Kelionės į Portugaliją

Portugalija – pietų Europoje esanti šalis, kartu su Ispanija besidalinanti Iberijos pusiasalį. Geografiškai ir kultūriškai ši valstybė atsiskyrusi nuo kaimynų, tačiau turi turtingą, unikalią kultūrą, judrius miestus ir gražų kraštovaizdį. Nors kadaise tai buvo viena iš skurdžiausių Europos šalių, šiais laikais ji pripažįstama viena iš geriausių kelionių krypčių visame žemyne. Portugalijos klimatas ir didelės investicijos į golfo infrastruktūrą, pavertė šią šalį golfo žaidėjų rojumi, tačiau be to ji turi ir daugybę kitų privalumų. Įspūdinga senamiesčių architektūra, žmonių svetingumas ir nuoširdumas, puikios kokybės vynai ir tradiciniai patiekalai – šie dalykai užkariauja daugumos, Portugaliją aplankiusiųjų širdis.

Nuo triukšmingų miestų iki ramių saulėtų kurortų – vietą sau čia gali rasti kiekvienas, tad nenuostabu, kad ir mūsų šalies tautiečiai atostogoms vis dažniau pasirenka šią šalį. Kelionės į Portugaliją itin populiarios jaunimo tarpe, kadangi pigių skrydžių bendrovės suteikia galimybę ten keliauti už gana prieinamą kainą. Tiems, kurių manymu, kelionių agentūrų pasiūlymų asortimentas per siauras, puikią kelionę su šeima ar draugais galima susiplanuoti vykstant automobiliu.

Šiame straipsnyje aptarsime tris kelionių į Portugaliją galimybes:

 • Kelionės į Portugaliją: ką mums siūlo kelionių agentūros?
 • Kelionės į Portugaliją: kaip keliauti pigiau?
 • Kelionės į Portugaliją automobiliu 

Kelionų į Portugaliją pasiūlymai iš agentūrų

Novaturas siūlo nemažą poilsinių kelionių į Portugaliją pasirinkimą. Su šia kelionių agentūra galite aplankyti net 10 Algarvėje esančių kurortų. Visi jie skirtingi: nuo mažų ramių miestelių iki didelių triukšmingų miestų, vakarais virstančių tikru vakarėlių liūtų rojumi. Algarvės kurortuose susipažinsite su tradicine portugalų virtuve, turėsite galimybę pavalgyti garsiuosiuose žuvies ir jūros gėrybių restoranuose bei apžiūrėti tam tikrus istorinius objektus, tačiau norint patirti tikrą kultūrinę ir istorinę Portugalijos dvasią vertėtų rinktis pažintines keliones į nekurortinius miestus, kurių Novaturas nesiūlo. Poilsinių kelionių kaina Novature nuo 2200 litų.

Kelionių akademija siūlo trijų tipų keliones:

 • Poilsinė kelionė. Iš Varšuvos oro uosto vykstama į Madeirą, vieną didžiausių Portugalijos salų. Į kainą 1160 litų kainą įskaičiuotas skrydis, oro uosto mokesčiai ir nakvynė viešbutyje. Detalesnės informacijos ieškokite šios agentūros puslapyje.
 • Pažintinės kelionės. Į centrinę ir šiaurinę Portugaliją vykdomų kelionių kainos prasideda nuo 2606 litų, tačiau tai tik pačių ekskursijų po lankytinas vietas kaina, už lėktuvo bilietus teks primokėti papildomai.
 • Pažintinė – poilsinė kelionė. Šios kelionės metu apžiūrėsite garsiausias lankytinas vietas Lisabonoje ir pasimėgausite kurortiniu poilsiu Madeiroje. Kaina nuo 2344 litų, tačiau lėktuvo bilietai taip pat neįskaičiuoti,

TopTravel siūlomos kelionės į Portugaliją kainuoja nuo 2057 litų, tačiau suplanuota turininga programa Lisabonoje ir šalia esančiuose miesteliuose Evoroje (miestas, saugomas UNESCO, turintis daugybę kultūrinių ir istorinių objektų, išsaugojusių senovinės Portugalijos dvasią) ir Sintroje (vadinamas „fėjų ir burtininkų pasakišku miestu“, kuris didžiuojasi karališkais rūmais ir vaizdinga Kosta del Sol pakrante).

Kelionės į Portugaliją: kaip keliauti pigiau?

Skrydžius į Portugalijos sostinę vykdo pigių kelionių mėgėjų numylėtoji skrydžių avialinija Ryanair. Iš Lietuvos ji siūlo tik vieną kryptį: Vilnius – Lisabona. Norint vykti į kitą Portugalijos miestą ar neradus bilietų reikiamu metu, siūlome paieškoti skrydžių iš Rygos ar Talino oro uostų, iš kurių pigius skrydžius į Portugalijos miestus vykdo ne tik Ryanair, bet ir kitos avialinijos. Kaip nuvykti iki Talino ar Rygos? Į kaimyninių šalių sostines galite nuvykti autobusu. Taip sugaišite daugiau laiko, tačiau gerai paieškojus, galite rasti bilietų vos už 10 litų. Autobusais vežančios kompanijos Simpleexpress ir Ecolines nuolat vykdo akcijas: pirmi 5 bilietai kiekviename autobuse kainuoja vos 10 litų. Žinoma, norint pasinaudoti tokia galimybę, kelionę planuoti vertėtų pradėti iš anksto, kadangi tokie bilietai, kaip ir visa kita, kas pigu, tiesiog ištirpsta akimirksniu.

Jau įsigiję lėktuvo ir/ar autobuso bilietus, galite pradėti ieškoti nebrangios nakvynės. Čia kaip visuomet gelbsti jaunimo nakvynės namai (youth hostels). Daugumoje jų, nakvynės kaina nakčiai prasideda nuo 10 eurų. Už tokią kainą dažniausiai siūlomos lovos bendruose 4-8 vietų kambariuose, tad jei keliaujate mažiau nei keturiese ir norite privatumo, labiau apsimoką paieškoti viešbučio, nes už nakvynę privačiame kambaryje kaina gali būti panaši. Viešbučio ar nakvynės namų paieškas galite pradėti jau užsakinėdami lėktuvo bilietus: avialinijos bendradarbiauja su įvairiomis vietomis nakvynei, kartu su lėktuvo bilietu Ryanair užsakydami ir kambarį, galite sutaupyti iki 80 procentų kainos. 

Kelionės į Portugaliją automobiliu

Dar viena alternatyva nepigioms kelionių agentūrų siūlomoms kelionėms – kelionė automobiliu. Žinoma, dėl aukštų kuro kainų keliauti dviese tokiu būdu neapsimokėtų, tačiau pririnkus pilną automobilį draugų ar vykstant su šeima, tai puikus pasirinkimas. Ne tik taupysite pinigus, bet ir mažiau teršite aplinką, nei skrisdami lėktuvu. Keliaujant automobiliu svarbu žinoti:

 • Vaikai iki dvylikos metų priekinėje sėdynėje gali sėdėti tik tuo atveju, jei naudojama speciali kėdutė.
 • Portugalijoje nustatyti tokie greičio limitai: 50km/h apstatytose vietovėse, miestuose; 90/100 km/h priemiesčiuose; 120km/h greitkeliuose. Automobiliai su priekabomis priemiesčiuose gali važiuoti 70/80 km/h, o greitkeliuose 100 km/h greičiu. Minimalus greitis greitkeliuose – 40 km/h.
 • Tie, kurie turi trumpesnį nei vienų metų vairavimo stažą privalo matomoje automobilio vietoje turėti geltoną ženklą, rodantį 90 km/h per valandą limitą.
 • Gatvės dažniausiai sudarytos iš trijų kelio juostų; vidurinė juosta naudojama į abi puses važiuojančių automobilių lenkimui.
 • Važiuodami tamsiu paros metu saugokitės laukinių gyvūnų (ypatingai užmiesčiuose).
 • Signalą naudokite tik pavojingose situacijose, veltui nekelkite triukšmo – Portugalijoje tai nepriimtina.
 • Automobilį statyti galima tik ta kryptimi, kokia juda eismas, išskyrus gatves, kuriose automobiliai statomi tik vienoje kelio pusėje. Netinkamai pastatytiems automobiliams blokuojami ratai, o tai po to gali sukelti nemenkų problemų.
 • Degalinės dažniausiai dirba nuo 7 ryto iki 10 vakaro arba vidurnakčio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *