Kainos Kipre

Į Kiprą, kaip ir į daugumą kitų šalių, esančių ant Europos ir Artimųjų Rytų slenksčio, keliautojai iš Lietuvos ir visos Europos dažniausiai vyksta poilsiauti. Poilsinės atostogos Kipre tikrai neblogas ir daugumai prieinamas pasirinkimas ir nepaisant to, kad jis populiarus svetingais kurortais ant smėlėtų Viduržemio jūros krantų, čia atvykę žmonės turės galimybę ne tik pagulėti paplūdimyje, bet ir praturtėti istoriniais bei kultūriniais patarimais. Paslaugų ir pramogų sektoriai čia puikiai išvystyti, taigi ką veikti ras kiekvienas. Šiame straipsnyje aptarsime keliaujant aktualių paslaugų ir produktų kainas ir patarsime kaip galite šiek tiek sutaupyti, tad galėsite patys nuspręsti kokiame lygyje pasiūla tenkina jūsų poreikius.

Toliau šiame straipsnyje skaitykite:

  • Ekskursijų kainos Kipre;
  • Nakvynės kainos Kipre;
  • Maisto kainos Kipre;
  • Kaip sutaupyti?

Ekskursijų kainos Kipre

Žemiau pateikti maršrutai, priklausomai nuo sezono, keičiasi, tad žemiau pateiktos kainos yra apytikslės. Į kainą jau įskaičiuotas transportas.

  • Karpaz Peninsula – ekskursija, prasidedanti žvejų kaimelyje Bogaze. Jos metu aplankysite įspūdingąjį Ayios Trias, papietausite tradicinėje Kipro užkandinėje, aplankysite Dipkarpaz kaimą, kuriame turkai ir graikais vis dar gyvena kaip kaimynai. Be viso to, pamatysite populiarųjį smėlėtą vėžlių paplūdimį ir daug kitų dalykų. Vyksta penktadieniais. Kaina ~150 litų.
  • Famagusta – dar viena visos dienos ekskursija, kurioje pamatysite tiek gamtos, tiek žmogaus sukurtų įspūdingų vaizdinių. Kelionė pradedam Kirėnijoje, iš kurios pro penkių pirštų kalną važiuojama į Famagustą, kurioje stove didinga Švento Nikolo katedra ir Otelo bokštas (sakoma, kad Šekspyras jame gavo įkvėpimą savo pjesei). Ir tai tik maža dalis to, ką išvysite šiame ture. Vyksta antradieniais. Kaina ~150 litų.
  • Nikosijos ir Kyrėnijos turas – kitoks nei anksčiau minėti, bet vistiek stulbinantis istorinis pusę dienos trunkantis užsiėmimas. Aplankysite Kipro sostinę ir į Ledros aikštę bei Kyrėnijos vartus važiuosite garsiąja “Žaliąją linija”. Turėsite galimybe pavaikščioti paauksuotomis gatvėmis, pamatyti didingąją Šventosios Sofijos katedrą ir apsipirkti didžiajame Kipro turguje. Vyksta šeštadieniais. Kaina ~140 litų.
  • Tradicinė Kipro naktis – tai, kas turėtų būti vakarėlių mylėtojų sąrašo viršuje. Tikras naktinis gyvenimas Kipro stiliumi, su tradicine muzika, pilvo šokiais, meze (12 tradicinių Kipro patiekalų mišinys) ir kebabais. Naktinį Kiprą atrodo ir katu linksminasi iš čia kilę gyventojai. Vyksta šeštadieniais. Kaina ~ 80 litų.

Nakvynės kainos Kipre

Suma, kurią sumokėsite už nakvynę priklauso nuo to, kokią vietą nakvynei pasirinksite. Čia, kaip ir daugumoje Europos šalių galima rasti jaunimo hostelių, kuriuose naktį praleisti galėsite vos už keliasdešimt litų, tačiau tiems, kuriems reikia prabangos ir visapusiško aprūpinimo, už viežbučio kambarį gali tekti sumokėti kelis šimtus litų. Plačiau apie nakvynės kainas, skaitykite straipsnyje Viešbučiai Kipre.

Maisto kainos Kipre

Maisto kainos Kipre labai įvairios. Vietinėse apylinkėse užaugintas maistas visuomet yra bene dvigubai pigesnis ir ši taisyklė galioja tiek kalbant apie prekybos centrus, tiek apie restoranus. Daugumos kurortų krantai tiesiog nusėti įvairiomis užkandinėmis, kuriose tradicinius, vietinių gamintus pietus, galite pavalgyti už panašią kainą kaip ir Lietuvoje (konvertavus į litus, ~12 litų). Kipre, ypač didžiuosiuose jo miestuose (Paphos ar Kyrėnijoje) daugumoje prekybos vietų produktai tiekiami iš įvairių Europos šalių, tačiau nuo to, iš kur produktas atkeliavo, priklauso ir jo kaina, tad norint valgyti taip, kaip esate įpratę valgyti namuose, gali tekti išleisti šiek tiek daugiau. Jeigu sunku persiorientuoti į egzotiškąją Kipro virtuvę, tačiau vis dėlto norite sutaupyti, Kipre nesunku rasti europietiškųjų prekybos centrų, pavyzdžiui vokiškąjį Lidl.

Kaip sutaupyti?

Įvairių pramogų pasiūlymai Kipre knibžda visur, tad labai norisi išleisti visus turimus pinigus jau pirmosiomis dienomis. Vis dėlto, derėtų save šiek tiek sulaikyti, kad išvykstant netektų gailėtis dėl praleistų geriausių galimybių. Kad taip neatsitiktų, labai rekomenduojama pradėti planuoti savo kelionę likus dar nors šešiems mėnesiams iki išvykimo. Tokiu atveju, turėsite pakankamai laiko rasti pigesniems lėktuvo bilietams bei kambarių nuomai. Užsakinėjant viską iš anksto ypač apsimoka tuo atveju, jei norite apsistoti Paphos mieste, kadangi kuo dažniausiai, kuo anksčiau atliekamas kambarių užsakymas, tuo jis mažiau atsieina, ypač jei planuojate atostogauti liepos – rugpjūčio mėnesiais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *