Kelionės į Škotiją

Daugelis išmintingų žmonių teigia, kad labiausiai asmenybę ugdantis dalykas yra būtent keliones. Keliaujant gali pamatyti save kitoje aplinkoje, ją geriau suprasti, patirti daugiau jausmų, praplėsti savo pasaulėžiūrą. Visa tai praturtina žmogų, daro jį supratingesniu, ugdo visas gerąsias jo savybes. Kelionės į Škotiją taip pat gali gerokai praplėsti jūsų akiratį, kadangi ši šalis gerokai skirias nuo mūsų gimtosios Lietuvėlės. Aišku, nepatirsite tokio didžiulio „culture shock“, kaip nuvykę, tarkim į Australiją ar kokią nors egzotišką valstybę tolimuosiuose rytuose, tačiau jis vis tiek bus pakankamas, kad patirtumėte tą susižavėjimo jausmą, pažinus naujas vietoves ir kultūrą. Be to, kelionės į Škotiją jums tikrai nekainuos tiek daug, kiek kainuotų kelionės į jau minėtąją Australiją ar tolimuosius rytus. Jei dar nesate visiškai įsitikinęs, ar kelionės į Škotiją yra skirtos būtent jums, o gal derėtų aplankyti kokią kitą šalį, tuomet šis straipsnis tikrai bus pravartus. Jame pabandysime apžvelgti ir pateikti pagrindines detales apie Škotiją, kaip apie šalį. Juk tik geriau pažinę ją, galėsite nuspręsti, ar kelionės į Škotiją yra jums, ar ne. Tam, kad užsisakinėdami kelionę, nepirktumėte katės maiše ir nerizikuotumėte savo atostogomis ar tiesiog išvyka, visada, prieš vykstant į bet kokią šalį, būtina ja pasidomėti ir sužinoti būtiniausius dalykus apie ją – didžiausius miestus, klimatą, kalbą, įvairius niuansus, kurie gali sukelti jums problemų ir apie juos vertėtų būti apsiskaičiusiam. Taigi, pasitaisykite akinius ir įsiminkite tai, ką ketinate tuojau perskaityti.

Kelionės į Škotiją metu tikriausiai aplankysite bent vieną iš didžiųjų Škotijos miestų. Du didžiausi miestai, o tuo pačiu ir turistų centrai, tai Edinburgas ir Glazgas. Edinburgas – Škotijos sostinė, nuostabus miestas dvelkiantis senove, kuriame kiekvieną rugpjūtį vyksta didžiausias Pasaulyje menų festivalis, pritraukiantis būrius turistų iš visų Pasaulio kampelių. Šis miestas taip pat yra pirmasis Europos literatūros miestas. Tuo tarpu Glazgas, kuris taip pat tikrai nusipelno jūsų vizito kelionės į Škotiją metu, yra didžiausias miestas visoje Škotijoje. Jis yra ne tik didžiausias miestas Škotijoje, bet ir didžiausias laivų statybos centras visame Pasaulyje! Ir trečias miestas, kuris pagal dydį Škotijoje yra taip pat trečias, vertas paminėjimo, yra Aberdynas. Šiame Škotijos mieste yra įsikūrę du puikūs ir visiems gerai žinomi universitetai, į kuriuos plūsta studentai iš įvairių užsienio valstybių, tame tarpe ir Lietuvos. Aberdynas taip pat yra Europos degalų sostinė. Kaip bebūtų keista, degalai čia yra vis tiek velniškai brangūs. Taip yra dėl to, kad Škotijos vyriausybė jiems yra pritaikiusi milžinišką 70 procentų mokestį. Taip pat Škotijoje yra gausu gerų nacionalinių parkų, kurie yra verti jūsų apsilankymo. Garsiausias iš jų yra Lochnesas. Tikriausiai visi yra girdėję šiurpiąją legendą apie didžiulę Lochneso ežero pabaisą. Ši pabaisa, nežinia tikra ar netikra, kasmet pritraukia tūkstančius turistų į Škotiją.

Dabar, kai jau žinote kur būtų galima nuvykti kelionės į Škotiją metu, belieka išsiaiškinti, kaip tai padaryti. Vienareikšmiškai, geriausias būdas nukeliauti iš Lietuvos į Škotiją, kaip ir į bet kurią Didžiosios Britanijos vietą, yra skrydis lėktuvu. Tai yra ir pigiausia, ir greičiausiai, o tikriausiai ir patogiausia. Dabar yra labai daug pigių skrydžių kompanijų, kuriose bilietai yra tiesiog absurdiškai pigūs. Tai ypač liečia Lietuvių taip pamėgtą emigracijos kryptį – Didžiąją Britaniją. Į ją nuskrisite vos už keliasdešimt litų, tad tai gerokai sumažina jūsų kelionės į Škotiją kainą. Jei reikėtų skristi į kokią nors Pietų Europos šalį, ar net už Europos ribų, jums tai atsieitų gerokai brangiau. Kuomet nuskrisite į Didžiąją Britaniją, norimą vietą Škotijoje geriausiai pasiekti pavyks naudojantis traukiniais arba autobusais. Jei planuojate Škotijoje likti ilgiau nei savaitę ir nemažai keliauti, tuomet geriausias variantas bus įsigyti abonementinį viešojo transporto bilietą, taip sutaupysite ne mažą pinigų.

Kelionės į Škotiją metu greičiausiai apsistosite viešbutyje arba motelyje. Jie Škotijoje kainuoja gan nemažai, tad iš karto pasistenkite susirasti kuo pigesnę gyvenamąją vietą ir pabandykite šiek tiek nusiderėti – Škotijoje tai įmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *