Kelionės į Airiją

Kelionės labai praturtina žmogų, tad jei tik turite galimybę – pasistenkite išvykti į svečią šalį. Tai nebūtinai turi būti kažkas egzotiško ar labai prabangaus, kaip pavyzdžiui Pietų Amerika ar Rytų Azija, užtenka pakeliauti visai netoli, pavyzdžiui į gretimas ar kiek tolėliau esančias Europos šalis ir pamatysite daug naujų ir gražių dalykų, praturtinsite save ir į Lietuvą parsivešite daug gerų prisiminimų ir įspūdžių, kuriuos galėsite pasidalinti su kitais. Kelionės į Airiją gali būti labai puikus variantas – ši šalis yra ganėtinai netoli, keliauti į ją labai paprasta, nereikia jokių ypatingų dokumentų ar leidimų ir visa tai jums tikrai nekainuos daug, kaip pavyzdžiui kainuotų kelionė į kokią nors salą. Tai, kad kelionės į Airiją jums nekainuos daug, toli gražu dar nereiškia, kad jos bus neįdomios ir nieko gero ten nepamatysite. Anaiptol, Airija yra nuvertinta šalis, dauguma keliautojų mano jog jei yra lankęsi Anglijoje ar Škotijoje, tai yra Airiją nėra jokio reikalo vykti , nes vis tiek nepamatys nieko naujo. Tačiau tai yra visiška netiesa. Airija yra unikali, garsi savo kultūra, turinti daug labai populiarių visame Pasaulyje prekės ženklų, tad jei tik yra galimybė, būtinai aplankykite šią šalį. Kaip jau minėjome, kelionės į Airiją jums nekainuos labai daug, tačiau kad ir koks žmogus bebūtumėte – mėgstantis pramogas ir miesto šurmulį, ar romantikas, ieškantis ramybės gamtoje, Airija tikrai turės ką jums pasiūlyti. Jei susigundėte tokiomis mintimis ir pagalvojote, kad visai gerai būtų pabėgti nuo kasdieninės rutinos ir pakeliauti, o Airija būtų nuostabi, visais aspektais tinkama šalis tai padaryti, tuomet skaitykite šį straipsnį iki galo ir tikriausiai sužinosite bent keletą naujų dalykų, ką i gali jums pasiūlyti kelionės į Airiją.

Didžiausias ir tikriausiai daugiausiai pasiūlyti galintis miestas Airijoje yra Dublinas. Jis taip pat yra šalies sostinė. Jei į Airiją skrisite lėktuvu, greičiausiai skrisite būtent į Dublino oro uostą, nes jis yra didžiausias šalyje ir kasmet įvykdo daugiausiai tarptautinių skrydžių. Kelionės į Ariją bus greičiausios, sklandžiausios ir pigiausios, jei keliausite ne kuo kitu, o būtent lėktuvu. Keliauti automobiliu ar autobusu jums atsieis brangiau, taip pat tai yra ganėtinai nepatogu bei labiau pavojinga, tad jei neturite kokių nors išimtinių pretekstų (skrydžio baimė ar noras važiuoti savo automobiliu tam, kad pasiimtumėte itin daug bagažo), tuomet jums reikėtų rinktis skrydį lėktuvu. Jei nenorite kažkokios tai ypatingos prabangos ar kitokių specialių aspektų, jums pakaks to, ką siūlo pigių skrydžių kompanijos. Jei keliausite su pigių skrydžių kompanija ir dar surasite kokią nors akciją ar nuolaidą, kelionės į Airiją jums atsieis tikrai pigiai. Tai gali būti vos keliasdešimt litų. Nuvykti į šalį yra vienas dalykas, tačiau keliauti joje yra kitas. Viešasis transportas Airijoje yra brangus, o automobilių nuoma dar brangesnė, tad jūs save kelionės į Airiją metu tikriausiai naudositės viešuoju transportu. Jei tiksliai žinote, kad apsistosite ilgesniam laikui ir daug keliausite šalies viduje, tuomet gera idėja būtų nusipirkti nuolatinį viešojo transporto bilietą, taip sutaupytumėte nemažai kelionpinigių. Jei keliaujate tarp miestų ir reikia įveikti tolimesnę distanciją, tikriausiai geriausias variantas rinktis keliones traukiniu. O jei keliaujate mieste, ar jo rajone, patogiausia atstumą bus įveiktu su autobusu. Autobusu keliausite ir ten, kur nėra nutiestos geležinkelio linijos. Taksi Airijoje yra labai brangi, tad jos taip pat geriau vengti.

Tikriausiai gerai būtų sužinoti koks gi yra klimatas šioje šalyje, kad kelionės į Airiją metu su savimi turėtumėte reikiamus drabužius. Iš esmės, klimatas labai panašus kaip ir Lietuvoje, tik vienintelis skirtumas, kad Airija yra labiau vėjuota ir lietinga šalis, kaip ir visa Didžioji Britanija. Vėjas dažnai būna šaltas, tad ir temperatūra Airijoje keliais laipsniais žemesnė nei Lietuvoje. Tad jums būtinai reikės skėčio, kad lietus netrukdytų jūsų judėjimo bei šiek tiek šiltesnių rūbų.

Kelionės į Airiją metu valgykite greito maisto užkandinėse ir baruose, kavinėse, jei norite sutaupyti ir pavalgyti pigiau, tačiau jei norite pajusti tikrą Airiško maisto kokybė, bent kartą apsilankykite tikrame restorane ir būtinai užsisakykite jūros gerybių. Kitas dalykas, kurį būtinai reikėtų bent kartelį paragauti

kelionės į Airiją metu – tai originalus, airiškas guiness alus. Kitose šalyse ne visada įmanoma įsigyti šio alaus, tad nepraleiskite šios progos.

Kelionės į Airiją metu, nori nenori pamatysite daug nuostabių ir senoviškų pilių. Kadangi dauguma Airijos karų vykdavo arba vandenynuose arba kitose šalyse, Airijos pilys liko nenuniokotos ir išliko kaip nuostabūs paminklai iki pat šių dienų.

Kelionės į Airiją metu galima pamatyti ir sužinoti iš ties daug, viskas priklauso ne nuo ko kito, o nuo jūsų pačių. Geriausiai kelionę planuotis patiems, remiantis asmeninėmis žiniomis, kurias galite pagilinti net neišeidami iš namų – internete. Žinoma, galite naudotis ir kelionių agentūrų paslaugomis, tačiau tuomet jūsų kelionės nebus tokios originalios ir išskirtinės, nes būsite vedami tradiciškai, turistų minamais keliais, o juose be to tradiciškai bus didesnės ir kainos. Sėkmės renkantis savo kelią ir nepaklystant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *