Kelionės į Italiją

Italija – didinga šalis, savo istorija ir kultūra garsėjanti visame pasaulyje. Italijoje klestintis grožis, menas ir mada, kartu sukuria magišką atmosferą, tad nenuostabu, kad ja žavisi žmonės iš įvairių pasaulio kampelių. Nors lietuvių tarpe vis dar populiariausios poilsinės kelionės „ten, kur šilta“, kaip ir visais laikais, yra daugybė žmonių, kurie mėgsta kultūrines, pažintines ar tiesiog daug nuotykių suteikiančias keliones. Italija tam puikus pasirinkimas.

Kiekvienas save laikantis keliautoju tiesiog privalo aplankyti garsųjį pasvirusį Pizos bokštą – ryškiausią Italijos simbolį bei apžiūrėti didingą Romos architektūrą, įvairias bažnyčias, Panteoną ir daugybę kitų, visame pasaulyje žinomų vietų. Dėl nesuskaičiuojamos lankytinų vietų galybės, Italijos populiarumas tarp įvairių keliautojų neblėsta metų metus.

Žmonių poreikiai labai skiriasi, tad nenuostabu, kad vienam priimtina kelionė ekonominės klasės lėktuvu ir savarankiškas planavimasis, kitam gali skambėti visai nepatraukliai. Dėl šios priežasties, pasistengsime šiame straipsnyje aptarti įvairius kelionės būdus: pažiūrėsime, kokius variantus siūlo Lietuvos kelionių agentūros ir kaip galima pačiam susiplanuoti kišenės smarkiai neploninančią kelionę.

Toliau skaitykite:

  • Kelionės į Italiją: ką mums siūlo kelionių agentūros;
  • Kelionės į Italiją patiems

Ką mums siūlo kelionių agentūros?

Kad ir kaip būtų keista, didelės pažintinių kelionių pasiūlymo įvairovės į šią didingą šalį rasti nepavyko. Agentūrose, siūlančiose kelionių į Italiją programas, radome po keletą tradicinių kelionių variantų (Roma, Sicilija, Venecija) ir nemažą pasiūlą slidinėjimą mėgstantiems keliautojams. Kai kurios kelionių agentūros, į Italija kelionių neorganizuoja apskritai.

Toptravel.lt dauguma pažintinių kelionių į Italiją suskirstytos pagal metų laikus, tad skirtingu metu jie siūlo skirtingas pramogas. Didžiausias šios kelionių agentūrų siūlomų kelionių pliusas tas, kad vienos kelionės metu aplankoma daugybė Italijos miestų, tad suteikiama galimybė pažinti įvairius regionus. Netgi čia siūlomas kelionės planas pavadinimu KLASIKINĖ ITALIJA atrodo visai patraukliai, kadangi net 6 Italijos miestai per 8 dienas. Vis dėlto, finansiniu atžvilgiu, tokios kelionės nėra palanku: 8 dienas trunkanti ekskursija su gidu, nakvynėmis viešbučiuose ir pervežimais kainuoja nuo 1500 iki 2000 litų, tačiau į šią kainą neįskaičiuoti lėktuvo bilietų kaina, tad suma dar gerokai padidėja. Toptravel.lt palanku pasirinkti tiems, kurie mėgsta slidinėti. Nors tradiciškai slidinėjimo programos Italijoje kainuoja labai įvairiai ir gana nemažai (nuo 1000 iki 2500 litų), akcijų metų su toptravel.lt tokia pramoga galima pasimėgauti nuo 400 litų.

Novaturas kelionių į Italija įvairove pasigirti negali, tačiau turi privalumą – tai vienintelė kelionių agentūra siūlanti pažintines keliones į Italiją autobusu. Pasirinkus tokį keliavimo būdą, pakeliui aplankysite Čekiją, turėsite galimybę apžiūrėti įspūdingąją Austrijos sostinę Vieną (ekskursijos po šį miestą kaina įskaičiuota),  o jau keliaudami šalies viduje turėsite galimybę iš arčiau susipažinti ne tik su miestų architektūra ir istorija, bet ir priemiesčius supančia gamta. Kad ir kurią kelionės autobusu programą pasirinktumėte, neabejotinai aplankysite Romą, Vatikaną ir miestą ant vandens – Veneciją. Pažintinės 6 dienas trunkančios kelionės autobusu kaina nuo 1299 litų.

Bene plačiausią pasiūlymų įvairovęs siūlo kelioniuakademija.lt. Čia, kaip ir kitose kelionių agentūrose, plačiausią pasirinkimų galimybę turi slidžių mėgėjai, tačiau be to, akys užkliūna už skambių pavadinimų bei spalvingų nuotraukų, siūlančių aplankyti ne tik Romą ar Veneciją, bet ir kitas žavingas Italijos vietoves. Visų pirma dėmesį atkreipia egzotiškoji Ligūrija – penkių žemių kraštas, arba paprasčiau, penkių miestelių sudaroma sritis Vakarų Italijoje. Ši vietovė pasižymi nepaprastu kraštovaizdžiu, įspūdingai atrodančiais mažais spalvingais nameliais kalnuose ir tikra itališka gamta, bei išsaugotomis senosiomis tradicijomis. Kelionės planas, kurio pagrindinis tikslas Ligūrija, labai spalvingas ir įvairiapusiškas, tad vertėtų atkreipti dėmesį. Kelioniuakademija.lt taip pat siūlo pažintines keliones į Florenciją, Genują, Kaprio salą, Neapolį, Otranto, Kalabriją ir kitas unikalias Italijos vietoves, tad norintiems pažinti šią šalį iš arčiau, verta atidžiai peržvelgti čia esančius kelionių pasiūlymus. Kainos svyruoja nuo 1300 iki 1800 litų.

Dar viena kelionių agentūra siūlanti keliones į Italiją – guliveriokeliones.lt. Čia siūlomos gana lanksčios galimybės slidžių mėgėjams nuo slidinėjimo Turino olimpinių žaidynių centre, į vietą nuvykstant savo transportu (nuo 340 litų) iki kompleksinių slidinėjimo kelionių Italijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Vis dėlto, pažintinių kelionių gausa ir ši kelionių agentūra pasigirti negali. Nors iš pirmo žvilgsnio, pasirinkimų atrodo nemažai – visi jie panašūs, tradicinės pažintinės kelionės, kurių metu pamatomi tik patys populiariausi, įžymiausi objektai.

Kelionės į Italiją patiems

Pirmas dalykas, kurį verta padaryti – pažiūrėti ką gi siūlo kelionių ekspertas Makalius (pavyzdžiui, lėktuvo bilietai į abi puses + nakvynė viešbutyje tris naktis vos 565 litai), bomzturas.lt (pigiausi lėktuvo bilietai, randami naudojantis inovatyvia AzuOn programa) ir pigioskeliones.lt (pavyzdžiui, savaitgalis Milane: lėktuvo bilietai į abi puses + nakvynė 3 žvaigždučių viešbutyje su nakvyne už 429 litus). Šiuose puslapiuose siūlomomis kelionėmis geriausiai pasiseka pasinaudoti tiems, kuriems nesvarbi išvykos data, kadangi pasiūlymai būna labai laikini. Visiems kitiems, kaip ir visuomet planuojantis keliones patiems, pirmas dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti – lėktuvo bilietas. Džiugu, kad į Italiją kaip ir daugumą kitų Europos šalių galima nuvykti taupiųjų turistų numylėtų oro linijų Ryanair ir Wizzair lėktuvais. Tiesa, tai susiaurina krypties pasirinkimo galimybes, nes tiek Ryanair, tiek Wizzair skraidina tik į Milaną ir Romą, tačiau vietoj kelių šimtų ar tūkstančių, už skrydį galite sumokėti pora šimtų, o kartais vos keliasdešimt litų. Pigiausių bilietų labiausiai tikėtina rasti likus 8-4 savaitėms iki kelionės, tad labai skubėti nereikėtų, tačiau per daug uždelsti taip pat neverta.

Ieškantiems nebrangios nakvynės didžiuosiuose Italijos miestuose, ypač Romoje ar Milane, gali tekti sugaišti šiek tiek laiko, kadangi išnaudodami turistų gausą, vietiniai užkėlę nemažas kainas, tačiau didelių problemų kilti neturėtų. Praktiškas pasirinkimas, ypač vasaros metu – kempingas. Romoje ir šalia jos yra keletas inovatyvių kempingų, kuriuose yra ne tik reikalingiausi buities reikmenys (vieta išsiplauti drabužiams, indams, pasikrauti telefonus, nusiprausti ir pan.), bet ir internetas, barai, restoranai, o kai kuriuose net ir maisto prekių parduotuvėse. Tokių kempingų pavyzdžiai – Camping Village Roma ir Camping Tiber Roma. Kita galimybė – užsakyti viešbučio kambarį kartų su lėktuvo bilietais per Ryanair kompaniją. Darydami išankstinį užsakymą galite sutaupyti iki 75 procentų nakvynės kainos. Galiausiai, Romoje, kaip ir kitose Europos šalių sostinėse, yra gana nemažai jaunimo hostelių, kuriuose nakvynės kaina nakčiai prasideda nuo 7 eurų. Deja, kituose Italijos miestuose tokią galimybę rasti sunkiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *