Kainos Kroatijoje

Smarkus kainų pakilimas

Kroatijai tenka ne menka užduotis – atlaikyti didžiulius turistų srautus, kurie ypač sustiprėjo per keletą paskutiniųjų metų. Tenka vis daugiau investuoti į turizmo sektorių, norint išlaikyti turizmo augimą šalyje ir išgauti iš to kiek galima daugiau naudos. Kodėl Kroatija tokia patraukli šalis turistams? Tikriausiai dėl
nuostabios gamtos – Kroatija įsikūrusi kalnuotoje vietovėje, ant Adrijos jūros pakrantės ir prieinamų kainų – nuvykti į šią šalį visai nebrangu, nes ji yra netoli. Kaip bebūtų, augant turizmui, kainos Kroatijoje taip auga. Bent jau turizmo sektoriuje, tai tikrai. Ypač puikiai tai atsispindi viešbučių kainose – jos apie 40 procentų didesnės nei prieš 2 – 3 metus. Taip pat, kainos Kroatijoje sparčiausiai augo tose vietose, kuriose pastoviai lankosi dideli būriai turistų – tai įvairūs kioskeliai, skirti būtent turistams arba paplūdimiuose įsikūrusios užkandinės ir parduotuvės. Net ir su tokiu kainų šuoliu, Kroatija išlieka kur kas pigesnė šalis turistų atžvilgiu, nei visos kitos Viduržemio jūros regiono šalys. Čia galima apsieiti neišleidžiant didelės krūvos pinigų, ypač jei ten keliausite ne liepos ar rugpjūčio mėnesį. Svarbiausia nepamiršti, jog Kroatija susideda ne vien iš jūros
ir kalnų, o joje yra ir kitų gražių gamtos kampelių – pavyzdžiui nacionaliniai gamtos parkai. Tose vietovėse ir kainos bus kur kas mažesnės, nes turistai jose apsilanko kur kas rečiau.

Kroatiški pinigai

Kaina priklauso nuo miesto

Pirmiausiai susipažinkime su Kroatijos valiuta – kuna. Visas kainas apibūdinsime būtent kunomis, tad būtų neprošal įsiminti, kiek ji yra verta – taip bus lengviau įvertinti kainas ir jas konvertuoti į litus. Kroatijos kuna yra praktiškai tokios pat vertės, kaip ir Norvegijos Krona – apie 50 centų.

Kroatijos Kuna

Vykstant atostogaut į svečią šalį, visada svarbu, kiek jums kainuos nakvynė. Išskyrus Zagrebą ir keletą 5 žvaigždučių viešbučių, kaina priklauso nuo sezono. Brangiausiai nakvynė Kroatijoje jums kainuos vasaros bumo metu – tai 6 savaičių periodas, kuris prasideda liepos viduryje ir baigiasi rugpjūčio pabaigoje. Spalį ir lapkritį, viešbučių kainos krenta, gruodį, sausį ir vasarį jos yra dar mažesnės, o visais kitais mėnesiais jos tampa tikrai labai prieinamos, net ir nedidelį kelionės biudžetą turintiems turistams. Patys brangiausi viešbučiai yra didžiuosiuose miestuose – Zagrebe ir Dubrovnike.

Kai jau žinote, kiek jums atsieis stogas virš galvos, derėtų pasidomėti, kokios maisto kainos vyrauja Kroatijoje. Būtent maistas, labai sumažina kelionės į Kroatiją kainą, kadangi yra ne tik kokybiškas, bet ir pigus. Padori pica jums atsieis nuo 35 ik 40 Kroatijos kunų. Lėkštė makaronų ar kitas panašaus tipo

patiekalas restorane jums atsieis apie 50 kunų. Paprasti patiekalai, kuriuose yra miesos, kainuoja nuo 60 iki 80 Kroatijos kunų. Reikėtų paminėti, jog Kroatijoje yra labai brangi žuvis – apie 350 – 450 kunų už kilogramą, tad šio malonumo, svečiuojantis Kroatijoje, geriau atsisakyti. 

Transporto kainos

Viešasis transportas Zagrebe

Transporto kainos Kroatijoje gali būti ir didelės ir mažos, priklausomai nuo to, kaip keliausite. Jei norite sutaupyti, vienareikšmiškai turėtumėte keliauti su autobusu. Įdomus dalykas, kad autobuso bilieto kaina Kroatijoje priklauso nuo to, kiek laiko truks jūsų kelionė.

Vidutiniškai, už vieną valandą kelionės tarpmiestiniu autobusu, jums teks sumokėti nuo 20 iki 30 Kroatijos kunų. Jei nuspręsite keltis keltu, geriausiai tai daryti kaip pėsčiajam, nes perkelti automobilį, gali kainuoti labai daug. Jei kelsitės kaip pėstysis, keltas jums kainuos apie 20 – 30 kunų, tačiau jei norėsite persikelti kartu su automobiliu, kaina gali išaugti net dešimteriopai. Automobilio nuoma Kroatijoje, yra bene brangiausias transportavimosi būdas. Neskaitant gana didelių automobilio nuomos mokesčių (jie dideli todėl, kad automobilius dažniausiai nuomojasi būtent turistai ir tam negaili pinigų), jums dar teks ir pirkti benziną, kurio litras vidutiniškai kainuoja apie 8 Kroatijos kunas bei mokėti kelių mokesčius, kurie yra didesni nei Lietuvoje. Kitas pigus ir gana patogus keliavimo būdas – traukiniai. Jie yra šiek tiek brangesni, nei autobusai, bet kaina vis tiek nėra labai didelė, palyginus su kainomis kitose Europos valstybėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *