Kelionės į Kroatiją

Kelionės į Kroatiją patarimai

Kroatija - Dubrovnikas

Pirmiausiai, keliaudami į kitą šalį, turėtumėte įsitikinti, jog viskas bus saugu ir jūsų kelionė praeis sklandžiai.
Dauguma kelionių į Kroatiją apsieina be nenumatytų problemų, tačiau tai dar nereiškia, kad galite jaustis visiškai laisvai ir nieko nesisaugoti. Visuomet turėtumėte saugotis tarptautinių teroristinių išpuolių.

Jie gali būti surengti ten, kur žmonių populiacija yra pati didžiausiai – dažnai tai gali būti ir turistų lankomos vietos. Nenukenksmintos minos, yra kitas dalykas, kurio turėtumėte pasisaugoti. Jugoslavijos karai, vykę vos prieš porą dešimtmečių, dar ir dabar primena apie save. Žmonių tankiai gyvenamose vietose visos minos jau yra pašalintos, tačiau kai kuriose, ypač kalnų vietovėse, kur negyvena žmonės, vis dar gali būti pavojingų minų. Tad einant į žygius po kalnus, reikėtų nenuklysti į šoną ir vaikščioti tik ten, kur teritorija yra pažymėta kaip saugi. Taip pat, visuomet kartu su savimi privaloma nešiotis pasą ar kitą asmens dokumentą, pripažįstamą tarptautiniu mastu.

Sveikata, draudimas ir skiepai

Kita saugumo dalis – sveikata. Visas maistas yra universaliai saugus, vandenį iš čiaupo taip pat galima gerti, beveik visais atvejais. Patartina apsidrausti sveikatą, prieš išvykstant į kelionę. Nors medicininės paslaugos Kroatijoje ir nėra tokios brangios, kaip kitose, vakarų šalyse, rimčiau susižeidus už gydimą gali tekti paploti
nemenką sumelę. Taip pat patartina pasiskiepyti nuo hepatito B bei tuberkuliozės.

Kroatija

Kuomet pasirūpinate saugumu, galite planuoti kitas kelionės detales. Į Kroatiją iš Lietuvos nuvykti yra iš tiesų nesunku, ten skrenda ne mažai oro kompanijų. Pigiausiai ir tikriausiai dažniausiai žmones skraidina pigių skrydžių kompanija Ryan Air. Su šia pigių skrydžių kompanija į Kroatiją nukeliausite vos už kiek
daugiau nei šimtą litų. Nuvykę į Kroatiją, neskubėkite nuomotis automobilio, nes tai gali būti ganėtinai nepigu. Geriausia keliauti viešuoju transportu – o konkrečiai, autobusu. Taip sutaupysite nemažą sumą pinigų.

Prieš išvykstant į Kroatiją, į savo lagaminą derėtų prisikrauti įvairių rūbų, nes oras čia yra ganėtinai nenuspėjamas. Geriausias ir šilčiausias oras čia vyrauja liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet termometro stulpelis nekrenta žemiau 25 laipsnių šilumos. Tačiau verta prisiminti, kad ir kainos tokiu metų laiku bus  pačios didžiausios.

Kroatija

Toli gražu ne visi žmonės Kroatijoje kalba angliškai, tačiau tikrai neturėtų būti labai sunku susikalbėti rusiškai, kadangi tai yra buvusi SSRS bloko valstybė. Taip pat, Kroatų kalba yra kilusi iš slavų kalbų šeimos, tad yra pakankamai panaši į rusų kalbą. Tad, jei mokate kalbėtis rusiškai, problemų tikrai neturėtų kilti. 

Kelionės į Kroatiją nėra labai brangios, bet tai nereiški, kad keliaujant į šią šalį, negalima sutaupyti. Jei pasitikite savo jėgomis ir manote, jog būsite pajėgūs patys susiplanuoti savo kelionę į Kroatiją, būtinai taip ir padarykite.

Taip galėsite susiplanuoti tokią kelionę – kokios norite: būti kiek norite ir kur norite, aplankyti tik tuos objektus, kurie jus iš tiesų domina. Be viso to, sutaupysite šiek tiek pinigų. Tačiau, jei neturite patirties keliavimo sferoje ir pakankamai žinių apie Kroatiją ir keliones į šią šalį, geriau viską patikėti kelionių agentūroms ir užsitikrinti, jog jūsų kelionė nevirs katastrofa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *