Kelionės į Bulgariją

Bulgarija garsėja savo turtinga kultūra, į kurią neįmanoma neatkreipti dėmesio – unikalūs artefaktai muziejuose, įskaitant seniausią pasaulio auksą, nuostabūs savamokslių menininkų darbai, modernūs piešiniai meno galerijose, klasikinės muzikos koncertai ir folklorinio šokio bei dainavimo festivaliai – visa tai nepalieka abejingų.

Bulgarija unikali tuo, kad į ją galima vykti įvairiais tikslais: pažinti jos kultūros, paslidinėti gerai išvystytuose slidinėjimo kurortuose ar pailsėti prie juodosios jūros. Šiuos privalumus atrado ir mūsų šalies tautiečiai.  Kelionių į Bulgariją paklausa auga, tačiau daugumai atostogos šioje šalyje dar nėra įprasta, tad susiplanuoti išvyką gali būti nelengva. Kad palengvintume kelionės rūpesčius, papasakosime kokias keliones siūlo Lietuvos kelionių agentūros ir kaip į Bulgariją nuvykti pigiau – pačiam.

Toliau skaitykite:

  • Kelionės į Bulgariją: ką mums siūlo kelionių agentūros?
  • Kaip sutaupyti? : Kelionės į Bulgariją autobusu; automobiliu

Kelionių agentūrų pasiūlymai: Bulgarija

Jei planuojate kelionę į šią šalį, dažniausiai kelionių agentūrų keliones pavyks užsakyti tik sezono metu. Labiausiai tikėtina, kad žiemą rasite vien slidinėjimo pasiūlymus, o vasarą poilsines keliones į Bulgarijos kurortus arba į sostinę Sofią. Rudenį ir ankstų pavasarį kelionių į Bulgariją pasiūlymų dauguma agentūrų neturi, tad tenka pripažinti, kad šiuo klausimu Lietuvos kelionių agentūros gana nelanksčios. Kad ir kaip bebūtų gaila, daugiausia dėmesio jos skiria lietuvių pamėgtiems kurortams Egipte ir Turkijoje, o didele pasiūlymų gausa į Europos šalis, tarp jų ir Bulgariją, pasigirti negali. Vis dėlto, radome keletą, visai neblogų pasiūlymų.

Easytravel kelionių į Bulgariją rasti galima už ne itin didelę kainą – nuo 1129 litų, tačiau į šią kelionių agentūrą, taip pat kaip ir į daugumą kitų, apsimoka kreiptis tik kelionių sezono metu. Kelionės vykdomos į du Bulgarijos miestus: Varną ir Bugasą. Vienas iš easytravel pliusų – interaktyvumas. Agentūros tinklalapyje beveik visuomet yra budintys operatoriai, tad norint pasidomėti kelione, atsakymo laukti tereikia vos kelias minutes ar net sekundes.

Panašu, kad Novaturas tiesiogiai savo kelionių beveik nebepardavinėja – geriausius Novaturo pasiūlymus radome kelioniuakademija.lt tinklalapyje. Kelionių į Varnos regiono Bulgarijoje kurortus Auksines smiltis, Obzorą, Saulėtąjį krantą, Nesebarą, Albeną, Pomorjė ir Burgą kaina nuo 959 litų – dar pigiau nei easytravel. Nepaisant to, pamatę nedidelę sumą niekuomet per anksti nesidžiaukite ir gerai išnagrinėkite kelionės aprašymą, nes dažnai paslėpti mokesčiai gali pridėti dar keletą šimtų litų. Tradicinė savaitgalinė kelionė į Bulgarijos sostinę Sofiją, čia kainuoja nuo 1100 litų.

Pigios kelionės į Bulgariją

Kad ir kaip bebūtų gaila, tačiau į šią unikalią valstybę pietryčių Europoje pigiosios avialinijos iš Lietuvos oro uostų neskraidina. Žinoma, galima ieškoti bilietų iš Anglijos ar Vokietijos oro uostų, tačiau tai sukeltų daug sunkumų derinant bilietų laiką, o galų gale perkant kelis bilietus kažin ar pavyktų sutaupyti. Dėl šios priežasties aprašysime kitus du mažiau išlaidų reikalaujančius keliavimo būdus: keliones į Bulgariją autobusu ir automobiliu.

Kelionės į Bulgariją autobusu

Autobusas – transporto priemonė, suteikianti galimybę keliauti ekonomiškai, saugant gamtą ir pamatant ne tik kelionės tikslą, bet ir visą kraštovaizdį, esantį pakeliui. Keliauti į Bulgariją autobusu galima su autobusų kompanija ecolines (ši kompanija rūpinasi tik nuvežimu ir atvežimu), kuri veža į tris miestus: Burgą, Varną ir sostinę Sofią. Kitas variantas – pasikliauti kelionių autobusu organizatoriais, kuriuos toliau ir aptarsime.

Išrinkome du, mūsų manymu, lanksčiausius kelionių autobusu organizatorius:

Bartika – Vilniuje esanti įmonė, organizuojanti pažintines keliones po Europos šalis, tarp jų ir Bulgariją. Siūlo jau sudarytus netradicinius maršrutus, tačiau kiekviena kelionė planuojama atskirai ir kartu tariantis galima suorganizuoti tokį maršrutą, kuris atitiktų būtent jūsų poreikius.

Menų turas – nedidelė privati kelionių agentūra tarp daugybės kitų paslaugų dar ir organizuojanti keliones į Bulgariją autobusu. Į menų turą galite kreiptis ir tuo atveju jei turite suplanavę savo maršrutą ir jei norite, kad jums patartų bei padėtų suplanuoti individualiai. Kiekviena kelionė organizuojama tariantis su klientais, tad kainos, priklausomai nuo jūsų poreikių, gali būti labai įvairios.

Kelionės į Bulgariją automobiliu

Mėgstantiems ilgas keliones su šeima ar draugais, puikus variantas – kelionės į Bulgariją automobiliu. Net jei norinčių vykti žmonių yra mažiau nei mašinoje vietų, jaudintis taip pat neverta: internetiniuose forumuose visai nesunku rasti mielai prisijungsiančių ir prie kuro prisidėsiančių keleivių. Pasirinkus tokį keliavimo būdą, svarbu apgalvoti keletą esminių dalykų. Nuo to, kokį maršrutą pasirinksite, priklausys kiek laiko truks ir kokia bus jūsų kelionė. Nors kai kurie sako, kad nė už ką nevyktų pro Rumuniją, kitiems tai pati maloniausia maršruto dalis: pro šią šalį vyksite saugiai, o už lango jus beveik nuolat lydės gražus kalnuotas kraštovaizdis ir didžiuliai ežerai. Be to, išvengsite ilgai trunkančio stovėjimo pasienyje. Pasirinkę maršrutą, kurio metu tenka važiuoti pro Ukrainą kelių valandų pasienyje turbūt neišvengsite – čia nuolat būna toli besitęsiančios eilės, o ir patys patikrinimai trunka gana ilgai. Keliaudami pro Ukrainą taip pat nepamirškite, kad asmenybės tapatybės kortelės neužtenka, privalu turėti ir pasą.

Norėdami kaip įmanoma daugiau sutaupyti, kuo daugiau kuro užsipilkite Lietuvoje, nes čia jis pigesnis. Jei planuojate šalyse, pro kurias važiuosite, ką nors pirkti, visai nebūtina pinigų keistis į tos šalies valiutą – praktiškai visur galima atsiskaityti banko kortelėmis ir taip sutaupysite pinigų, kurie būtų nuskaitomi už valiutos keitimą. Pačioje Bulgarijoje važinėti automobiliu patogu – ši šalis gali didžiuotis gerais keliais, tačiau savo transporto priemonę tektų labai saugoti, nes automobilių vagystės čia gana dažnas reiškinys.

Tikimės, kad mūsų patarimai sumažins kelionės planavimo rūpesčius ir nesigailėsite aplankę šią šalį. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *