Kelionės į Prancūziją

Prancūzija yra didinga tiek savo architektūra ir kultūriniu paveldu, tiek nuostabiais slidinėjimo kurortais ir paplūdimiais. Todėl nenuostabu, kad kelionės į Prancūziją yra vienas iš populiariausių lietuvių turistinių maršrutų.

Prancūzijos vėliava

Vieni keliones į Prancūziją renkasi naudojantis brangių kelionių agentūrų sudarytomis programomis, kai tuo tarpu kitiems yra labai aktualu sutaupyti. Jie mielai aukoja nakvynės patogumus ir skirią papildomo laiko (ir darbo), kad patys individualiai suplanuotų kelionės į Prancūziją maršrutą ir išlaidas. 

Šiame straipsnyje aprašysime ir tai, ką siūlo kelionių agentūros, ir duosime naudingų patarimų kaip sutaupyti keliaujant patiems.

Paminėsime:

  • Kelionės į Prancūziją: ką mums siūlo kelionių agentūros
  • Kelionės į Prancūziją patiems arba ačiū tau, „Ryanair“!
  • Grupinės kelionės į Prancūziją automobiliu

Kelionės į Prancūziją: ką mums siūlo kelionių agentūros

Eifelio bokštas

Ne visos turizmo agentūros siūlo keliones į Prancūziją. Tai šiek tiek stebina, juk ši šalis yra viena didžiausių ir didingiausių Europoje. Tačiau dar labiau stebėtina, kokie skurdūs kelionės į Prancūziją programų pasiūlymai tarp tų agentūrų, kurios ekskursijas į šią šalį visgi siūlo. Iš minios išsiskiria tik „Novaturas“, kurio pasiūlymai aprėpia plačiausią skirtingų Prancūzijos vietovių spektrą (tačiau potencialas vis tiek neišnaudotas).

Kitos kelionių agentūros, siūlančios keliones į Prancūziją, pagrinde suteiks galimybę išsamiai apžiūrėti Paryžių (kai kurios dar ir paslidinėti). Pasistenkite neapsigauti tam tikrų agentūrų kuriamomis optinėmis apgaulėmis: jose, rodos, kelionės į Prancūziją pasiūlymų kiekis nemažesnis nei „Novaturo“, kai iš tikro jos tesukuria 5 ar daugiau skirtingų programų Paryžiui pamatyti. O tai daryti nėra visai logiška: nors miestas didingas, bet lankytinas vietas, neįtrauktas į programą, turistas gali pažiūrėti laisvo laiko metu, nes didžioji dauguma tų vietų yra išsidėsčiusių sostinės centre.

„Novature“ kelionės į Paryžių vidutiniškai kainuos 1300 Lt už 7 dienas. Ši agentūra taip pat siūlo pamatyti Disneilendą (~1300 Lt; 7 d.), Elzasą ir Lotaringiją (~1350 Lt; 6 d.), Luaros slėnį ir jos pilis (~1700 Lt; 10 d.), Vakarų Prancūzijoje esantį Alpių regioną (~2050 Lt; 11d.). Nurodytos kelionės į Prancūziją organizuojamos autobusu.

Kelioniuakademija.lt – tai kita bendrovė turinti šiokią tokią pažintinių programų Prancūzijai pasiūlą. Joje kainos yra apie keliais šimtais litų brangesnės nei „Novature“. Ši bendrovė siūlo keliauti ne tik autobusu, bet už didesnį mokestį ir lėktuvu. Ji taip pat siūlo pamatyti Viduržemio jūros pakrantę galingo 8 dienų turo metu, kurio kaina apie 4000 Lt asmeniui. Ši kelionės į Prancūziją programa yra galima tik lėktuvu.

Kelioniuakademija.lt ypatingai vertinga slidinėjimo fanams. Čia rasite gausių pasiūlymų kelionėms į Prancūzijos Alpes: tiek asmeninių, tiek grupinių. O grupinio slidinėjimo paslaugų kainos išties viliojančios: nuo 330 Lt asmeniui už 7 nakvynes viešbutyje ir kelionių dokumentų sutvarkymą. Lėktuvo bilietai nėra įskaičiuoti.

Eifelio bokstas

Kelionės į Prancūziją patiems arba ačiū tau, „Ryanair“!

RyanAir lėktuvas

Vienos kelionės į Prancūziją metu pigiųjų kelionių ekspertas Makalius kartu su draugu išleido vos po 130 eurų už visą savaitgalį! Jie ne tik pilnai pamatė visą Paryžių, bet dar sugebėjo draugams parvežti po raudono vyno butelį. Pagrindinės to sėkmės priežastys: skrydis su „Ryanair“ ir vieno kambario dviems asmenims nuoma nakvynės namuose („Hostel“), esančiuose Paryžiaus miesto 3-oje zonoje.

„Ryanair“ – tai jau visiems puikiai žinoma pigiųjų skrydžių bendrovė. Bilietai čia tokie pigūs, kad, kaip garsėjantis posakis skelbia, „tiesiog kvaila neskristi“. Tiesa skrydžio metu teks išklausyti daug reklamų, o siauros kėdės lėktuve nepatiks stambesnio kūno sudėjimo žmonėms. Kad ir kaip būtų, iki kelionės į Prancūziją pabaigos „Ryanair“ lėktuvu yra vos 1h 45min kelio! Taigi, pakentėti tikrai galima.

Vidutinė kelionės į Prancūziją bilieto kaina bendrovėje yra apie 90 litų asmeniui. Vasara kainos būna šiek tiek didesnės. „Ryanair“ reisai vykdomi iš Kauno arba Vilniaus oro uostų.

Tiesa, „Ryanair“ skraido tik į Beauvais miestelį, nuo kurio yra 79 kilometrų kelio iki Paryžiaus centro. Išsilaipinę iš lėktuvo, turėsite pirkti autobuso bilietą, kuris jums kainuos 15 eurų (perkant į abi puses nuolaida deja netaikoma).

Jei prieš kelionės į Prancūziją pradžią internetu užsirezervuosite vietą nakvynės namuose, sutaupysite apčiuopiamą sumą pinigų (iki 75 proc. pigiau nei viešbučiuose). Nebijokite apsistoti toliau nuo miesto centro – šalyje veikia puikiai sustyguota metro ir autobusų sistema. Kainos perkant dieninius bilietus tikrai nesikandžioja.

RyanAir lėktuvo vidus

Jeigu esate sociali asmenybė, turite progą kelionės į Prancūziją metu nemokėti už nakvynę nė cento! Tai jums užtikrins jau ir lietuvių tarpe stipriai populiarėjantis tarptautinis kelionių mėgėjų socialinis tinklas couchsurfing.org. Jame yra pasiskelbę žmonės iš viso pasaulio, kurie savo namuose nemokamai priima pernakvoti „ant savo sofos“. Žinoma, reikia kruopščiai atsirinkti portalo narius ir patikrinti jų reputaciją.

Pasinaudojus „Ryanair“ bendrovės paslaugomis ir pasirūpinus pigią nakvynę, kelionės į Prancūziją ar kitą pasaulio vietą jums kainuos ženkliai mažiau.

Paprastai nakvynės namai turi svečiams prieinamą virtuvėlę. Tad jeigu vietoj restoranų ir kavinių rinksitės maisto gamybą, tuomet ir jūs turite realią galimybę 130 eurų iškeisti į visą kelionės į Prancūziją laiką.

Grupinės kelionės į Prancūziją automobiliu

Kelionė automobiliu

Jeigu žadate keliauti su šeima ar būriu draugų, pasvarstykite ar nevertėtų kelionės į Prancūziją suplanuoti automobiliu?

Atstumas nuo Vilniaus iki Eifelio bokšto (pats Paryžiaus centras) yra 1704 kilometrai. Jeigu kelionės į Prancūziją automobiliu metu važiuosite nepertraukiamai, tikslą pasieksite per nepilną parą (22 h~).

Kelionės automobiliu suteikia laisvę rinktis kur norite keliauti ir ką pamatyti. Tuo tarpu kelionių agentūros dažniausiai jums pasiūlys programą sudarytą pagrinde iš Paryžiuje esančių objektų.

Ženkliai sutaupysite, jei kelionės į Prancūziją automobiliu metu, sustosite Lenkijoje apsirūpinti maisto produktais. Ne paslaptis, kad kainos šioje šalyje ženkliai pigesnės nei Lietuvoje.

Kelionės į Prancūziją automobiliu yra ypač paplitusios tarp slidinėjimo entuziastų. Jie dažnai išvyksta kelių automobilių kolonomis, kad savo pamėgtose kurortuose gautų ženklias nuolaidas, kurios taikomos asmenų grupėms (dažniausiai nuo 10 asmenų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *