Kelionės į Tunisą

Kelionės į Tunisą – tai nuostabūs potyriai, kurie ilgam įstrigs jūsų atmintyje. Čia rasite tikrai įdomių pramogų visai šeimai, tad nėra abejonės, kad čia jums patiks. Kelionės į Tunisą pasižymi tikrai puikiomis ekskursijomis.

Tunisas yra Šiaurės Afrikos šalis su vienu iš turtingiausių kultūrinių paveldų pasaulyje. Tai yra senovinio miesto Kartaginos tėvynė, kuris buvo puoštas kultūrinių paminklų tokių legendinių tautų kaip finikiečiai, romėnai, tachtų, ir arabų, ir yra dabar Pasaulinė Paveldo Svetainė. Nuo Saharos Dykumos į Atlaso kalnus, jos peizažas yra taip pat turtingas kaip jos istorija. Tai yra Viduržemio jūros pakrantė, tikrai netrūkstanti gražiuose paplūdimiuose, taip pat kaip įlankose ir paslėptuose uostuose. Kelionės į Tunisą jums tikrai patiks savo nuostabia gamta ir kultūros paveldu, tad leiskitės į tunisiečių kruizą, kad pamatytumėte šį Viduržemio jūros brangakmenį!

Daugybė kultūrinio paveldo

Tunisas turi sudėtingą istoriją, ir buvo įtakoje daugelio legendinių kultūrų: čiabuvių, finikiečių, romėnų, tachtų, arabų, ir prancūzų. Senovinį Kartaginos miestą paskelbė Pasauline Paveldo Svetaine, kadangi jam yra trys tūkstančiai metų ir pats miestas buvo vadovautas kelių tų legendinių paminėtų kultūrų. Tuniso vyriausybė šiuo metu dirba su UNESCO, kad išsaugotų ir atkurtų šią neįtikėtiną svetainę. Tunisiečių kultūros kruizas yra puikus būdas aplankyti šį langą į istoriją. Nors Islamo fundamentalizmas ir radikalizmas buvo sutramdytas šalyje, visgi dauguma tunisiečių yra musulmonai, ir tokiu būdu Islamas vaidina didžiulį vaidmenį šalies kultūriniame tapatume. Kelionės į Tunisą pravers jums norint praplėsti savo akiratį. Geriau susipažinsite ir su Islamo kultūra – daug Tunisiečių laikosi tradicijos melstis penki kartai dieną. Tunisiečių šeimos gyvenimas yra labai įtakojamas musulmonų tradicijos; tai yra svarbiausias tunisiečių gyvenimo aspektas. Arabų kalba yra valstybinė kalba, kuria kalbama šalyje, nors prancūzų kalba vis dar kalba kai kuriuose rajonuose (galima teigti, kad tai antroji valstybinė kalba). Tunisas yra tarp kultūrinio Renesanso; Prezidentas Ben Ali paskyrė didelį biudžetą išvystyti šalies kultūrinį aspektą, su reikšmingu centru žmogaus kultūriniams pasiekimams. Muziejai ir meninės galerijos gausiai apstatytos miestų centruose, ypač Tuniso sostinės. Tunisiečių literatūra, teatras, ir poezija jau pradėjo sekti tarptautiniu mastu įžymaus tunisiečių filmų žingsniuose. Kelionės į Tunisą jus pradžiugins kultūrinėmis naujovėmis ir tradicijomis. Tunisiečių kultūros kruizas yra puikus būdas paimti dalį šio turtingo paveldo!

Tunisas yra maža šalis Šiaurės Afrikoje, kuri ribojasi pietuose su Libija ir Alžyru ties vakarais. Esantis ant Viduržemio jūros, Tunisas turi kai kuriuos gražius paplūdimius, kuriais plaukiant kelionės į Tunisą taps tik dar įdomesnės. Tunisas turi nepaprastai įvairų peizažą, supakuotą į jo mažą žemės rajoną. Legendinė Saharos Dykuma dengia beveik 40 % Tuniso peizažo, per šalies pietų rajoną. Ši ypatybė yra dramatiškai priešpriešinama prie Nugarinio, kuris yra šiaurinis Atlaso kalnų kraštas; jis kyla iš šiaurės vakarų Tuniso kampo. Šiaurinis Tuniso žemė yra charakterizuota žemų, besiridenančių lygumų ir kalvų, pavadintų Sakymu. Sahil lyguma dengia didžiąją dalį šiaurės rytų pusiasalio, ir yra garsi jo gelsvai žalia gamyba. Stepės guli tarp Sahil ir Nugarinio. Šie nuostabūs gamtos vaizdai tikrai turi būti pamatyti kelionės į Tunisą metu.

Maisto kultūra – tradicinė, tačiau universali

Tuniso labai įvairi praeitis prisidėjo prie pažengusios maisto kultūros vystymosi. Tai daugiausia pagrįsta alyvų aliejumi ir Viduržemio jūros prieskoniais, kurie kuria unikalų skonį. Duona yra vis dar pagrindinis daugumos valgių komponentas, ar tai yra prancūzų „Baguette“ ar tradicinė prėska šalies duona. Ėriukas yra pagrindas daugelio mėsos patiekalų Tunise, ar pagardintas kmynu, kalendra, ar pomidoru. Jūros produktai taip pat yra paplitę, nuo krevetės sardinėms, ir žuvis yra dažnai kepama su ypatingaisiais prieskoniais. Alyvos ir kietai virti kiaušiniai pasirodys kaip priedai ant daugelio garnyrų ir mišrainių Tunise. Baklava ir kita tešla buvo pasiskolinti iš Turkijos virtuvės, tad kelionės į Tunisą metu tikrai labai skaniai pavalgysite!

Visuomet jaukus klimatas

Tunisas turi gražų Viduržemio jūros klimatą. Geriausias laikas leistis į tunisiečių kruizą tęsiasi nuo spalio iki gegužės. Vasaros mėnesiai gali būti nepaprastai karšti, ir taip yra laikomi „ne sezono metu“ kelionėms į Tunisą, kadangi daugumai europiečių gali pasirodyti per karšta. Temperatūra gali nukristi į vėsų 20C naktį, ir pasiekti puikius 40C per dieną. Saulės šviesa čia kepina ir spindi itin stipriai, tad kelionės į Tunisą bus visuomet saulėtos. Pavasaris yra ypač geras laikas aplankyti, kai peizažas yra apklotas su nuostabiomis laukinėmis gėlėmis.

Tuniso gyvūnija ir augalija tikrai nenuvilia mitinio Afrikos standarto. Pavojingesnėje pusėje, laukiniai kuiliai, šakalai, ir hienos bastosi po užmiestį. Ramesnėje pusėje, gazelės ir kiškiai taip pat kviečia aprodyti užmiesčio namus. Kai kurios nuodingos gyvatės taip pat gyvena Tunise, pavyzdžiui, raguota angis ir kobra. Keliautojai turi taip pat pasirūpinti dangumi, kad pamatytų prabėgomis kai kurių iš didingų varnėnų, kurie valdo Tuniso dangų. Kelionės į Tunisą yra nuostabios ir savo laukine gyvūnija, ir draugiškais žmonėmis, kultūriniu paveldu ir, žinoma, nuostabia jūra!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *