Kainos Norvegijoje

Koks kainos Norvegijoje vyrauja šiais laikais?

Visi žinome, kad Norvegija yra labai brangi šalis, taip yra jau nuo seno. Statistinėse lentelėse, ji pirmauja tarp brangiausių šalių visoje Europoje. Lietuviai, gyvenantys Norvegijoje, tikriausiai tiksliai žino kainas, vyraujančias šioje šalyje, bet jei žmogus ten negyvena, o galbūt net nėra ten niekada buvęs, tuomet suvokti kokios yra kainos Norvegijoje gali būti iš tiesų sudėtinga. Tačiau žinoti tai, yra labai pravartu, nes žinant kiek jums atsieis vienas ar kitas dalykas, galima labai tiksliai apskaičiuoti savo kelionės į Norvegiją biudžetą. Žinoti, kad kainos Norvegijoje yra didelės, dar nepakanka. Reikia tiksliau su jomis susipažinti, tam kad gautumėte aiškesnį supratimą, kiek vienas ar kitas dalykas jums atsieis, svečiuojantis šioje nuostabioje šalyje. Būtent tai ir pabandysime aptarti šiame straipsnyje, kurio tikslas yra suteikti jums geresnį supratimą, kokios gi yra kainos Norvegijoje.

Tikriausiai pirmas dalykas, kurį reikėtų padaryti, kalbant apie kainas Norvegijoje, tai supažindinti su Norvegijos valiuta – krona. Už vieną litą galite nusipirkti maždaug dvi kronas, tad visas kainas Norvegijoje reikia dalinti iš dviejų ir sužinosite, kiek tas dalykas ar paslauga kainuoja litais.

Savo kelionės į Norvegiją metu, tikrai norėsite išeit pavalgyti į miestą. Jei pietausite ne restorane, o paprastoje kavinėje (tai gali būti picerija ar kiniško maisto kavinė), tai už pietus paklosite maždaug 120 – 150 norvegiškų kronų, priklausomai nuo to, ką pasirinksite valgyti. Na, o jei nuspręsite pasilepinti maistu aukštos klasės restorane, jums tai atsieis 200 – 250 kronų. Pavertus į litus, gauname triženklę sumą, už kurią Lietuvoje būtų galima papietauti du kartus. Užsukę į barą ir užsisakę alaus, už jį turėsite sumokėti nuo 50 iki 70 kronų, priklausomai nuo to, kokį alų ir kokiame bare gersite. Jei esate romantikas, ar tiesiog vyno mėgėjas, jums teks gerokai papurtyti kišenes. Už butelį neblogo vyno, restorane sumokėsite apie 350 kronų! Kaip matote, pigiai pavalgyti Norvegijoje nepavyks. Kaip bebūtų, už šiuos pinigus, gausite tikrai aukštos kokybės maisto, tad neturėtumėte nusivilti.

Kai kalba pasisuka link apsistojimo Norvegijoje, kainos pakyla į dar didesnes aukštumas. Apgyvendinimo kainos Norvegijoje yra iš tiesų ne mažos, tad reikėtų labai atsargiai rinktis, kur galite sau leisti apsistoti, o kur ne. Jei keliaujate su palapine ant pečių arba nameliu ant ratų, nakvynė Norvegijoje nekainuos taip jau ir brangiai. Vieta poilsiavietėje (dažniausiai su elektros prieiga), kurioje galėsite pasistatyti palapinę ar namelį ant ratų, jums atsieis tik apie 160 kronų. Be to, praktiškai visose tokiose stovyklavietėse, yra bendras visų poilsiautojų namas, kuriame yra įrengta virtuvė, tualetai, dušai, skalbykla ir taip toliau, tad bent jau minimalius patogumus jūs tikrai turėsite. Jei neturite nei palapinės, nei namelio ant ratų, tokioje stovyklavietėje galite išsinuomoti mažą medinį namelį. Jis gali kainuoti nuo 400 iki 800 Norvegijos kronų, priklausomai nuo jo dydžio ir lovų skaičiaus jame. Jei gamta ir laukinis gyvenimas jums ne prie širdies, visada galite rinktis viešbučio kambarį. Pigiame, 3 žvaigždučių viešbutyje, nakvynė dviem asmenims atsieis apie 800 Norvegijos kronų. Jei apsistosite prabangesniame, pavyzdžiui 4 žvaigždučių viešbutyje, už naktį dviviečiame kambaryje jums teks pakloti apie 1200 kronų. Na, o jei nuspręsite pasimėgauti išskirtine prabanga ir apsistoti prabangiame, aukščiausio lygio viešbutyje, tai už naktį jums teks sumokėti bent 1600 kronų arba daugiau, priklausomai nuo pasirinktų paslaugų.

Maisto ir apgyvendinimo kainos Norvegijoje yra iš tiesų nemažos. Prie būtiniausių dalykų, taip pat priskiriamas ir transportas, kuris yra ne išimtis – brangus kaip ir visa kita Norvegijoje. Už automobilio nuomą savaitei jūs sumokėsite nuo 3 iki 6 tūkstančių Norvegijos kronų, priklausomai nuo metų laiko bei vietos, kurioje nuomositės automobilį. Į automobilį taip pat reikės pilti ir degalus. Litras benzino Norvegijoje kainuoja apie 14 kronų. Nors ši kaina svyruoja, tačiau visada išlieka panaši. Kaip matote, keliauti po Norvegiją automobilių kainuos tikrai daug. Puiki alternatyva – kelionės viešuoju transportu. Autobuso bilietas kainuoja nuo 25 ik 30 kronų, o traukinio apie 200 kronų. Pasirinkę viešąjį transportą nepasigailėsite, o sutaupysite tikrai nemažai pinigų.

Jei savo kelionės į Norvegiją metu, nuspręsite papramogauti, galite padaryti tai visai pigiai. Priešingai nei kitos kainos Norvegijoje, pramogų kainos nėra jau tokios ir didelės, o kai kurie renginiai netgi yra visiškai nemokami. Pavyzdžiui, dažnai galite nemokamai įeiti į muziejų ar meno parodą. Tačiau, jei norėsite pažiūrėti filmą kino teatre, tai bilietas jums kainuos apie 100 Norvegijos kronų. Įvairūs koncertai ir pasirodymai kainuoja ne pigiau nei 300 kronų.

Atėjo metas pašnekėti, kokios gi yra maisto produktų ir kitų būtiniausių, kasdienių prekių kainos Norvegijoje. 1 litras pieno ten kainuoja tiek pat kiek litras benzino – apie 14 kronų. Už kepalėlį duonos sumokėsite 20 – 30 kronų. Greitas maistas kioskeliuose (karšti sumuštiniai, mėsainiai), kainuoja apie 25 – 35 Norvegijos kronas. Norvegiškas laikraštis kainuoja nuo 20 iki 25 kronų. Vyno butelis parduotuvėje, priešingai nei restorane, kainuos pigiai, viso labo 40 kronų. Jei nuspręsite nupirkti atviruką draugams Lietuvoje, tai jums atsieis 12 kronų.

Beveik visi bankai Norvegijoje atsidaro 9 valandą ir dirba iki 15 arba 16 valandos. Patartina visuomet turėti grynųjų pinigų su savimi, nes ne visur galėsite atsiskaityti kreditine kortele.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *