Kainos Ispanijoje

Pasakiški kurortai, turtinga kultūra ir nuostabus oras, kasmet į Ispaniją privilioja milijonus įvairaus lygio atostogas sau galinčių leisti turistų. Jūs taip pat pradėjote planuoti kelionę į šią saulėtą šalį, tačiau sunku numatyti biudžetą? Esant dideliam euro kursui per daug išleisti yra nesunku, tačiau taip pat nesudėtinga įdėjus šiek tiek pastangų atostogauti šioje šalyje visai pigiai.

Paklausus vietinių apie pragyvenimą Ispanijoje, jie pasakys, kad dabar čia gerokai brangiau nei prieš keletą metų, tačiau ji vis dar išlieka viena prieinamiausių Europos šalių atostogoms. Kad būtų lengviau suplanuoti savo išlaidas, sudarėme pagrindinių išlaidų planelį su apytikslėmis kainomis.

Toliau šiame straipsnyje skaitykite:

  • Lankytinų vietų Ispanijoje kainos
  • Maisto kainos Ispanijoje
  • Nakvynės kainos Ispanijoje          
  • Transporto kainos Ispanijoje

Lankytinų vietų Ispanijoje kainos

Muziejai ir meno galerijos dažniai būna nemokami, tačiau tuose, kuriuose visgi taikomas įėjimo mokestis, daugeliu atvejų jis būna ne didesnis nei 10 eurų. Jei planuojate aplankyti daug muziejų ir kitų lankytinų vietų, kuriose taikomas įėjimo mokestis, verta įsigyti Ispanijos nuolaidų kortelę turistams (Spain Discount Card). Studentams, moksleiviams ir senjorams to daryti neapsimoka, nes jiems dažniausiai ir taip taikomos didelės nuolaidos, tad nuolaidų kortelė gali ir neatsipirkti.

Maisto kainos Ispanijoje

Tai, kiek pinigų išleisite maistui, priklausys nuo to kokiose vietose valgysite, nes kainos skiriasi kiekviename restorane. Norint sutaupyti, galima pasirinkti pigius mitybos variantus:

  • kava ir pyragaitis ar skrebutis pusryčiams kainuos mažiau nei 2 eurus (pridėkite dar 1.5 euro, jei norėsite šviežiai spaustų apelsinų sulčių);
  • traški duona su česnakiniu įdaru baguette ir gėrimas pietums kainuos apie 5 eurus;
  • trijų dalių tradiciniai ispaniški pietūs menu del di gali kainuoti maždaug nuo 6 iki 15 eurų. A la Carta maistas yra šiek tiek brangesnis, tačiau vis dar galite sočiai pavalgyti išleisdami apie 20 eurų;
  •  Ispanijoje labai karšta, tad svarbu nepamiršti, kad reiks pirkti daug vandens ar kartais sustoti išgerti gaiviojo gėrimo. 1.5 litro butelis vandens iš gatvės prekiautojų ar maisto parduotuvės kainuos apie 1.5 euro (arba apie 60 euro centų prekybos centre, tačiau ten jis retai kada būna iš tiesų šaltas). Bulvių traškučiai ir šokolado plytelė užkandžiui kainuos apie 2 eurus už abu;

Taigi per daug neišlaidaujant, per dieną maistui išleisti galima maždaug nuo 15 iki 40 eurų. Jei pirksite sumuštinius ar atskirus produktus prekybos centre ir gaminsite maistą pats, galite sutaupyti dar gerokai daugiau.

Nakvynės kainos Ispanijoje

Jei keliaujate taupiai ir nakvynė jaunimo nakvynės namuose (youth hostel) jums nėra per prastas pasirinkimas, tikėkitės sumokėti nuo 10 iki 24 eurų per parą. Renkantis viešbutį teks sumokėti daugiau, tačiau gerai paieškojus taip pat galima rasti prieinamų pasiūlymų už ganą nedidelę kainą. Daugiau apie viešbučius ir jų kainas skaitykite straipsnyje Viešbučiai Ispanijoje.

Transporto kainos Ispanijoje

Ilgų atstumų autobusai ir traukiniai. Autobusai važiuoja netiesioginiais keliais ir tai prailgina kelionės laiką apie trisdešimt procentų, tačiau ten kur nevažiuoja traukiniai kito pasirinkimo nėra. Vis dėlto, autobusai Ispanijoje vertinami žymiai labiau, tačiau užsieniečiui, ypač nemokančiam ispanų kalbos, bilietų užsakymas gali būti šiek tiek komplikuotas, kadangi ne visi autobusai priklauso tai pačiai kompanijai. Finansiniu atžvilgiu, traukiniai jus apiplėš: kelionė, už kurią važiuojant autobusu sumokėtumėte 30 eurų, vykstant ekonominės klasės traukiniu  jums kainuos daugiau nei 70 eurų, o pasirinkus pirmos klasės traukinį su miegamaisiais vagonais tai jums atsieis dar daugiau.

Metro ir autobusai. Važinėjimas Ispanijos miestuose yra saugus ir pigus. Autobuso ar metro bilietėlis retai kada kainuos daugiau nei 1 eurą. Jei lankysitės didžiajame Madride ir ten praleisite nemažai laiko, pravartu įsigyti Metro kortelę (Madrid Metro Tourist Pass).

Taksi. 10 minučių trunkanti kelionė taksi automobiliu Ispanijoje dažniausiai kainuos apie 6-7 eurus. Įsitikinkite, kad vairuotojas matuoja nuvažiuotą atstumą ir jei jaučiatės apgautas paprašykite išrašo. Jei nenorite turėti rūpesčių dėl per didelės kainos, prieš įlipdami į automobilį visuomet pasitikslinkite dėl fiksuoto mokesčio. Tai ypač svarbu vykstant iš oro uosto ar į jį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *