Kainos Kanaruose

Ekonomiškai sunkus laikmetis verčiau atidžiai skaičiuoti visas išlaidas ir nuo rūpestingo finansų planavimo neleidžia atsiplėšti net ruošiantis atostogoms. Visais laikais lietingosios Lietuvos gyventojus traukė šilti kraštai ir subtropinis klimatas, o šiomis dienomis tai tapo gana lengvai pasiekiama. Norint poilsiauti subtropinio klimato šalyje ir neišleisti daugybės pinigų, nereikia išvažiuoti net iš Europos – saulėtosios Ispanijai priklausančios Kanarų salos suteikia galimybę mėgautis nuostabiais paplūdimiais ir karšta saule gana netoli nuo gimtosios šalies.

Vis dėlto, nors atstumas ir nėra labai didelis, o jį nebrangiai įveikti galima pigių oro linijų pagalba, finansų planavimas vis tiek daugeliu atveju išlieka būtinybe.  Žinant kiek kas kainuoja, lengviau nuspręsti, ką galima sau leisti ir ko ne, tad šiame straipsnyje jus supažindinsime su orientacinėmis keliaujant aktualiausių dalykų kainomis.

Toliau skaitykite:

  • Kasdienės išlaidos Kanarų salose
  • Nakvynės kainos
  • Maisto kainos
  • Transporto kainos 

Kasdienės išlaidos Kanarų salose

Kasdienės išlaidos Kanarų salose paprastai yra mažesnės nei daugumoje Vakarų Europos šalių. Lyginant su kitomis populiariomis vietomis, pasirenkamomis poilsinėms atostogoms, pigios nakvynės variantų čia apstu. Maistas taip pat yra ganėtinai nebrangus, nepriklausomai nuo to ar gaminsite jį namie ar esate įpratę nuolat valgyti restoranuose ir nežadate šio įpročio atsisakyti. Persikėlimas iš vienos salos į kitą lėktuvu yra šiek tiek brangesnis, tačiau sutaupantis laiko, o trumpiems atstumams galima nebrangiai išsinuomoti automobilį ar naudotis taksi paslaugomis. Dauguma pramogų parkų ir kitų turistų pamėgtų lankytinų vietų taip pat yra pigios, ypač jei keliaujate su šeima.

Apytikslis dienos biudžetas labai smarkiai priklausys nuo to, kaip viską susiplanuosite. Jei apsistosite ganėtinai prabangiame viešbutyje, nuolat valgysite restoranuose, išsinuomosite automobilį ir nesistengsite sutaupyti, tikėkitės išleisti apie 100 eurų per dieną, tačiau jei gaminsite maistą pats, naudositės viešuoju transportu ir pasirinksite pigų nakvynės variantą (pavyzdžiui nakvynės namus) galite išlaidas sumažinti iki 30 eurų per dieną (kai kurie sugeba prasiversti ir su dar mažesnėmis sumomis.)

Nakvynės kainos

Kaip jau minėjome, palyginus su kitomis poilsiui pasirenkamomis šalimis, Kanarų salose nakvynė yra ganėtinai nebrangi. Pasirinkus nakvynės namus, galite prasiversti sumokėdami vos 10 eurų nakčiai, o kambario nuoma viešbutyje dažniausiai kainuoja nuo 20 eurų, bet vėlgi – norintys sutaupyti suranda ir kitų alternatyvų. Keliaujantiems su itin siauru biudžetu ir mėgstantiems nuotykius, verta pasinaudoti couchsurfing.org arba airbnb.com galimybėmis.

Maisto kainos

Maisto kainos labai priklauso nuo to, į kurią būtent vietą jūs keliaujate. Vis dėlto, pamėginsime nusakyti orientacines kainas. Tradicinius sočius pusryčius restorane galite pavalgyti už 3-4 eurus, bokalas alaus dienos metu kainuoja apie 1.5 euro, o naktį apie 3 eurus. Gaiviųjų gėrimų kaina dažniausiai yra apie 2 eurus. Už sočią vakarienę gali tekti sumokėti nuo 12 iki 30 eurų, o taurė vyno kainuos nuo 1 iki 4 eurų. Nors mums tai neįprasta, atsižvelgiant į paklausumą, maisto ir gėrimų kainos restoranuose vakarais čia gerokai didesnės nei dienos metu.

Apie tradicinius, iš trijų patiekalų sudarytus pietus kalbėti sunkiau, kadangi tai labai priklauso nuo to, kokioje vietoje valgysite, tačiau daugumoje vidutinės klasės restoranų tai gali kainuoti apie 10 eurų. Desertų kaina restoranuose įprastai būna nuo 3 iki 5 eurų.

Restoranai čia tiesiog puikūs, tad juose nepavalgyti ir nuolat gamintis maistą pačiam būtų tiesiog nuodėmė, tačiau jei visgi norite kuo daugiau sutaupyti ir turite galimybes gaminti pats, galite nebrangiai apsipirkti maisto parduotuvėse ir turgeliuose. Daržovės ar vaisiai, tokie kaip vyšnios, avokadai ir pomidorai yra pigūs ir neįtikėtinai geros kokybės ir skonio. Vietinių gaminama duona ir ožkos sūris taip pat yra nebrangūs ir gali tapti puikiu vidurdienio užkandžiu.

Transporto kainos

Viena iš pagrindinių transporto priemonių keliaujant tarp salų – keltai, greitieji keltai ir keleiviniai laivai. Jų kainos ir netgi maršrutai nuolat keičiasi, tad prieš keliaujant atidžiai planuokite kur ir kada norite persikelti, nes kai kurie keltai žmones gabena vos porą kartų per dieną ar net per savaitę.

Autobusai Kanarų salose vadinami guagua (tariama va-va). Kiekvienoje saloje veikia atskira viešojo transporto sistema, tad labai sunku kalbėti apie vidutines kainas. Didesnėse salose, tokiose kaip Tenerifė ir Gran Kanarija galima keliauti ne tik autobusais, bet ir tramvajais, tačiau visi jie priklauso skirtingoms kompanijoms, tad tikslią kainą turbūt pavyks sužinoti jau atvykus į reikiamą vietą ir perkant bilietėlius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *