Kelionės į Kretą

Kreta. Žemiausiai žemėlapyje esanti Graikijos ir visos Europos vieta. Visų pasaulio civilizacijų gimimo vieta. Tūkstančio kilometrų ilgio kranto liniją turinti sala, kurios nuolat besikeičiantis kraštovaizdis su įvairiomis įlankomis, pusiasaliais, minkštais ir smėlėtais Viduržemio jūros paplūdimiais traukia lankytojus iš viso pasaulio ir pasiūlo jiems kelionę, kuri tampa viso gyvenimo patirtimi… Jau daugelį metų tai viena populiariausių atostogoms pasirenkamų vietų.

Kreta - Graikijos perlas

Kreta – didžiausia sala visoje Graikijoje, esanti tarp Egėjo ir Libano jūrų. Tai šiaurės ir pietų, Afrikos ir Europos sandūra. Dėl unikalios vietos, Kreta visais amžiais buvo nesutarimų sukūryje. Geografinė padėtis ir nuolatinė galimybė bendrauti su kitomis civilizacijomis sukūrė ypatingą šios salos kultūrą. Kretos gyventojai yra žinomi dėl savo svetingumo (ne veltui Dzeusas – svetingumo Dievas – gimė būtent šioje šalyje), meilės savo šaliai ir tradicijų išsaugojimo.

Kreta, tai sala turinti viską: nuo didžiulių kalnų (Psiloritis, Lefka Ori, Dikti) iki didžiulių paplūdimių, skalaujamų Kretos ir Libano jūrų. Neįmanoma nepaminėti derlingųjų žemių, kuriose auga į visą pasaulį gabenami citrusiniai vaisiai. Nesibaigiančios alyvuogių giraitės suteikia galimybę gaminti puikų Kretos alyvuogių aliejų, o didžiuliai vynuogynai puikiai žinomą kretiečių vyną. Kad ir kur pasuktumėte akis, pamatysite istorinius monumentus, kurie atskleidžia didingą salos istoriją.

Administratyviai, Kreta padalinta į keturis nomus:

  • Ksaniją
  • Hereklioną
  • Lasitį
  • Retimną
     
    Kiekvienas nomas, visi miestai ir kaimeliai yra puikiai tinkami turizmui. Visi jie turi nematytų grožybių ir daugybę lankytinų objektų.

Žinoma, nukeliauti į Kretą bus brangiau nei į kitas Europos šalis, tačiau gerai paieškoję galite rasti gana nebrangius lėktuvo bilietus ir sutaupyti pinigų įvairių akį traukiančių objektų aplankymui. Praktiškai bet kurioje Kretos vietoje rasite daugybę prabangių viešbučių bei kambarių nuomai, o kartu su žmonių svetingumu tai sukurs puikų derinį nepamirštamoms atostogoms.

Jei mėgstate pasilinksminti, viskas, ką jums reikia žinoti vykstant į Kretą yra tai, kad muzika ir šokiai šioje saloje turi ilgai išsaugotas tradicijas. Lyros ir Mantinandos (rimuoto dainavimo būdas) gimtinėje galėsite mėgautis ne tik muzika, bet ir turėsite puikią galimybę paragauti tradicinio gėrimo Rakės.

Ką siūlo kelionių agentūros

Bene visos kelionių agentūros Lietuvoje siūlo poilsines keliones į Kretą. Kainų amplitudė nemaža ir jos nuolat keičiasi, tad verta atidžiai apžiūrėti visus pasiūlymus. Beveik visų agentūrų siūlomi planai apima ne tik pačią kelionę, bet ir nakvynę viešbutyje, maitinimą, įvairias pramogas (nardymą, kopimą į kalnus), tačiau visuomet įsitikinkite, kad gerai žinote kas į kainą įskaičiuota, o už ką visgi teks primokėti.

TopTravel siūlo daugybę įvairių ekskursijų į įvairias Kretos  vietas visuose keturiuose nomuose. Ši kelionių agentūra suteikia galimybę pamatyti gamtą, kultūrą, architektūrą, paplūdimius ir visus kitus įspūdingiausius salos vaizdinius vienoje kelionėje, tačiau kainos čia gana nemažos.

Novaturas

Novature ekskursijų pasirinkimas ne toks platus, tačiau vidutinė kelionės kaina mažesnė, tad jei vykstate į šią šalį pirmą kartą ir tiesiog norite pamatyti tai, kas joje žinomiausia, ryškiausia ir populiariausia, šios agentūros siūlomos kelionės turėtų atitikti jūsų lūkesčius.

Kelionių akademijoje galima rasti vienus iš pigiausių pasiūlymų. Bilietų kainos į Kretą šioje kelionių agentūroje įprastai prasideda nuo 1099 litų, tačiau vykstant įvairioms akcijoms, įmanoma įsigyti bilietą, kurio kaina nesiekia 1000 litų. Bet kokiu atveju, visuomet perskaitykite pilną kelionės aprašymą, kad žinotumėte kas įskaičiuota į kelionės kainą.

Visuomet verta pažiūrėti ką siūlo pigioskeliones.lt. Dažniausiai čia pateikiami paskutinės minutės skrydžių pasiūlymai, tad galite rasti gerokai pigesnes kainas, tačiau labai tikėtina, kad nebus įskaičiuota tiek daug patogumų, kaip užsakant keliones kitose agentūrose.

Mėgstantiems prabangą, pravartu užsukti į kelioniugurmanai.lt. Kainos šiame portale išties nemažos, tačiau čia rasite iš kelionių agentūrų jau atrinktus geriausius pasiūlymus išrankiausiems keliautojams. Jei neturite laiko ilgai ieškoti įspūdingiausio maršruto ir turite pinigų – čia turėtumėte rasti įspūdingų kelionės pasiūlymų tiek į Kretą, tiek į kitas šalis.

Kurortai Kretoje

Pigios kelionės į Kretą

Chania

Nors į šią šalį dažniau keliauja žmonės, norintys pailsėti, o ne nuotykių ištroškę avantiūristai – pastariesiems taip pat yra galimybė aplankyti šią šalį. Bomzturas.lt jau ne kartą viešino bilietus į Kretą ir atgal vos už šiek tiek daugiau nei 200 litų. Žinoma už šią kainą gausite tik lėktuvo bilietus, o viskuo kitu teks pasirūpinti pačiam. Jei mėgstate ilsėtis viešbučiuose ir visuomet jaustis užtikrintai, šie bilietai neturėtų jūsų tenkinti, kadangi tektų pasukti galvą dėl daugelio smulkmenų, tačiau jeigu trokštate nuotykių, mėgstate sprendimus priimti „čia ir dabar“ bei nejaučiate didelio skirtumo tarp miegojimo ant jūros kranto, pas vietinius ar bet kur, kur tuo metu pasitaiko – tai puiki galimybė patirti nuotykių dar vienoje šalyje šiltuose kraštuose.

Jei vis dar neaplankėte šio krašto, nepagailėkite laiko atvykti ir atrasti šią nuostabią Graikijos salą. Jei ji užvaldys jūsų širdį – nesijaudinkite, galėsite ten sugrįžti kitais metais. Panašu, kad turizmo kompanijos dar ilgai nežada pašalinti kelialapių į Kretą, o ir ryški Kretos saulės, kretietiškos lyros garsas, jazminų kvapas, riekė arbūzo ir stiklinė rakės visuomet lauks jūsų sugrįžtant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *