Kelionės į Graikiją

Nors Graikiją ne pirmus metus slegia sunki ekonominė situacija, saulėtas klimatas į šią šalį vistiek pritraukia nemažai turistų. Turizmas Graikijoje viena iš pagrindinių sričių dar šiek tiek palaikančių ekonominę situaciją, tad jūsų kelionė ten bus naudinga ne tik jums, bet ir šiai šaliai. Vis dėlto, prieš vykstant į Graikiją, paskaityti naujienas internete tiesiog būtina, kadangi nuolatiniai streikai ir demonstracijos gali būti pavojingi. Per daug išsigąsti nereikia – kurortuose situacija ramesnė, o įvairių paslaugų pasiūla didžiulė. Šiame straipsnyje apžvelgsime kokias kelionių į Graikiją galimybes siūlo Lietuvos kelionių agentūros ir kaip kelionę susiplanuoti pačiam, išleidžiant mažiau pinigų.

K

Ką mums siūlo kelionių agentūros?

Dauguma turistų iš Lietuvos į Graikiją keliauja pailsėti, tad priimtiniausias kelionės būdas yra skrydis lėktuvu. Tiems, kurie neturi nei laiko nei noro ilgai naršyti internete atskirai ieškant lėktuvo bilietų ir vietos nakvynei, priimtina naudotis kelionių agentūrų paslaugomis. Didžiulės pasiūlos visgi tikėtis neverta. Įtraukus keliones į Kretą, sąrašas pasipildytu, tačiau kadangi tai atskira sala, šiame straipsnyje apie ją nekalbėsime.

Novaturas turi keletą poilsinių kelionių į Graikiją pasiūlymų. Kompleksinių kelionių kaina prasideda nuo 1200 litų (savaitgalis Atėnuose), o ilgiau nei savaitę trunkančios kelionės kainuoja  nuo 1300 litų. Su Novatoru galite skristi į Graikijos sostinę Atėnus, kurortų pilną Chalkidikės pusiasalį, ir didžiausią viduramžių miestą Rodą. Į kelionės kaina įskaičiuoti lėktuvo bilietai, nakvynė viešbutyje ir kartais ekskursijos su gidais, tačiau dažnai būna nepaminėtas draudimas ir kiti reikalingi mokesčiai, tad gerai įsigilinkite į kelionių aprašymus.

Kelioniuakademija.lt galite rasti klasikinę kompleksinę kelionę į Graikiją, kurios metu aplankysite keletą miestų, plauksite kruizu ir pamatysite daugybę žymių vietų. Kainos panašios į Novaturo, tačiau čia išsirinkti kelionę šiek tiek paprasčiau dėl konkretesnių aprašymų.

TopTravel.lt pavyko rasti tik vieną kelionės į Graikiją variantą. Ši kelionė pavadinimu „Antikinė Graikija“ keliais šimtais litų brangesnė, nei prieš tai minėtos Novaturo ir kelioniuakademija.lt kelionės, o į kainą neįtraukti lėktuvų bilietai, tad tektų išleisti nemažą sumą.

Easytravel ne visuomet turi kelionių į Graikiją pasiūlymų, tačiau jų puslapį peržiūrėti vistiek verta, nes kainos čia būna mažesnės – nuo 945 litų. Tiesa čia, kaip ir kitose kelionių agentūrose, verta atidžiai įsigilinti kas įtrauktą į pasiūlymo kainą, nes gerai nepasidomėjus gali atsirasti papildomų išlaidų sudarančių beveik tokią sumą, už kokią užsakoma pati kelionė.

Dar viena keliones į Graikiją siūlanti kelionę agentūra – neoturas.lt. Nors čia siūlomos tik dvi kryptys – Chalkidikė ir Rodas, galite pasirinkti iš kelių dešimčių skirtingų aukštos klasės viešbučių. Šios agentūros puslapyje pateikti konkretūs, tačiau detalūs viešbučių aprašymai, tad planuojant poilsinę kelionę į Graikiją, tai viena iš dėmesio vertų agentūrų.

Pigios kelionės į Graikiją

Kaip visuomet verta pažiūrėti ką gi siūlo kelionių ekspertas Makalius. Jis pats sugeba į Graikiją nuskristi ir savaitę pagyventi puikios kokybės viešbutyje už mažiau nei 1000 litų, o radęs puikių pasiūlymų dalinasi ir su kitais, tad verta nuolat pažiūrėti ką naujo galima rasti jo puslapyje. Be to, makalius.lt galite rasti kalną kitos naudingos informacijos, praversiančios keliaujant į Graikiją ir į kitas valstybes.

Kelionė kruizu – galbūt tai ne pats pigiausias variantas, tačiau pasirinkę tokį keliavimo būdą, aplankysite ne tik Graikiją, bet ir dar keletą šalių (pavyzdžiui Italiją, Kroatiją, Turkiją ar Egiptą). Vienu šūviu nušausite kelis zuikius, tad nors ir kruizinės kelionės kaina panaši į anksčiau minėtų kelionių lėktuvu, už kelių šalių aplankymą kitais būdais sumokėtumėte trigubai daugiau. Puikių kruizinių kelionių pasiūlymų verta ieškoti puslapyje pigioskeliones.lt. Beje, šiame puslapyje kartais būna ir kitokių kelionių į Graikiją pasiūlymų, tad bet kokiu atveju čia apsilankyti verta.

Kelionė autobusu – dar viena alternatyva brangioms poilsinėms kelionėms lėktuvu. Toks keliavimo būdas labiau tinka tiems, kurie nebijo iššūkių, nepatogaus miego autobuse, kartais alinančio karščio ir ištinusių kojų. Nors keliaudami autobusu nejusite prabangos, o kelionė užtruks keletą dienų, tai turi savo pliusų: tokioje kelionėje patirsite žymiai daugiau nuotykių, aplankysite kelias, pakeliui esančias šalis, per ilgą kelionės laiką susipažinsite su kitais keliautojais ir išbandysite savo jėgas. Galų gale, jei užsisakysite viešbutį, nuvykus visi patogumai po ilgos kelionės autobusu atrodys šimtą kartų malonesni, o svarbiausia – sutaupysite nemažą sumą pinigų, kurią galėsite išleisti įvairioms pramogoms Graikijoje. Keliones autobusu iš Lietuvos į Graikiją vykdo šios kompanijos: Assos travel, G.E. Travel LTD, Korona travel, Maniatakos travel LTD. Tiesiog suveskite kompanijos pavadinimą google paieškos sistemoje ir paskambinkite nurodytais telefonais – malonios operatorės jums viską paaiškins.

Taip pat sutaupyti galite vietoj viešbučio pasirinkdami pigesnę vietą nakvynei. Graikijoje, kaip ir kitose Europos šalyse yra jaunimo nakvynės namų (youth hostels). Prabangos, baseinų ir penkių žvaigždučių aptarnavimo nesitikėkite, tačiau pakankamai patogią lovą ir dušą galima gauti sumokant mažiau nei 20 eurų už naktį.

Kad ir kaip būtų gaila, pigių skrydžių bendrovės Ryanair ir Wizzair, skrydžių į Graikiją iš Lietuvos oro uostų nevykdo. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *