Kelionės į Egiptą

Kartais atrodytų, kad apie Egiptą yra pristatyta tiek daug informacijos, kad nauji keliautojai į Egiptą, siekdami klasikinės kelionės, gali nebesuprasti, kas teisus. Yra labai daug svetainių, rašančių apie tai, ką reiktų pamatyti ir dalykai, kuriuos reiktų nuveikti Egipte, tačiau kartais reikia atsirinkti svarbiausius dalykus, nes ne viskas gali sutilpti į gana trumpos kelionės į Egiptą dienotvarkę.

Mūsų Egipto pažinimas iš žiniasklaidos yra didelis, bet šiame straipsnyje, mes nubrėšime bendrais bruožais karštuosius taškus klasikinės kelionės į Egiptą, ir kokie rajonai yra itin svarbūs. Dauguma klasikinių Egipto kelionių yra pagrįstos svarbiausiais faraoniškais paminklais, ar greičiau, svarbių paminklų grupės. Pavyzdžiui, yra daugiau kaip 100 piramidžių Egipte ir užimantų daug laiko, kad pamatytumėte juos visus.

Svarbiausi kultūros paminklai

Tačiau, svarbiausias iš tų, kuriuos dauguma lankytojų nori pamatyti yra visi trumpos kelionės į Egiptą apsuptyje nuo Kairo, ir esantis šalia Giza tik už Kairo, ir į pietus nuo Sacharos. Tačiau, labiausiai klasikinės kelionės turi įsiminti dėl ne faraoniškų paminklų rajone, kurio kiekvienas turistas neaplanko.

Trumpiausios, klasikinės kelionės į Egiptą turi apimti iš esmės tris principinius rajonus, su galimu pratęsimu. Kelionė apima rajonus aplink Kairą, Luksorą ir Asuaną. Tikrai yra daug ir kitų įdomių vietų, kurias norėtųsi aplankyti kelionėje Egipte, bet trumpam savaitės ar dešimt dienų vizitui, šitie trys rajonai užpildys dienotvarkę puikiai.

Kairas (ir jį supantis rajonas) yra vienas iš šitų rajonų, neabejotinai, didžioji dalis laiko turi būti praleidžiama Kaire. Ne tiktai yra didelės grupės paminklų aplink Kairą, bet ir kai kurie iš svarbiausių Egipte. Yra iš esmės penki rajonai ir aplink Kairą, kurie turi būti ir turbūt gali būti ištirti trumpoje kelionėje. Kaip ankščiau paminėta, jie apima faraoniškąją Giza, Sacharą ir Memfio, taip pat kaip Seno Kairo miestelius (koptų tautos palikimas ir krikščioniškasis Kairas),taip pat ir Islamo (Viduramžių) Kairas. Be to, dauguma žmonių norės aplankyti Egipto Didįjį Muziejų ir jei laikas leis, dauguma Krikščionių turi tikrai įtraukti ir Koptų Krikščioniškąjį Muziejų į savo darbotvarkę.  

Didžiosios piramidės

Taip pat yra trys Didelės Piramidės, susidedančios iš Menkaure, Chephren ir Cheops piramidžių. Iš jų, Cheops Piramidė yra seniausia, ir didžiausia Egipte, ir dažnai vadinama Didžiaja Piramide. Tačiau, šio straipsnio rašymo laiku, tuo metu, kai visos šitos piramidės gali būti apžiūrėtos išoriškai, Cheops Piramidės vidus yra apribotas iki 300 lankytojų per dieną. Taip pat, Mycerinus Piramidė yra visiškai uždaryta vidaus vizitams dėl jos restauracijos.

Žinoma, yra kitų nuostabių kultūrinių paminklų, tad kelionės į Egiptą neprailgs nei jeigu ir užtruksite ten visą vasarą. Geriausios ekskursijos apima ir garsųjį Sfinksą, taip pat kaip ir Tris Karalienės Piramides. Na, o miestas Memfis, įsteigtas apytiksliai 3 100 pr. Kr., iš tikrųjų turi mažiausiai, , faraoiniškų svetainių aplink Kairą, bet jo svarbumas istorijoje yra neginčytinas, kaip pasaulio pirma civilizuotos valdžios vieta. Memfis buvo pirma Egipto sostinė, ir vieta pirmosios datos, į įrašytos istorijos kilmę. Tai buvo miestas, kurį Menes pastatė, ir kuris klestėjo tūkstančius metų. 

Nuostabioji Sachara

Sachara buvo ankstyvas Memfio kapinynas, kuris turi savyje piramides. Iš tikrųjų, Piramidės, esančios Sacharoje, nėra pačios seniausios, bet rodo vystymąsi viso piramidžių pastato, tokio kaip Polinkio Piramidė. Senas Kairas taip pat įdomus kelionės į Egiptą objektas. Koptų Kairas, ar teisingiau, Senas Kairas, atsirado anksčiau už Kairą kaip savarankišką kaimą, kuris kažkada buvo Babilono fortas. Čia kiekvienas randa kai kurias iš ankstyviausių krikščioniškų bažnyčių pasaulyje ir gali žengti Šventos Šeimos keliais, kuomet jie buvo Egipte. Babilono forto sienos, romėnų tvirtovė gali vis dar būti pamatyta, o ypač įdomus kelionės į Egiptą vaizdas turėtų būti Kabanti Mergelės Marijos Bažnyčia. Žinoma, verta pamatyti ir Islamiškąjį Kairą. Nors daug vakarų lankytojų gali manyti, kad jie turi nedaug palikimo iš Islamo Kairo, tačiau kiekvienas turi atsiminti, kad tai yra taip pat Viduramžių Kairas, kur Luksoras (ir jo apskritis) yra žinomas kaip didžiausias pasaulio lauko muziejus. Iš tikrųjų, Luksoras yra sudarytas iš trijų rajonų. Jie susideda iš Luksoro savarankiškojo rajono ir jo šventyklos, Karnako rajono ir Šventyklos, ir Tėbų, kurie buvo kadaise ir senovinio miesto centras ir dabar siejasi su vakarų pakrante, kur ten yra keli dideli kapinynai, apimdami Karalių Slėnį ir Karalienių Slėnį.  

Tradicijos Asuane

Asuanas yra tradicinis turistinis rajonas Egipte, esantis Egipto pietuose, ir yra įdomus dėl daugelio skirtingų priežasčių. Kaip Kairas, bet skirtingai nuo Luksoro, yra daugiau ką nuveikti ir patirti kelionės į Egiptą metu, negu kad tiesiog lankyti faraoniškus paminklus. Nasser ežeras ir viena iš pasaulinių didžiausių dambų yra kaimyniniai, greta Kičenerio sodo salos. Tačiau, trumpiausios kelionės į Egiptą metu neturėsite laiko aplankyti daugelį svetainių aplink Asuaną. Pirmiausiai, jie susitelkia ties Edfu ir Šventykla Horus, Šventykla Kom-Ombo, Philae ir Abu Simbel tolimesniuose pietuose ir primena tai, kas kažkada vadinosi Nubija. Visos šitos didelės šventyklos ir šventovės yra reikšmingos. Pavyzdžiui, Philae buvo paskutinė pagoniška šventykla Egipte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *