Kainos Graikijoje

Didžiausia investicija keliaujant į Graikija – vieta nakvynei ir žinoma pati kelionė. Kiek išleisite jau atvykę į šią šalį priklauso nuo to, kokie jūsų kelionės tikslai, kokius lankytinus objektus norite aplankyti (ar apskritai norite) ir apskritai kaip leisite laiką. Lyginant su kitomis Europos šalimis, pagrindinių dalykų, kuriems kelionėse leidžiami pinigai (lankytini objektai, maistas, transportas) kainos nėra didelės, o jei esate taupus, galite paatostogauti ir pakeliauti visai nebrangiai. Tai viena iš finansiškai prieinamiausių šalių atostogoms. Nors įvairiose Graikijos vietose kainos skiriasi, pabandysime paminėti visų keliaujant svarbiausių dalykų kainas, kad būtų lengviau orientuotis kiek pinigų pasiimti ir kiek tikėtis išleisti.

Toliau šiame straipsnyje skaitykite:

  • Lankytinų vietų kainos
  • Maisto kainos  
  • Transporto kainos

Lankytinų vietų kainos

Graikijoje yra daugybė lankytinų objektų, kurių apžiūrėjimas nieko nekainuoja – tai daugybė bažnyčių, įvairūs architektūros šedevrai ir žinoma kvapą gniaužiantys gamtos stebuklai. Kai kuriose lankytinose vietose reikia susimokėti, tačiau kainos nėra milžiniškos.

Nacionalinis archeologijos muziejus. Įprastas įėjimo mokestis 7 eurai. Senjorams (vyresniems nei 65 metų), gyvenantiems Europos Sąjungos šalyse ir studentams iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių mokestis 3 eurai. Lankytojams iki 18 metų, Europos Sąjungos studentams, žurnalistams ir neįgaliesiems įėjimas nemokamas. Tam tikrų švenčių progomis įėjimas nemokamas visiems.

Knosos rūmai. Čia visiems taikomas vienodas 6 eurų mokestis, išskyrus studentus ir vaikus iki 16 metų – jiems įėjimas nemokamas.

Akropolis. Pilna kaina 12 eurų. Įėjimo kaina su nuolaida 6 eurai. Nuolaida taikoma moksleiviams, studentams ir senjorams.

Dzeuso šventykla. Čia įėjimas visiems kainuoja vienodai – 4 eurus, tačiau kartais būna tam tikrų pakitimų, tad visuomet verta pasitikrinti internete.

Maisto kainos Graikijoje

Graikijoje visi patiekalai valgomi kartu su duona, tad nuo šio produkto ir pradėkime – duonos kepalas čia kainuoja apie 60 euro centų. Kiekviename rajone yra ne po vieną kepyklėlę, kurioje kasryt galite nusipirkti šviežiai iškeptos duonos, bandelių, pyragų ir kitų kepinių. Tokiose kepyklėlėse taip pat parduodami pieno produktai, sausainiai ir kiti saldumynai – norintiems valgyti skanų, šviežią ir pigų maistą verta pirkti būtent čia.

Pietūs restorane, įskaitant pagrindinį patiekalą, salotas ir gaivųjį gėrimą keliautojui kainuotų apie 15 eurų. Populiariuose restoranuose, kuriuose dažniausiai lankosi turistai kainos visuomet gerokai aukštesnės, tad verta paieškoti mažesnių užkandinių, esančių ne taip arti lankytinų objektų – tikėtina, kad ten sumokėsite perpus mažiau. Pavyzdžiui, lėkštė spagečių tokioje vietoje gali kainuoti apie 6 – 7 eurus; graikiškų salotų porcija apie 4 – 5 eurus; buteliukas mineralinio vandens 1.5 euro.

Pirmą kartą gavus sąskaitą Graikijos restorane, jus gali nustebinti paslaptingas užrašas, vadinamas aptarnavimo mokesčiu (service charge). Niekas iš tikrųjų nežino ką jis reiškia ir uždavę apie jį klausimą, kiekviename restorane galite gauti skirtingus atsakymus. Kai kurie sako, kad šis mokestis mokamas už ant stalo stovintį krepšelį su duonos riekelėmis, sviestu ir servetėlėmis. Kiti tvirtina, kad tai arbatpinigiai padavėjoms. Bet kokiu atveju, Graikijoje taip ir yra visur, tad nenustebkite su tuo susidūrę.

Arbatpinigiai Graikijos restoranuose jau yra įskaičiuoti į maisto kainą arba parašomi kaip dar vienas aptarnavimo mokestis. Kas iš tikrųjų įskaičiuota į kainas, galite pažiūrėti meniu gale (dažniausiai tai būna sakinys mažomis raidelėmis puslapio apačioje). Jei vistiek turite abejonių – tiesiog paklauskite padavėjos.

Transporto kainos

Mažuose miesteliuose ir kaimuose atstumai nedideli, tad bet kur galima nusigauti tiesiog pėsčiomis, tačiau ilgesnėms distancijoms, kelionėms po miestą, puikus pasirinkimas yra viešasis transportas. Graikijoje yra dvi viešojo transporto rūšys:

  • Αστικο (miesto): autobusai, tramvajai, metro ir traukiniai. Toks viešasis transportas yra didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Atėnai, Tesalonikai, Patra ir Heraklionas. Vienas bilietėlis kainuoja 1 eurą ir jį nusipirkę galite važinėti valandą su puse, net jei jums reikia pakeisti keletą transporto priemonių. Jei jūsų viešnagė Graikijoje trunka ilgiau, galite nusipirkti mėnesį bilietą, kurio kaina Atėnuose 35 eurai.
  • Υπεραστικο (tarpmiestiniai): autobusai, važinėjantys tarp pagrindinių Graikijos miestų. Kainos šių autobusų bilietams labai skiriasi, priklausomai nuo važiuojamo atstumo. Visa šio transporto sistema sukurta omenyje turint vietinius gyventojus, tad jie yra ganėtinai greiti, o jų kainos prieinamos. Detalesnės informacijos galite gauti kiekvienoje tarpmiestinių autobusų stotyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *