Kainos Portugalijoje

Nesvarbu ar keliaujate į Portugaliją taupydamas kiekvieną litą ar norėdamas išleisti kelių mėnesių atlyginimus, priklausomai nuo to kaip elgsitės ir leisite laiką, galite nesunkiai kontroliuoti savo biudžetą. Pigiausius nakvynės ir maitinimosi variantus pasirenkantys keliautojai (miegantys kempinge ar jaunimo nakvynės namuose ir patys besigaminantys maistą bei užsiimantys nemokamomis pramogomis) gali prasiversti su mažiau nei 30 eurų per dieną. Vidutinės klasės keliautojai gali tikėtis išleisti apie 40-50 eurų per dieną, o prabangą mėgstantys ir galintys sau leisti turistai (pietus valgantys prabangiuose restoranuose, miegantys viešbučiuose, o vakare gurkšnojantys kokteilius) išleidžia apie 90 eurų per dieną, tačiau žinoma ribas sau nusistatome patys.

Kad žinotumėte ko tikėtis ir būtų lengviau susiplanuoti savo kelionę bei nuspręsti savo galimybes, parengėme pagrindinių kainų, aktualių keliaujant, gidą.

Žemiau paminėsime keliaujant aktualiausių dalykų kainas:

  • Lankytinų vietų kainos Portugalijoje
  • Nakvynės kainos Portugalijoje
  • Maisto kainos Portugalijoje
  • Viešojo transporto kainos Portugalijoje

Lankytinų vietų kainos Portugalijoje

Tokie Portugalijos miestai kaip Braga (2012 metų Europos jaunimo sostinė), Guimaraes (2012 metų Europos kultūros sostinė) ir didžioji Lisabona jau patys savaime yra lankytini objektai ir už tai, kad juose vaikščiosite mokėti tikrai nereikės. Šie miestai pilni įvairių architektūros šedevrų, bažnyčių, vienuolynų ir rūmų, kuriuos iš išorės (o daugumą ir iš vidaus) galite apžiūrėti nemokamai.

Dauguma muziejų sekmadieniais yra nemokami, tad čia taip pat galite neišleisti nei cento. Jei šią dieną neturite galimybės aplankyti muziejų, patariame bilietus į juos užsakinėti internetu iš anksto ir užsakymus daryti bendrai, nes šeimyniniams bilietams beveik visuomet taikoma kelių eurų nuolaida. Studentas ir senjorams dėl lankytinų vietų kainų jaudintis apskritai neverta – jiems įėjimas praktiškai visur yra nemokamas arba kainuoja vos kelis eurus.

Nakvynės kainos Portugalijoje

Jei keliaujate vasarą ir stengiatės kaip įmanoma labiau sutaupyti, galite pasirinkti patį pigiausią ir kai kuriais aspektais netgi geriausią nakvynės variantą – kempingus. Jei turite namelį ant ratų, ar tiesiog palapinę, kempingas gali tapti puikia išeitimi kelionės mėtu ne tik per daug neišleisti bet gal net ir sutaupyti. Para kempinge su dušais, tualetais, interneto ryšio, galimybe gamintis maistą ir kitais reikiamais įrenginiais kainuoja apie 4 eurus žmogui, tad būnant Portugalijoje penkias dienas į nakvynę investuotumėte vos 20 eurų.

Dar vienas šiek tiek brangesnis, tačiau vis dar daugumai prieinamas variantas – jaunimo nakvynės namai (youth hostels). Čia naktį praleisti įmanoma nuo 8-10 eurų.

Norintiems daugiau patogumų tenka rinktis viešbučių, tačiau per daug nesivaikant prabangos ir pastarųjų galima rasti už gana prieinamą kainą (daugiau apie nakvynę viešbučiuose ir jų kainas skaitykite straipsnyje Viešbučiai Portugalijoje).

Maisto kainos Portugalijoje

Maisto kainos Portugalijoje lyginant su kitomis vakarų Europos šalimis yra gana nedidelės. Vidutinė pieno pakelio kaina yra apie 80 euro centų, o tiek pat apelsinų sulčių kainuoja apie 1.20 euro. Šešių geriamojo vandens buteliukų (po 250ml) pakuot4 kainuos apie 1.40 euro. Kepalas baltos duonos kainuoja apie 2 eurus, o 10 kiaušinių apie 1.25 euro. Vaisių ir daržovių kainos taip pat nėra aukštos: kilogramas obuolių kainuoja apie 1.25 euro, o toks pats kiekis bulvių vos apie 65 euro centus.

Vidutinė patiekalo kaina restorane kainuoja 6 – 15 eurų. Sudėtinė trijų dalių vakarienė, įskaitant butelį naminio portugališko vieno gali kainuoti apie 25 eurus žmogui. Vandens buteliuko (0.33ml) kaina restorane kainuoja tarp 50 euro cento ir 1 euro, o už tokį pat kiekį gaiviojo gėrimo (pavyzdžiui kolos) sumokėsite iki 2 eurų.

Kavos kaina baruose ir kavinukėse visai nedidelė – nuo 55 iki 80 euro centų, o vidutinio lygio restorane ji kainuoja apie 1.30 euro. 

Viešojo transporto kainos Portugalijoje

Portugalijoje yra kelios viešojo transporto rūšys: traukiniai, autobusai, elektriniai tramvajai ir požeminiai traukiniai.

Požeminiai traukiniai turbūt pati patogiausia priemonė apkeliauti sostinę – jie patikimi ir greiti. Vieno važiavimo kaina yra apie 90 euro centų (1.15 euro, jei bilietėlis skirtas dviems zonoms). Vienos dienos bilietas, galiojantis 24 valandas, su kuriuo galite važiuoti kiek tik norite, kainuoja beveik 4 eurus.

Vienas važiavimas autobusu kainuoja 90 euro centų.

Atvykus į Portugaliją ilgesniam laikui apsimoka nusipirkti daugkartinę „7 Colinas” kortelę, kuri gali būti papildoma įvairiomis pinigų sumomis. Kortelės kaina yra 50 centų ir ją turint važinėsite pigiau.

Dar vienas variantas norint sutaupyti – Lisabonos kortelė, kurią turint galite naudotis visomis viešojo transporto priemonėmis nemokamai ir gauti nuolaidas į daugumą muziejų (jeigu įėjimas į juos kainuoja). Vieną dieną veikiančios kortelės kaina 17.50 euro, o dvi dienas 19.50 euro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *