Kainos Turkijoje

Kelionės į Turkiją metu žmonės paprastai aplanko šalyje esančius kurortus, tuo tarpu lankytinos vietos Turkijoje susilaukia daug mažiau susidomėjimo tiek iš lietuvių, tiek iš kitų Europos valstybių piliečių.

Atostogauti prie jūros šioje musulmoniškoje šalyje ypač praktiška, – mat kainos Turkijoje tikrai nesikandžioja, o temperatūra labai palanki: žiemą ji siekia net apie 25 laipsnius šilumos!Kelionės po visą Turkiją metu papildomai pastebėtumėte kiek daug turgaviečių yra šioje šalyje ir kokios minios žmonių jas nuolat lanko. Čia įmanomos derybos perkant viską: maistą, tekstilę, stambesnes prekes. „Derybų principas“ giliai įsišaknijęs turkų kultūroje: kainos Turkijoje yra nuleidžiamos tiek nuomojant butą, tiek važiuojant taksi, tiek visur kitur.

Todėl šiame straipsnyje apžvelgtos vyraujančios kainos Turkijoje tikrai nebus galutinės.

Skaitydami toliau sužinosite:

  • Apie Turkijos lyrą ir kitas valiutas
  • Kokios pagrindinių aktyvių veiklų kainos Turkijoje
  • Restoranų ir barų kainas
  • Transporto kainas
  • Maisto kainas

Apie Turkijos lyrą ir kitas valiutas

Pinigai

Dar 2005 metais atvažiavę turistai galėdavo atsiskaityti ne tik Turkijos lyra. Kainos Turkijoje būdavo skaičiuojamos ir doleriais, ir kartais eurais (nors šie banknotai musulmonų buvo ir yra mažiau vertinami).

Daugelis turkų ir dabar dolerį vertina palankiau nei savąją valiutą. Tačiau jei galvojate už pirkinius atsiskaityti doleriais ar eurais, būkite apdairūs: kainos Turkijoje šiomis valiutomis dažnai būna išreiškiamos pardavėjo naudai. Taigi privalote tiksliai žinoti lyros ir dolerio santykį.

Kad ir kaip būtų, toks pagrindinių pasaulinių valiutų toleravimas turisto pasiruošimą padaro daug paprastesniu: nereikia rūpintis ne visuose bankuose galimais lito – lyros konvertavimais. Taip pat neprivalu gabenti didelio grynų kupiūrų kiekio ir dėl to jaustis nesaugiai (pavyzdžiui prigrūstose Turkijos oro uoste arba didelio judėjimo gatvėse).

Vis dėlto kainos Turkijoje visur bus užrašytos vietine valiuta. Tačiau jei nemokate angliškai ar rusiškai, užtenka parodyti kelias žalias kupiūras ir derybas nesunkiai įvykdysite gestų kalba.

Šiais laikais, skirtingai nuo 2005 metų, visuose amžiaus kategorijose pasklido

geriausias pinigų transportavimo būdas – kreditinės kortelės. Su beveik visomis Visa kreditinėmis kainos Turkijoje atsieis be ypatingai didelių antkainių. Tačiau svarbiausia – šiais laikais ir Turkijos gyventojai plačiai naudoja ir priima šį mokėjimo būdą. O dėl didelio vokiečių turistų antplūdžio, euras šalyje taip pat stipriai išpopuliarėjo.

Taigi optimaliausia kelionės į Turkiją metu yra atsiskaitinėti kreditinėmis kortelėmis (arba galite stambesnes sumas išsiimti iš Turkijos bankomatų).

Aktyvių veiklų kainos Turkijoje

Nemėgstantiems tinginiauti bambą išvertus ant gulto ar bent jau nenorintiems, kad tai sudarytų didžiąją dalį kelionės laiko egzistuoja labai gerų aktyvių pramogų pasiūlymų. Pagrindinės jų:

Raftingas (plaukimas valtimis kalnų upėmis)

Raftingas

Šią pramogą galima išbandyti visuose pagrindiniuose šalies kurortuose. Raftingo kainos Turkijoje prasideda nuo 15 dolerių už žmogų (į valtį sutelpa iki 5 žmonių, daromos grupinės nuolaidos).

Pasivažinėjimas džipais po kalnus

Džipais po kalnus

Tai puiki galimybė patyrinėti laukinę Turkijos gamtą, pamatyti atokiau esančius šiuolaikinio pasaulio neįtakotus kaimelius ir suvalgyti įmantrių patiekalų vietinėse užeigose. Šios pramogos kainos Turkijoje prasideda nuo 12 dolerių už asmenį (7-12 metų vaikams taikomos nuolaidos, o jauniausieji dažnai keliauti gali nemokamai). Į džipą, priklausomai nuo jo gabaritų, telpa nuo 5 asmenų.

Nardymas

Nardymas Turkijoje

Ypatingai populiarus užsiėmimas, kuris labiau propaguojamas prie Juodosios jūros krantų. Nardymo kainos Turkijoje yra įvairiausios, tad sunku būtų apibrėžti įkainių pradžią. Tačiau kaip minėjome straipsnio pradžioje, – nevenkite derybų.

Restoranų, kavinių ir barų kainos Turkijoje

Restoranas Turkijoje

Nors restoranuose turėsite atsiskaityti lyromis, bet visuose tarptautiniuose kelionių portaluose restoranų ir barų kainos Turkijoje vis tiek skaičiuojamos doleriais. Visgi šiais skaičiais nereiktų tais portalais aklai vadovautis. Nepaisant to, jie yra gana tikslūs, kad galėtumėte susidaryti nuomonę apie tai, kokios kainos Turkijoje yra labiausiai tikėtinos:

Pietūs kavinėje – nuo 4$ iki 9.8$;

Trijų patiekalų pietūs dviems vidutinės klasės restorane – nuo 16$ iki 45$;

Alaus bokalas bare (0.5 l) – nuo 1.5$ iki 4$;

Kapučino kava – nuo 2.15$ iki 3.8$;

Coca-cola skardinė – apie 1.2$;

Mineralinio vandens 0.33 l buteliukas – nuo 0.3$ iki 0.70$.

Transporto kainos Turkijoje

Taksi Turkijoje

Jeigu kainos Turkijos restoranuose atrodo gana patraukliai, tai transporto kainos Turkijoje turėtų šiek tiek nuvilti. Lyginant su Vilniaus transporto įkainiais jos yra šiek tiek didesnės. Tiesa čia pateiksime transporto kainų diapazonus, kurie šiek tiek skirsis priklausomai nuo regiono:

Viešojo transporto vienkartinis bilietas: nuo 0.8$ iki 1.6$;

Taksi įsėdimo mokestis: apie 1.5$;

Taksi 1 km kaina: nuo 0.6$ iki 1.5$;

1 litras benzino: apie 2.5$.

Maisto Kainos Turkijoje

Perkant maistą turguje arba prekybos centre, jus nustebins gana pigios duonos, obuolių, apelsinų kainos: atitinkamai 0.4$, 1.4$ ir 0.8$. Tačiau ne visi produktai Turkijoje kainuoja ženkliai pigiau nei juos galima rasti Lietuvoje:

Pieno 1l – apie 1.1$;

Kiaušiniai (12 vnt.) – apie 2$;

Sūris (1 kg) – nuo 4$ iki 10$ (daug pigiau);

Turkiško vyno butelis – nuo 7.4$ (gana brangu);

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *