Kainos Švedijoje

Tikriausiai visi žinote, jog Švedija yra įsikūrusi pačiame Skandinavijos viduryje. Taip pat turėtumėte žinoti, kad visame skandinavų krašte yra iš tiesų brangu, dažniausiai viskas yra brangiau nei visoje kitoje Europoje. Šiomis dienomis vis daugiau ir daugiau Lietuvių keliauja į Švediją – kartais dirbti, o kartais tiesiog pailsėti. Kad ir su kokiais tikslais ketinate vykti į šią nuostabią ir daug pasiūlyti galinčią šalį, jums prieš tai reikėtų pasidomėti, kokios gi yra tos kainos Švedijoje. Jei turėsite bent šiokį tokį supratimą, daug geriau galėsite susiplanuoti visą savo kelionę ir kelionės biudžetą – galėsite preliminariai nustatyti, kiek pinigų išleisite vienam ar kitam dalykui. Neišsigąskite to stereotipo, kad Švedijoje, kaip ir visoje Skandinavijoje yra be galo brangu. Kainos Švedijoje yra labai dinamiškos – viskas priklauso nuo to, kur ir ką pirksite. Jei žinosite keletą patarimų, kaip taupyti pinigus esant Švedijoje, jūsų kelionė gali atsieiti tikrai ne tiek jau ir daug. Žinoma, kainos Švedijoje visada bus mažesnės nedideliuose miesteliuose, nei didmiesčiuose. Tiesa, itin mažuose miesteliuose, kur gyvena vos keli šimtai žmonių, kainos gali būti daug didesnės nei tarkim, Stockholmo senamiestyje. Taip yra todėl, kad būdami tokiame bažnytkaimyje, jūs paprasčiausiai neturite pasirinkimo kur ir ką pirkti – perkate tai, ką jums gali pasiūlyti ir už tokią kainą, kokia yra nustatyta. Jei svajojate, galvojate, planuojate kelionę į Švediją, ar kaip nors kitaip siejate savo gyvenimą su šia šalimi, tuomet šis straipsnis jums turėtų būti itin pravartus. Jame pabandysime atskleisti, kokios yra kainos Švedijoje, ką ir kur pirkti, o ką geriau pasiimti iš namų Lietuvoje ir ką galima, o ko negalima daryti perkant Švedijoje.

Pradėkime nuo pradžių ir išsiaiškinkime, kokią valiutą naudoja žmonės Švedijoje. Švedai nėra įsivedę euro, kaip dauguma Europos sąjungos valstybių, o vietoj to, jau nuo seno naudoja savo valiutą – Švedijos kroną. Krona nėra labai vertinga. Nors jos kursas pakankamai dažnai svyruoja, tačiau dažniausiai už vieną litą gausite apie 3 su puse kronos. Dėl šio fakto, kainos Švedijoje jums gali pasirodyti kur kas didesnės, nei jos yra iš tikrųjų. Pavyzdžiui, jei parduotuvėje pamatysite kainą 300, tai konvertavus ją į litus viso labo liks apie 100 litų. Visi keliautojai ir žmonės nors kartą pabuvoję užsienyje puikiai supranta kaip sunku yra savo galvoje konvertuoti kainas į savą valiutą, tačiau būtina daryti tai greitai ir teisinga, kad neapsigautumėte ir realiai suvoktumėte kokios yra kainos Švedijoje. Kadangi Švedija yra pakankamai pažangi šalis, tai joje beveik visur galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. Žinoma, to nepavyks padaryti mažose krautuvėlėse ar turgeliuose, tad turėti grynųjų pinigų kartu su savimi yra tiesiog būtina. Turėkite omenyje, kad kai kuriose įstaigose atsiskaitant vizitine kortele, iš jūsų gali būti pareikalauta pateikti savo asmens dokumentą – tai gali būti vairuotojo pažymėjimas ar tiesiog pasas. Parduotuvėse jums neprireiks to daryti, nes ten jūs tiesiog suvesite kreditinės kortelės pin kodą. Jei nuspręsite keistis litus į kronas, padarykite tai dar prieš išvykstant – Lietuvoje. Jei keisitės didesnę sumą, atkreipkite dėmesį į valiutos kursą – vienuose bankuose jis mažesnis, kituose didesnis. Tai gali jums sutaupyti nemažai pinigų, priklausomai nuo to, kiek jų ketinate išsikeisti. Lietuviams tikriausiai neįprasta, kad švediškos valiutos yra tokios didelės. Taip yra dėl to, kad kainos Švedijoje taip pat yra ne mažos. 500 kronų valiuta yra tikriausiai dažniausiai vartojama ir labiausiai paplitusi, o jai į pagalbą atskuba ir 1000 kronų valiuta, kuri lietuviams gali pasirodyti iš ties įspūdinga. Kitas įdomus dalykas apie Švedijos valiutą – tai jog 10 kronų yra ne popierinė valiuta, o moneta. Neapsigaukite ir nepagalvokite, jog tai yra 10 centų. Auksinės spalvos moneta yra iš tiesų stora ir verta 10 kronų.

Kai jau šiek tiek susipažinote su valiuta, galime pabandyti kiek konkrečiau išsiaiškinti, kokios gi yra tos kainos Švedijoje. Tarkim litras benzino ten kainuoja apie 13 kronų. Praktiškai visos kainos Švedijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau tai yra visiškai normalu – juk švedai ir uždirba žymiai daugiau nei mes, lietuviai. Jei kalbant apie maisto produktus, tai Švedijoje yra labi brangios daržovės bei mėsa. Daržovės yra brangios tikriausiai dėl to, jog Švedijoje yra labai mažai derlingos, ūkininkų dirbamos žemės – didžiąją dalį Švedijos dengia akmenys. Tad jei esate bulvių ar žalumynų mėgėjai, už šiuos malonumus teks sumokėti.

Mėsa Švedijoje yra ypač brangi, o jei dar ji yra aukščiausios kokybės, ekologiškai, tai kaina – kosminė. Labai svarbus patarimas mėsos mėgėjams – jei pirksite mėsą, niekada nepirkite mėsos gaminių, tokių kaip dešrelės ir pan., o pirkite tik šviežią, niekaip neapdirbtą mėsą. Švedai labai mėgsta įvairius prieskonius, kurie dažniausiai būna nepriimtini lietuviškam skoniui ir paprasčiausios pieniškos dešrelės tampa tiesiog nevalgomomis. Tas pati taisyklė galioja ir bandelėms bei saldainiams – į juos dažniausiai būna pridedama įvairių prieskonių, kurie ne visada yra labai skanūs. Pieno produktų kainos Švedijoje yra visai prieinamos. Pavyzdžiui, litras pieno kainuos apie 9 kronas, o kilogramas sūrio apie 70 kronų. Verta paminėti, kad visi pieno produktai – sūris, sviestas, grietinė, Švedijoje yra labai aukštos kokybės, tad pavyzdžiui sūris yra tikrai gera dovana lauktuvėms namiškiams Lietuvoje. Jei nenorite apsigauti su skoniu, rinkitės gerai žinomų firmų produktus – tokius pačius, kaip perkate Lietuvoje. Stenkitės apsipirkinėti didesniuose prekybos centruose, ten labai dažnai vyksta įvairios akcijos bei nuolaidos. Švedijoje yra ypač populiaru sumažinti kainą perkant kelis produktus – tokią galimybę turi praktiškai kas antra prekė.

Kainos Švedijoje bus dar mažesnės, jei sugebėsite nusiderėti. Žinoma, nesiderėkite visur kur papuola. Geriausia tai daryti mažose, privačiose parduotuvėlėse, arba turgeliuose. Derėtis būtų žymiai lengviau, jei mokėtumėte švedų kalbą, nes ne visi pardavėjai parduotuvėse puikiai šneka angliškai, dėl to gali kilti šiek tiek keblumų.

Nakvynės kainos Švedijoje yra ir mažos ir didelės – priklausomai nuo to, kur pasirinksite nakvoti. Už nakvynę galite pakloti tikrai didelę pinigų sumą, tačiau taip pat galite ir išsimiegoti pigiau nei tai padarytumėte Lietuvoje. Jei pasirinksite nakvynę oficialiame, prabangiame viešbutyje, ji jums atsieis tikrai nemažai. Tačiau jei nuspręsite nuomotis mažą namelį gamtoje, jis jums gali kainuoti tik kiek daugiau nei 40 litų. Tokių namelių Švedijoje tikrai gausu, tad važiuodami pasidairykite į šalikelėje esančius daiktus.

Švedijoje taip pat yra labai populiarūs sendaikčių turgeliai. Kainos Švedijoje yra ne tokios jau ir didelės, jei perki prekes tokio tipo turguose. Juose galima rasti tikrai gerų ir didelę vertę turinčių daiktų už prieinamą kainą. Ne gana to, visada galite nusiderėti. Tai bus tikrai puikios lauktuvės jūsų namiškiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *