Kainos Škotijoje

Nuvykus į užsienį, žmonės dažnai perka daug ir neapgalvotai. Tai yra psichologinis veiksnys, pasireiškiantis dėl svetimų vietų, dar nematytų daiktų ir kitokių valiutų, kurių skirtinga vertė dažnai suglumina keliautojus, kuriems pasidaro sunku konvertuoti pinigų vertę ir įvertinti tikrąją prekės kainą. Kainos Škotijoje yra panašios, kaip ir visoje Didžiojoje Britanijoje, jos praktiškai tokios pačios, kaip Anglijoje ar Airijoje. Tik reikėtų nepamiršti, kad skirtingai nei Airijoje ar daugumoje Europos sąjungos šalių, Škotijoje, taip pat kaip ir Anglijoje, valiuta yra svaras sterlingas, o ne Euras. Kainos Škotijoje bus kiek kitokios vien dėl to, kad svaro sterlingo vertė yra didesnė nei daugumoje Europos šalių paplitusio euro, kuris yra įprasta atsiskaitymo valiuta patyrusiems keliautojams. Tačiau didesnių problemų ši valiuta neturėtų sudaryti. Kainos Škotijoje galbūt ir atrodys šiek tiek kitaip, nei eurą įsivedusiose šalyse, tačiau gauti šios valiutos tikrai nebus sunku. Iškeisti litus ar eurus į svarus sterlingus galite kiekviename banke Lietuvoje, nes tai yra tikrai labai populiari valiuta. Ji yra tikriausiai populiariausia valiuta pasaulyje po Amerikos dolerio ir euro. Daugiau apie valiutas, visas pirkimo ypatybes pašnekėsime šiame straipsnyje ir pabandysime išsiaiškinti, kokios gi iš tikrųjų yra tos kainos Škotijoje. Vieni sako jog didelės, kiti teigia, kad nė velnio, tad kuriais gi tikėti? Skaitykite toliau ir galėsite patys susidaryti nuomonę ir nuspręsti ar kainos Škotijoje yra aukštos ar žemos bei kokie pirkiniai iš šios šalies yra verti jūsų dėmesio.

Pirmiausiai, kad įsivaizduotumėte, kokios yra kainos Škotijoje, kuomet kainą pateiksime svarų sterlingų formatu, reikėtų paaiškinti, kokia gi yra svaro sterlingo vertė. Palyginkime jį su dvejomis pačiomis populiariausiomis pasaulyje valiutomis, tai Jungtinių Amerikos Valstijų doleriu ir euru. Už vieną JAV dolerį galima nusipirkti 0.64 svaro sterlingo, o už 1 eurą gausite kažkur 0.87 svaro sterlingo. Dabar kai jau įsivaizduojate kiek yra vertas svaras sterlingas, galime konkrečiau pažvelgti kokios yra kainos Škotijoje. Pavyzdžiui, klasikinis škotiškas rūbas, vadinamasis keltas, kuris atstovauja Škotiją kaip jos simbolis, kainuoja apie 200 svarų sterlingų. Kaip matote, tai tikrai nėra pigu, bet šis suvenyras yra vertas šių pinigų, nes yra labai aukštos kokybės, pagamintas ne iš ko kito, o kaip iš storos aukštos kokybės avies vilnos, kuri užtikrins jūsų kojų šilumą, net ir pučiant šaltam Škotiškam vėjui. Šis suvenyras yra pats populiariausias tarp turistų, atkeliaujančių į šią šalį, nors jo kaina iš tiesų yra ganėtinai didelė. Kaip bebūtų, kainos Škotijoje yra šiek tiek didesnės nei daugumoje kitų Europos valstybių. matyt pasitvirtina taisyklė, kad kuo toliau į Šiaurę yra nutolusi šalis, tuo brangesnės prekės joje bus. Tai yra tikriausiai dėl sudėtingesnių gyvenimo sąlygų, kurias sukuria atokesnis klimatas. Kaip žinote, Škotija yra pakankamai nutolusi į Šiaurę, tikriausiai dėl to ir kainos Škotijoje yra pakankamai šiaurietiškos, beveik nenusileidžiančios nei Švediškoms, nei Norvegiškoms kainoms.

Kitas „suvenyras“, kuris populiarumu beveik nenusileidžia Škotiškam keltui, yra Škotiškas viskis. Jis garsus visame Pasaulyje. O išgarsėjo ne dėl ko kito, kaip dėl savo puikios kokybės ir skonio. Šio viskio galite paragauti kiekviename bare Škotijoje, o įsigyti parsivežimui į tėvynę taip pat neturėtų būti sudėtinga. Kaip matote, Škotija turi tikrai neblogų produktų, kurie pagal savo kokybę yra vieni pirmaujančių ne tik visoje Europoje, bet ir visame Pasaulyje. Nors kainos Škotijoje ir nėra labai mažos, bet dauguma pirkinių ir verti tų pinigų, kuriuos jūs sumokate, nes yra tikrai aukštos kokybės.

Kadangi jau apšnekėjome suvenyrus, kuriuos galėtumėte parsivežti iš Škotijos, vertėtų pašnekėti ir apie pragyvenimo kainas. Juk vien suvenyrais gyvas nebūsi, tiesa? Kai kalba pakrypsta apie pragyvenimo kainas, labai sunku pateikti tikslius skaičius. Kad ir kaip bebūtų, kainos Škotijoje vis tiek išlieka didelės, taip pat ir pragyvenimo srityje. Dauguma Škotijos lankytojų yra nusivylę pragyvenimo kainomis. Nors pragyvenimo kainos Škotijoje nėra tokios didelės, kaip tarkim pietų Anglijoje, palyginus su Jungtinėmis Amerikos

Valstijomis ar kitomis Europos valstybėmis, jos yra iš tiesų nemažos. Kainos Škotijoje yra didelės daugiausiai dėl to, kad reikia mokėti didžiulius mokesčius. Praktiškai visos prekės yra apmokestintos 20 procentų mokesčiu, kuris dažniausiai jau būna įskaičiuotas į kainą prekybos centruose. Tai labai pakelia kainą ir padaro Škotiją brangia valstybe. Degalų kainos Škotijoje yra tiesiog kosminės. IR taip yra vien dėl to, kad be įprasto 20 procentų mokesčio degalams dar taikomas ir papildomas 70 procentų mokestis. Tikriausiai patys suvokiate kiek daug kainuoja kuras Škotijoje. Tad būnant Škotijoje, jei tam nėra būtinybės, nesinuomokite automobilio ar nevykite su savu automobiliu. Trumpoms kelionėms geriau išsinuomokite dviratį, o ilgesnėse kelionėse stenkitės keliauti su viešuoju transportu, taip sutaupysite iš ties daug pinigų. Kaip pavyzdį pateiksime, kad kai kur Škotijoje benzinas kainuoja 1.5 svaro sterlingo už vieną litrą. Kainos Škotijoje yra didžiausios Edinburge ir aplink jį. Taip yra tikriausiai dėl to, kad Edinburgas yra didžiausias ir stambiausias miestas Škotijoje, todėl jis automatiškai tampa ir verslo centru bei pramogų centru. Tokie centrai visada traukia turtingus žmonės ir verslą. Paprastas pavyzdys – Anglijos Londonas ar Lietuvos Vilnius. Visi sutiksime, kad šie miestai yra iš ties brangūs, palyginus su kitais miestais tose šalyse.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo susidaryti aiškesnę nuomonę, kokios yra kainos Škotijoje. Tai padės jums geriau planuoti savo išlaidas kelionės metu ir iš anksto preliminariai apskaičiuosite kiek jums kainuos visa kelionė ar atskiri jos elementai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *