Kainos Prancūzijoje

Kelionės į Prancūziją jau daugelį metų yra pačios populiariausios pasaulyje. Kiekvienais metais šalį aplanko apie 80 milijonų žmonių, kurių paliekami pinigai sudaro svarią visos šalies kasmetinio biudžeto dalį. Nors kainos Prancūzijoje dažniausiai baugina atvykėlius iš Rytų Europos ir kitų ekonomiškai silpnesnių regionų, protingiausi keliautojai jums pasakys: išankstinis planavimas yra lygus geram poilsiui palankiausiomis kainomis.

Tačiau kainos Prancūzijoje privalo būti vertinamos racionaliai: jei keliaujate į Paryžių, turite tikėtis išleisti kaip bet kuriame galingiausiame pasaulio didmiestyje – daugiau. Jeigu vykstate į mažesnį miestą, kuriame nėra tiek lankytinų vietų, kelionės metu, žinoma, išleisite mažiau.

Šiame straipsnyje pasistengsime kuo išsamiau papasakoti, kokios yra kainos Prancūzijoje. Taip pat duosime kelis gerus patarimus, kaip sumažinti savo kelionės į Prancūziją išlaidas. Tikimės, kad straipsnis bus naudingas ir ilgesniam laikui šalyje apsigyventi žadantiems asmenims.

Žemiau bus paminėta:

 • Lankytinos vietos Prancūzijoje ir jų kainos
 • Būsto kainos Prancūzijoje
 • Maistas Prancūzijoje ir jo kainos
 • Transporto kainos Prancūzijoje

Lankytinos vietos Prancūzijoje ir jų kainos

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas  –šis unikalus statinys yra it Prancūzijos vizitinė kortelė. Bokštas turi 3 aukštus, kuriuose yra po apžvalgos aikštelę. Į pirmuosius du aukštus galima lipti laiptais arba kilti liftu, į trečiąjį – galimas tik kilimas liftu. Apžvalgos aikštelėse veikia šampano barai, kuriuose stiklinė šio gėrimo jums kainuos nuo 10 eurų (brangu, bet labai veiksminga, jei keliaujate su mergina ar žmona).

Kainos Prancūzijoje į Eifelio bokštą yra tokios:

 • Į pirmus du aukštus laiptais (arba tik į pirmą) – suaugusiems 4.50 € ; 12 – 24 metų jaunimui 3.50 €; 4-12 metų vaikams 3 €.
 • Į pirmus du aukštus liftu – suaugusiems 8.10 €; 12 – 24 metų jaunimui 6.50 €; 4-12 metų vaikams 4 €.
 • Į visus aukštus liftu – suaugusiems 13.10 € (jei pirmus du aukštus pakilsite laiptais, o trečią liftu – 9.50 €); 12 – 24 metų jaunimui 11.50 €; 4-12 metų vaikams 9 €.

Luvras  – žymiausias pasaulio muziejus, kuriame galite pamatyti Leonardo Da Vinči „Moną Lizą“ (žiūrint į paveikslą iš bet kurio patalpos taško, jums atrodys, kad nutapyta moteris žvelgia jums tiesiai į akis). Luvre, žinoma, rasite ir daugybę kitų žinomiausių meno kūrinių. Kad patektumėte į muziejų, turėsite būti

pasiruošę palaukti eilėje, kuri paprastai būna ilgoka.

Kainos Prancūzijoje į Luvrą yra tokios: suaugusiems – 9.50 €; jaunimui iki 26 metų įėjimas yra nemokamas.

Disneilendas  – Populiariausias atrakcionų parkas pasaulyje. Šalia parko rasite ir specialų Disneilendo viešbutį. Svarbu žinoti, kad praktiškai kiekvieną savaitę „Disneilendas“ viešina specialias akcijas, kuriomis pasinaudoję ženkliai sutaupysite. Specialūs pasiūlymai matomi jų internetinėje svetainėje.

Kainos Prancūzijoje į Disneilendą (pagrindinės) yra tokios: suaugusiems – 51 € (visa diena, visi atrakcionai); vaikams nuo 3 iki 11 metų – 45 € (visa diena, visi atrakcionai).

Kadangi Disneilendas yra už Paryžiaus, papildomai gali tekti užmokėti 15 € už mašinos stovėjimą specialioje aikštelėje. Į šią kainą įskaičiuotas stovėjimas visai dienai.

Taip pat verta pasidomėti ir aplankyti „Triumfo arką“, „Versalio rūmus“, „Noterdamo katedrą“, „Dievo motinos katedrą“. Jaunimui iki 26 metų taikomas nemokamas įėjimas arba didelės nuolaidos. Suaugusiems bilietų kainos panašios kaip į Eifelio bokštą ar Luvrą.

Būsto kainos Prancūzijoje

Butas Prancūzijoje

Kadangi didžiausią išlaidų dalį sudaro nakvynė, geriausias patarimas keliautojams yra planuoti kelionę ne sezono metu: tiek viešbučiai, tiek kitos paskirties būstas jums kainuos nepalyginamai pigiau. O jeigu skristi norite vasarą, toliau nuo miesto centrų esančių viešbučių kainos Prancūzijoje jus turėtų suvilioti savo neproporcingai mažesne pinigų išraiška. Neturėtumėte bijoti apsistojimo toli nuo lankytinų miesto vietų – Prancūzijoje viešojo transporto susisiekimo sistema yra nepriekaištinga. Jeigu keliaujate grupelėje arba su šeima (3-4 žmonės), o jūsų gyvenimo sąlygų poreikiai yra minimalūs, rinkitės nakvynės namus („Hostel“) arba studijos tipo apartamentus. Jų kainos Prancūzijoje itin žemos, – keturiems asmenims pernakvoti tokiuose namuose Paryžiuje įmanoma už 60 eurų (tiesa turėsite miegoti viename kambaryje, priedo apie 20 eurų kainuos patalynė ir rankšluosčiai).  Jeigu ketinate atvykti ilgam laikui, vertėtų žinoti, kokios yra būtų nuomos kainos Prancūzijoje. Pateikiame orientacinį vidurkį:

1 kambario butas didmiesčio centre – apie 600 eurų per mėnesį;

 1 kambario butas už didmiesčio centro – apie 480 eurus per mėnesį;

 3 kambarių butas didmiesčio centre – apie 1245 eurus per mėnesį;

3 kambarių butas už didmiesčio centro – apie 930 eurus per mėnesį.

Maistas Prancūzijoje ir jo kainos

Sraigės

Maisto kainos Prancūzijoje turėtų kandžiotis vidutinišką atlyginimą gaunančiam lietuviui. Tačiau egzistuoja kelios gudrybės, kuriomis vadovaujantis maistas Prancūzijoje jums atsieis pigiau, nors valgysite ne ką prasčiau už nepraktišką turistą. Sutaupytus pinigus galėsite išleisti suvenyrams.

 • Viešbučių kainos Prancūzijoje paprastai būna pateiktos su automatiškai įtrauktais pusryčiais, kuriuos dažniausiai sudaro kava, stiklinė sulčių ir bandelė ar duona su sviestu ir džemu (už tokį derinį paprastai papildomai sumokate 20 eurų!). Ši marketingo gudrybė labai suvaržo. Turistams neleidžiama pasirinkti patiems, kur ir kaip jie nori pusryčiauti. Pasiūlymas: prieš rezervuodami kambarį pasirūpinkite, kad mokėtumėte tik už nakvynę. Pusryčiams geriau suvalgykite šviežią bandelę iš artimiausios kepyklėlės.
 • Vietoj prašmatnių restoranų rinkitės mažas autentiškas kavines – kainos Prancūzijoje ir jos restoranuose yra labai aukštos. Už pietus juose gali tekti pakloti net 50 eurų! Verčiau rinkitės mažas kavinukes, kuriuose įmanoma pavalgyti ir už 5 eurus asmeniui.
 • Kavinėse vietoj vyno buteliuose prašykite naminio – vyno kainos Prancūzijoje nėra aukštos perkant šį gėrimą specializuotose parduotuvėse. Tačiau maitinimo įstaigos uždeda labai didelius antkainius. Todėl valgydami prašykite naminio vyno, kuris kokybe nenusileis buteliniam.
 • Pirkite produktus žemų kainų parduotuvėse ir gaminkitės patys. Jeigu apsistojote nakvynės namuose, kuriuose yra prieinama virtuvė, galite pasigaminti skanius prancūziškus patiekalus patys. Maisto prekių kainos Prancūzijoje jums patiks labiau nei restoranų iškabose prie patiekalų matomi riebūs skaičiai.

Transporto kainos Prancūzijoje

Metro Prancūzijoje

Prancūzijoje pigiausiai kainuojantys susisiekimo būdai yra metro ir autobusai. Tačiau nepadarykite klaidos ir nepirkite vienkartinių bilietų (kurių kaina 1.7 €). Transporto kainos Prancūzijoje bus mažesnės, jei pirksite dieninius bilietus. Jie jums kainuos: 6.2 € arba 3.4 €, jei esate jaunesnis nei 26 metų.

Taksi kainos Prancūzijoje yra 0.9 € už kilometrą (įsėdimo mokestis 2.15 €).

Jeigu viešite Paryžiuje, metro naudokitės tik tam, kad iš priemiesčio pasiektumėte centrą. Visą kitą atstumą keliaukite pėsčiomis: aplinkui lauks vien įamžinto kadro verti vaizdai ir įspūdžiai.

Automobilių nuomos kainos Prancūzijoje yra aukštokos. Todėl optimaliausia tai daryti tik tuomet, jei esate ne vienas šalyje ir joje žadate pabūti ilgiau nei savaitę.

Automobilių nuomos bendrovių yra begalę, tad geriausių variantų siūlome paieškoti internete. Tačiau turėkite omeny, kad 1 litro benzino kainos Prancūzijoje yra apie 1.40€.

Svarbiausia gera nuotaika

Dėl karštligiško mažesnės kainos Prancūzijoje vaikymosi galite susipainioti: ar dirbate, ar atostogaujate. Tad nuoširdžiai patartina iš anksto žinoti, ko tikitės iš savo kelionės. O žinodami ieškokite geriausios kainos už jūsų lūkesčius atitinkančius pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *