Kainos Suomijoje

Brangu, tačiau ne veltui

Suomijos vėliava

Suomija yra brangi šalis ir dauguma kainų Suomijoje gali būti kiek per didelės jūsų piniginei, jei esate vidutinį atlyginimą gaunantis Lietuvos pilietis, nusprendęs pakeliauti po šią nuostabią ir magišką šiaurės šalį.

Tačiau, jei nepagailėsite šiek tiek savo laiko ir pasidomėsite, kur kokios kainos Suomijoje vyrauja įvairiais metų laikais, galite sutaupyti nemenką sumelę pinigų ir po šią šalį pakeliauti iš tiesų pigiai. Kaip jau minėjome, kainos Suomijoje yra ne mažos, taip pat kaip ir visose kitose Skandinavijos šalyse, tačiau ne veltui – tikrų suomiškų prekių ir paslaugų kokybė čia yra iš tiesų didelė ir jūs nepasigailėsite, jog savo pinigus leidžiate būtent šioje šalyje

Suomija yra brangi šalis ir dauguma kainų Suomijoje gali būti kiek per didelės jūsų piniginei, jei esate vidutinį atlyginimą gaunantis Lietuvos pilietis, nusprendęs pakeliauti po šią šiaurės šalį. Tačiau, jei nepagailėsite šiek tiek savo laiko ir pasidomėsite, kur kokios kainos Suomijoje vyrauja įvairiais metų laikais, galite sutaupyti nemenką sumelę pinigų ir po šią šalį pakeliauti iš tiesų pigiai. Kaip jau minėjome, kainos Suomijoje yra ne mažos, taip pat kaip ir visose kitose Skandinavijos šalyse, tačiau ne veltui – tikrų suomiškų prekių ir paslaugų kokybė čia yra iš tiesų didelė ir jūs nepasigailėsite, jog savo pinigus leidžiate būtent šioje šalyje.

Monetos Suomijoje

Piniginės alergiškos Helsinkiui

Helsinkis

Jei kainos Suomijoje ir visuose jos regionuose yra panašios, tai Helsinkyje jos gerokai šokteli į viršų. Galbūt taip yra dėl to, jog Helsinkis – Suomijos sostinė, didžiausias ir turtingiausias miestas, į kurį taip pat atvažiuoja įtakingiausi ir turtingiausi žmonės iš viso pasaulio.

 Jei maisto bei įvairių paslaugų kainos Helsinkyje dar nėra ženkliai didesnės, nei kituose Suomijos regionuose, tai viešbučiai ir nakvynė sostinėje gali šokiruoti savo kaina. Būtų tikrai neprotinga, jei apsistotumėte Helsinkyje ir bazuodamiesi brangiausioje Suomijos vietoje ketintumėte aplankyti visus kitus šios didelės šalies regionus. Protingiausias variantas yra apsistoti nedideliame miestelyje, turinčiame padorų viešbutį ir gerai išvystytą viešąjį transportą – tokiu būdu, pasinaudodami traukiniais ir autobusais, galėsite pasiekti visas lankomiausias vietas Suomijoje, tarp jų ir patį Helsinkį.  

Konkrečiau: kainos Suomijoje

Sena Suomijos valiuta

Jei keliausite dviese, kelionės metu naudositės tik viešuoju transportu ir nesinuomosite automobilio, gyvensite vidutinės arba aukštos klasės viešbučiuose (tačiau ne Helsinkyje), valgysite mieste (t.y. restoranuose ir kavinėse), per dieną sezono metu išleisite nuo 100 iki 130 eurų. Jei tokios kainos Suomijoje jums yra per didelės, galite keliauti ekonominiu rėžimu.

Tuomet, susikraukite visus daiktus, kurių jums prireiks kelionės metu į kuprines, užsimeskite jas ant pečių- ir pirmyn! Norėdami sutaupyti kelionės pinigų, apsistokite pigiuose moteliuose bei nuomojamuose nameliuose, kurie bus kur kas pigesni nei viešbučiai, tačiau kokybės kreivė tikriausiai taip pat ženkliai kris žemyn. Jei gaminsite patys, o maistą pirksite įvairiuose ūkininkų turgeliuose bei didžiuosiuose prekybos centruose, kur visada gausu akcijų bei nuolaidų, per dieną išleisite vidutiniškai apie 50 eurų.

Jei vis dėlto nuspręsite, jog galite sau leisti apsistoti Suomijos sostinėje Helsinkyje ir mėgautis visais šio miesto teikiamais malonumai bei patogumais, pasiruoškite per dieną pakloti apie 250 eurų. Žinoma, ši suma gali kiek svyruoti į abi puses, priklausomai nuo jūsų pramogų bei pomėgių. Tarp kitko, pramogos Helsinkyje yra brangios kaip niekur, tad jei mėgstate aktyvų laisvalaikį, tačiau neturite poreikio lakstyti po naktinius klubus, keliaukite į Suomijos kaimo vietoves, kurios jums siūlo gausybę aktyvaus poilsio, už tikrai prieinamą kainą.

Kalbant dar konkrečiau, štai kokios įvairių prekių kainos Suomijoje vyrauja šiuo metu:

 • Vidutinis patiekalas neprabangiame restorane – 33 litai
 • Pusryčiai, pietūs ir vakarienė dviem asmenim restorane – 180 litų
 • Pietūs greito maisto restorane – 25 litai
 • Suomiškas alus – 17 litų (0.5l)
 • Užsienietiškas alus – 20 litų (0.5l)
 • Kava – 11 lt
 • Limonadas – 7 litai
 • Vanduo – 5 litai
 • Pienas – 3 litai (1l)
 • Duona – 6 litai (0.5 kg)
 • Obuoliai – 7 litai (1kg)

Kaip sumažinti išlaidas?

Yra daugybė būdų, kaip kelionės į Suomiją metu sutaupyti savo pinigus. Pavyzdžiui, jei keliaujate su šeima, viešbutyje galite pasiteirauti, ar yra galimybė į dvivietį kambarį įnešti dar vieną lovą. Tokiu būdu jūs sutaupytumėte pinigus, kuriuos tektų mokėti už kambarį savo atžalai. Taip pat, visada pasiteiraukite nuolaidų, jei keliaujate su grupe. Dauguma viešbučių ir kitų paslaugas teikiančių įmonių jas suteikia. Jei esate studentas, su savimi visada nešiokitės galiojantį tarptautinį studento pažymėjimą, taip daug kur kainos Suomijoje bus kur kas mažesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *