Kainos Italijoje

Iš pietų, rytų ir vakarų supančia jūra ir Alpių viršukalnėmis šiaurėje, Italija savo žaviu kraštovaizdžiu vilioja turistus iš viso pasaulio. Lietuviai nėra išimtis, tačiau vis dar jaučiant gana nestabilią ekonomiką, kainos tampa vienu iš svarbiausių dalykų renkantis šalį atostogoms. Italija nėra pigi šalis, tačiau palyginus su Didžiąja Britanija ir kitomis šiaurės Europos šalimis, pamėgtomis mūsų tautiečių, situaciją nėra labai prasta. Kad būtų lengviau planuoti savo kelionę ir žinoti kiek maždaug joje išleisite, paruošėme aktualiausių kainų Italijoje gidą.

Toliau šiame straipsnyje skaitykite:

  • Lankytinos vietos Italijoje ir jų kainos
  • Nakvynės kainos Italijoje
  • Maisto kainos Italijoje
  • Transporto kainos Italijoje

Lankytinos vietos Italijoje ir jų kainos

Kadangi pažiūrėti didingos Italijos architektūros bei kultūrinių ir istorinių objektų kasmet atvyksta milijonai turistų, šioje srityje dirbantys žmonės tuo puikiai naudojasi, tad lankytinų vietų kainos dažnai būna gana nemažos.

Tiesa, yra nemažai lankytinų vietų, kurias galite apžiūrėti nemokamai: galite apvaikščioti visą Vatikano teritoriją nesumokėję nė cento, aplankyti įžymųjį Ponte Vecchio tiltą, apžiūrėti Panteoną ar pakeliauti po Veneciją. Vis dėlto, norint patekti į įvairių muziejų vidų, nuo mokesčio neišsisuksite.

Pizos bokštas. Patekti į vieną iš žymiausių bokštų pasaulyje kainuoja 15 eurų. Užsakant išankstinius bilietus internetu kaina yra šiek tiek didesnė – 17 eurų, tačiau tokiu atveju išvengiate ilgų eilių prie bilietų kasos. Įėjimas į bokštą dažniausiai atidarytas nuo 8:30 ryte iki 20:30 vakare, tačiau priklausomai nuo sezono darbo valandos šiek tiek keičiasi.

Koliziejus. Bilietus į didingą romėnų amfiteatrą geriausia pirkti jau nuvykus į vietą. Yra kelios kainos: įprastas bilietas kainuoja 12 eurų, tačiau Europos sąjungos gyventojams tarp 18 ir 24 metų taikoma nuolaida, jiems įėjimas kainuoja 7 eurus su puse. Europos sąjungos gyventojams jaunesniems nei 18 ir vyresniems nei 65 metų įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos ieškokite straipsnyje Lankytini objektai Italijoje.

Nakvynės kainos Italijoje

Didžiausia investicija keliaujant beveik visuomet yra nakvynės išlaidos. Nakvynei išleidžiamų pinigų sumos gali būti labai įvairios, priklausomai nuo vietos, sezono, prabangos ir žinoma sėkmingumo. Jei planuojate į Italiją vykti vasarą, labai gerai pagalvokite, nes šiuo sezonu praktiškai viskas čia yra gerokai brangiau.

Pigiausias nakvynės variantas keliaujant – jaunimo nakvynės namai (youth hostels). Pasirinkę tokį variantą, tikėkitės išleisti nuo 14 iki 20 eurų už naktį, bei apie 9 eurus už sočius pietus. Kitas variantas – pigūs viešbutukai, dar vadinami pensionais. Juose už vienvietį kambarį nakčiai tikėkitės išleisti nemažiau 25 eurų, o už dvivietį apie 40 eurų, kad ir kur Italijoje bebūtumėte, nuo Pizos iki Palermo. Jei galite sau leisti šiek tiek daugiau, turite galimybę apsigyventi viešbučio kambaryje su privačiu vonios kambariu sumokėdami nuo 30 iki 80 eurų. Brangesnėse vietovėse, tokiose kaip Roma, Florencija ir Viena, už vidutinės klasės viešbučio kambarį tikėtina sumokėti nuo 80 iki 150 eurų už vienvietį ir nuo 120 iki 150 eurų už dvivietį kambarį.

Maisto kainos Italijoje

Taupūs keliautojai maistui per dieną gali išleisti apie 15 – 20 eurų, netgi visą dieną valgydami ne namie. Tradiciniai itališki pusryčiai – kapučinas ir pyragaitis – visoje šalyje kainuoja apie 2 – 4 eurus. Pietūs išsinešimui, pavyzdžiui calzone, sumuštinis ar du gabalėliai picos kainuoja nuo 2 iki 5 eurų, nebent lankose tose užkandinėse, kurios išsilaiko vien iš turistų – jose viskas brangiau, tačiau tokias nesunku atpažinti. Vietiniuose restoranuose soti makaronų porcija pietums kainuoja nuo 8 iki 13 eurų. Dienos pietų, kuriuos sudaro makaronai, risotto arba sriuba, pagrindinis patiekalas, desertas ir vynas, kaina dažniausiai būna iki 15 eurų.

Transporto kainos Italijoje

Viešojo transporto kainos Italijoje nėra didelės, tačiau norint išsinuomoti automobilį gali tekti išleisti nemažą sumą pinigų, tad jei svarstote tokią galimybę, geriausia tuo pasirūpinti dar prieš išvykstant. Jei keliaujate traukiniais ir norite sutaupyti pinigų, vietoj greitųjų traukinių rinkitės vietinius lėtesnius traukinius (regionale). Kaip ir visa kita, didžiuosiuose Italijos miestuose ir ypač Romoje, transporto kainos yra gerokai didesnės nei turistų mažiau lankomose vietovėse, o itin smarkiai tai jaučiama lyginant taksi kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *