Kelionės į Suomiją

Nuostabūs miestai ir kerinti gamta kelionės į Suomiją metu

Sena pilis Suomijoje

Suomija yra ta šalis, į kurią vykstant nežinai ko tikėtis, ypač jei darai tai pirmą kartą. Ji gali nustebinti tiek savo kultūra, tiek ir savo gamta, kuri mums, lietuviams, yra kiek neįprasta. Kad ir kaip bebūtų, kelionės į Suomiją taip pat turi būti suplanuotos. Būtent todėl siūlome jums perskaityti šį straipsnį, kuriame kelionės į Suomiją pateikiamos iš kiek arčiau. 

Tai jums leis geriau susipažinti su šia šalimi ir suprasti, ką galima nuveikti nuvažiavus į šią nuostabią šiaurės šalį vienu ar kitu metų laiku.

Kelionės į Suomiją žiemą

Suomija yra viena iš tų nedaugelio šalių, į kurią geriau keliauti žiemą nei vasarą. Tai toli gražu nereiškia, kad vasarą čia nėra ką veikti, tačiau kadangi Suomija yra šiaurės šalis, tad logiška, kad ir žiemos turizmas čia yra kur kas geriau išvystytas. Šiaurinėje Suomijos dalyje sniegas laikosi labai ilgai – vos ne ištisus metus, tad jei esate ištroškęs linksmybių susijusių su sniegu – pirmyn į šiaurę.

Kuusamo slidinėjimo kurortas Suomijoje

Kelionės į Suomiją metu  įsitikinsite, jog čia iš tiesų gausu slidinėjimo kurortų. Jei esate šio žiemos sporto mylėtojas, jums čia tikrai patiks. Visuose juose rasite bent keletą įvairaus sunkumo slidinėjimo takų, taip pat kaip ir liftus, slidinėjimo įrangos nuomos punktus ar mažus jaukius namelius, kuriuose galėsite apsistoti, kol ten svečiuositės.

Kita įdomi, adrenalino į jūsų gyvenimą įnešianti pramoga – pasivažinėjimas sniego motociklais. Jei po keleto slidinėjimo dienų pavargsite ir nebenorėsite savomis kojomis niekur judėti, galite tiesiog sėsti ant sniego motociklo ir paraižyti suomišką sniegą. Kai kurie žmonės nemoka vairuoti, arba tiesiog nesijaučia pakankamai patyrę, jog galėtų valdyti tokį galingą daiktą kaip sniego motociklą. Tokiu atveju, galite sėsti kiek tolėliau nuo vairo, o šią vietą užleisti profesionaliam vairuotojui. Jei kelionės į Suomiją metu norite patirti kažką šiek tiek egzotiškiau, sniego motociklą galite iškeisti į roges, į kurias bus pakinkyti šunys arba elniai.

Kelionės į Suomiją vasarą

Jei planuojate keliauti į Suomiją vasarą, yra tik viena, pagrindinė, svarbiausia taisyklė – leiskite laiką lauke. Į vidų sugrįžti galėsite kai sutems arba oras bus bjaurus.  Vasara Suomijoje yra trumpa, tačiau dienos jos metu būna tikrai labai ilgos. Į vieną suomiškos vasaros dieną galite sutalpinti dviejų ar net trejų dienų pramogas.

Kita taisyklė, į kurią reikėtų atsižvelgti kelionės į Suomiją vasarą metu, tai išvykimas iš miesto. Tai jokiu būdu nereiškia, kad miestai Suomijoje yra nuobodūs ir negali jums nieko pasiūlyti. Anaiptol, jie yra įdomūs tiek savo kultūra, tiek architektūra, tiek ir žmonėmis.  Tačiau Suomijos gamta yra tokia nuostabi, kad jūs tiesiog privalote joje leisti laiką šiltuoju metų laikotarpiu. Idealiausias variantas, kelionės į Suomiją metu vasarą išsinuomoti nedidelį namelį ant ežero ar upės kranto. Tai jums tikrai nekainuos daug, viso labo apie 50 litų per parą, tačiau jūs galėsite nuostabiai praleisti laiką suomiškoje gamtoje kartu su visais jos teikiamais malonumais. Dažniausiai tokiose vietose, kur yra nuomojami nameliai, galite rasti ir baidarių ar valčių nuomos punktą. Išsinuomoję valtį, galėsite paplaukioti po nuostabius Suomijos ežerus, o taip ir pažvejoti. Tik nepamirškite, kad norint žvejoti Suomijoje tam reikalingi specialūs leidimai. Tai yra labai griežtai sekama, o baudos iš tiesų didelės, tad geriau jau nepagailėti šiek tiek pinigų ir įsigyti žvejybos leidimą. Kitas malonumas, kurį būtina išbandyti kelionės į Suomiją metu – suomiška pirtis. Šia pramoga galima mėgautis ir žiemą, tačiau dauguma turistų tai daro ir vasarą. Niekur kitur Pasaulyje geriau nepajusite tikrosios suomiškos pirties dvasios, nei pačioje Suomijoje. Vakarais galite atsipalaidavę stebėti saulę, kuri nenusileidžia.

Eikite į žygius kalnuose, važinėkitės išsinuomotais dviračiais arba jodinėkite ant žirgų – mėgaukitės vasara. Suomijoje labai gausu laukinio, natūralaus gyvenimo. Nebijokite patirti jį. Labai populiaru vykti į Suomiją stebėti paukščių. Čia ypač gausu pelėdų, kurios vasaros sezono metu būna ypač aktyvios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *