją ir pietumis į Asuaną palei Nilą nuo Kairo, paprastai su bent jau pustuziniu kelionių kiekvieną dieną ant pagrindiniais maršrutais. Traukinio bilietai turi būti nupirkti Kaire iš Ramses stoties Midan Ramses. Pastovios autobusų flotilės aprūpina transportą nuo Kairo ir Aleksandrijos į daugumą Egipto dalių. Orą kondicionuojantys autobusai kainuoja gerokai daugiau, negu autobusai be oro kondicionavimo. Žinokite, kad Egipto karštis yra nedovanojantis, ir vėsus oras gali tikrai būti vertas tos kainos Egipte, ypač pagyvenusiems turistams. Kad ir kaip bebūtų, autobusai yra pigiausias būdas turistams keliauti į jų Egipto ekskursiją. Jūs galite pasinaudoti vietinėmis autobusų paslaugomis, bet jei turite pakankamai pinigų, tai geriau saugotis to, kadangi jie yra paprastai labai perpildyti ir kartais nemalonūs, ypač sostinėje Kaire.

Elgesys su pinigais turi būti apgalvotas

Nors vietiniai gyventojai Egipto turistų lankomose vietose ir pagrindiniuose kelionės centruose kartais turi šiek tiek nusivariusį požiūrį į turistus, Egipto žmonės yra dažniausiai šilti ir svetingi su nepažįstamaisiais. Vietos valiuta yra Egipto svaras, kuris yra sudarytas iš 100 piastrų. Jūs turėsite reikalų su 100, 50, 20, 10, 5 ir 1 svaro monetomis, ir monetomis nominaliojoje vertėje 50, 25, 20, 10 ir 5 piastrų. Dauguma parduotuvių priima kitas valiutas, ypač Amerikos dolerius, bet nuo senovės mažesnės krautuvės priima mokesčius už prekes tik Egipto svaruose. Amerikos doleriai ir Britanijos svarai yra lengvai pakeičiami Egipte.

Mokesčiai ir priemokos už aptarnavimą gali būti nemenki, todėl jie sudaro net ketvirtadalį kainos Egipte. Kai kuriuose restoranuose aptarnavimo mokestis gali būti net 25 %.Vaikai gali būti ypač atkaklūs reikalaudami centų,iš turistų, ir taip pat atsiras keletas Egiptiečių, kurie norės apgauti ar pasipelnyti nuo keliautojų. Pabandykite nepasiduoti ir neklausykite nesiliaujamų reikalavimų „baksheesho“. Kartais paaukokite tiems, kam tikrai reikia, tačiau būkite labai atidūs kam aukojate. Būkite dosnus sutinkant skurdo paveiktus žmones, bet nebūkite mulkiu.

Kreditinės kortelės ir pinigų keitimas gatvėje

Kreditinės kortelės yra daugiausia tiktai priimtinos pagrindinėje turistinėje susitikimo vietoje ir parduotuvėse Egipte, bet bankomatų rasti ne visuomet pavyks. Daugiausia leidžiami kreditinės kortelės grynųjų pinigų avansai, taip pat paimama komisija, jei jums reikia išsikeisti pinigus, nors keitimo kainos Egipte nėra didelės. Egipto bankai yra paprastai atidaryti pirmadienį ir dirba iki pat ketvirtadienio nuo 8.30am iki 2pm ir paskui vakare iki 9pm vasarą. Keli atsidaro panašiomis valandomis šeštadieniais ir net porą valandų sekmadieniais, ryte. Kairo Oro uostas ir turistiniai sienos perėjimo bankai yra atidaryti 24 valandas per parą kasdien. Atkreipkite dėmesį į tai, kokios pinigų keitimo kainos Egipte. Egiptas turi juodąją rinką pinigų keitimui, kurioje galite užmokėti apytiksliai 20 % daugiau, negu bankuose. Gatvės dileriai, kuriuos jūs netyčia sutinkate, yra dažnai nesąžiningi, ir saugiau pakeisti pinigus bankuose, nors gatvės reikalai yra kartais būtini ir naudingi turistų lankomose vietose Egipto dykumos rajonuose. Atkreipę į tai dėmesį, turėtumėte neturėti jokių problemų savo nuostabioje kelionėje po Egiptą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *