Kelionės į Kiprą

Kipras – į pietus nuo Turkijos esanti Viduržemio jūros sala. Po Sicilijos ir Sardinijos, Kipras yra didžiausia sala visoje Viduržemio jūroje. Nors geografiškai ši vietovė priklauso Azijai, politiniu aspektu ji priskiriama Europai ir yra Europos sąjungos narė. Dėl karšto ir sauso klimato vasarą, ši sala tapo populiariu turistų pasirinkimu.

Unikalioje vietovėje, netoli Sirijos, Turkijos ir Libano krantų esantis Kipras, yra keistas, kaleidoskopinis kultūrų mišinys. Pasirinkę atostogauti čia, turėsite galimybę ne tik pailsėti kurortuose, bet ir susipažinti su įvairiomis kultūromis, pamatyti daugybę archeologinių ir antikinių vietovių išsidėsčiusių po salą, išlikusių ne tik nuo Romos imperijos laikų, bet ir nuo naujojo akmens amžiaus.

Atostogos Kipre puikiai tinka tiems, kurie mėgsta šiltą priėmimą. Nuo pašėlusio kurorto Ayia Napa, garsėjančio nesibaigiančiais vakarėliais, iki kosmopolitaniško ir žavaus Paphos, Kipras suteikia neišdildomų įspūdžių.

Prieš pradedant planuoti kelionę svarbu pagalvoti apie keletą galbūt nedidelių, tačiau svarbių detalių:

  • Kartais čia pasitaiko nedideli terorizmo išpuoliai, ypač turistų lankomose vietose, tad reikia pasirūpini savo saugumu;
  • Kipre taikomi ypač griežti įstatymai ir jokios tolerancijos narkotikams;
  • Kelių eismo standartai gana žemo lygio, daug nedėmesingų ir neatsargių vairuotojų, tad išsinuomavus automobilį, važiuokite atsargiai;
  • Svarbu pasirūpinti tinkamu kelionės ir medicininiu draudimu. Nepamirškite, kad Kipro šiaurėje, priešingai nei visoje Europoje, negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Apsvarsčius šiuos dalykus galima pradėti ieškoti kaip į šią šalį nuvykti, tad šiame straipsnyje pasistengsime trumpai papasakoti ką ir už kiek siūlo kelionių agentūros bei kokios galimybės visko ieškant pačiam.

Kelionių agentūros

Nors kelionės į Kiprą vis populiaresnės, tokio plataus pasirinkimo ir pasiūlymų gausos, kaip į kitas kurortines šalis (Turkiją, Egiptą ar Kretą) šia kryptimi kelionių agentūros nesiūlo. Vis dėlto, dėl kelionės į šią salą pasistengi verta, o gerai paieškoję tikrai rasite neblogų variantų. Juk kas ieško – tas randa. 

Novaturas

Priešingai nei kalbant kelionėmis į Turkiją ar Egiptą, didelių pasirinkimo galimybių į Kiprą Novaturas nesiūlo. Poilsinės kelionės į šią egzotišką šalį čia siūlomos ne ištisus metus ir jų skaičius ribotas, tad norėdami išvykti su šia kelionių agentūra, savo kelione pradėkite rūpintis dar likus keliems mėnesiams. Tinkamu metu pradėjus ieškoti tinkamos kelionės, su Novaturu galite vykti dvejomis kryptimis: į garsiąją Larnaką ir į Paphos. Kelionių į Kiprą kainos panašios kaip ir kitose kelionių agentūrose: geriausiu atveju – nuo 1500 litų.

Easytravel

Nors easytravel norintiems į Kiprą siūlo tik vieną kelionės kryptį – Paphos miestą, tai viena iš nedaugelio Lietuvos turizmo agentūrų, kurios siūlo kelionę su tiesioginiu skrydžiu iš Kauno. Daugumoje kitų agentūrų siūlomi skrydžiai yra su persėdimais Varšuvoje, Londone ar kituose didžiuosiuose miestuose. Siūlomų kelionių paketų kainos prasideda maždaug nuo 1800 litų, o į šią kainą be lėktuvo bilietų jau įskaičiuota ir pervežimas bei nakvynė viežbutyje. Easytravel gali pasigirti vienu ilgiausių siūlomų viešbučių sąrašų. 

Toptravel

Toptravel siūlo itin platų viešbučių pasirinkimą, o dauguma kelionių – kompleksinės, tad be rūpesčių iš karto galite gauti ne tik lėktuvo bilietus ir viešbutį, bet ir suplanuotas ekskursijas po lankytinas vietas bei gidus. Kadangi kelionės skirtingo tipo, o viešbučiai įvairiaus lygio, čia itin didelė kainų amplitudė. Norint išsirinkti geriausią pasiūlymą verta tam skirti šiek tiek laiko ir įsiskaityti kas įeina į kiekvieno kelionės paketo sudėtį.

Kelionių gurmanai

Kelionių gurmanų repertuare yra šiek tiek pigesnių kelionių nei kitose kelionių agentūrose (nuo 1570 litų), BET skrydžius jie vykdo iš Varšuvos oro uosto, o kelione iki šio Lenkijos miesto oro uosto jums teks pasirūpinti patiems. Kadangi pigių skrydžių agentūros Ryanair ir Wizzair nuolat vykdo skrydžius į Varšuvą, didelių sunkumų tai neturėtų sukelti. Didžiausias Kelionių gurmanų pliusas kalbant apie Kiprą – jie siūlo platesnį kurortų pasirinkimą. Čia galite įsigyti poilsinę kelionę ne tik į Larnaką ir Paphos, kaip kitose Lietuvos kelionių agentūrose, bet ir į vaizdingąjį Pafą Kipro pietvakariuose, antrąjį pagal dydį šalies miestą Limasolį bei tolimiausią Kipro salos kampelį Agia Napą.

Pigios kelionės į Kiprą be agentūrų

Jei norite sutaupyti pinigų ir turite laiko viskuo pasirūpinti pats, tuomet galite kelionę į Kiprą susiplanuoti ir be kelionių agentūrų pagalbos. Pirmiausia verta peržvelgti puslapius bomzturas.ltmakalius.lt bei pigioskeliones.lt (pigiausi bilietai į Kiprą ir atgal ~350 litų!). Čia visuomet knibždėte knibžda puikiausių pasiūlymų „neskriaudžiančių“ kišenės, tad galbūt pasiseks rasti kelione ir į išsvajotąjį Kiprą. Jei šiuose puslapiuose tinkamo pasiūlymo nerasite, nebrangius lėktuvo bilietus galite rasti aviabilietai.keliones.lt – išmani bilietų paieškos sistema leidžia matyti geriausius bilietų pasiūlymus vienoje vietoje. Pigią nakvynę rasti taip pat nesudėtinga – Kipre, kaip ir kitose Europos šalyse yra ne tik prabangių žvaigždutėmis reitinguojamų viešbučių, bet ir jaunimo hostelių, kuriuose naktį praleisti galite sumokėję vos 10 eurų. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *