Kipras: geriausi kurortai

Kipras – išpuoselėtų ir šiltai priimančių kurortų oazė. Nuo smėliuotų paplūdimių ir kristaliniu vandeniu žibančios Viduržemio jūros iki šurmuliuojančių, egzotiškų kurortų ir kosmopolitaniškų didelių miestų, visą parą netylančių nuo vakarėlių ir netgi šeimyninių pramogų – Kipras turi ką pasiūlyti bet kokiam skoniui. Egzotiškoji rytų Europos sala yra turistų rojus su įvairiomis veiklos galimybėmis: nuo gilią senovę menančių Graikų, Romėnų ir Bizantijos kultūrų palikimo, daugybės istorinių objektų, iki saulės nutviekstų paplūdimių, kuriems sunku atsilaikyti. Tai nuostabių kurortų ir paplūdimių namai, kuriuose visuomet yra ką veikti, tad planuodamiesi atostogos turėkite omenyje, kad po savaitės žmonės iš čia dar tikrai nenori išvažiuoti!

Žiemą Kipre yra pats gaiviausias klimatas visoje Viduržemio jūroje, tad čia atvykti verta ištisus metus. Saulė šviečia beveik kiekvieną dieną, o retkarčiais prasidėjęs lietus, tiesiog greitai nuplauna salą ir netrukdo toliau mėgautis saulės spinduliais. Dėl švelnaus klimato, Kipras įvardijamas kaip vienas iš sveikiausią klimatą turinčių regionų visame pasaulyje. Mėgautis maudynėmis oras čia leidžia nuo balandžio iki pat lapkričio. Daugybė paplūdimių visoje salos teritorijoje siūlo įvairiausias pramogas susijusias su maudynėmis.

Šis straipsnis – trumpas populiariausių ir geriausiai vertinamų Kipro kurortų aptarimas.

  • Ayia Napa – gerai žinomas kaip didžiausias Kipro kurortas. Jei ieškote nenuuobodaus naktinio gyvenimo – ši vieta jums! Auksinis smėlis ir šviesus mėlynas vanduo siūlo hedonistinių malonumų įvairovę, nuo paprasto, ramaus atsipalaidavimo paplūdimyje iki iššūkius keliančio vandens sporto. Pagrindiniai paplūdimiai Ayia Napoje yra Nissi, Makronissos ir netoliese esantys Kermia, Katsarka, Ammos tou Kambouri, Vathia Gonia ir Ayia Thekla. Nors Ayia Napa visuomet garsėjo kaip vakarėlių kraštas, šiuo metu galimybę ramiai paatosogauti gali rasti ir šeimos – įspūdingas Waterworld vandens parkas tai įrodys!
  • Paphos – vakarinėje Kipro pakrantėje esantis kurortas, turintis vieną iš didžiausių oro uostų. Paphos – tai meilės miesta, pačių gražiausių Kipro paplūdimių namai, su turbūt pačiu populiariausiu paplūdimiu Petra tou Romiou – žavingosios meilės deivės Afroditės gimimo vieta. Labai dažnas reiškinys šiame kurorte – vedybos. Agios Georgos, Pahros Lighthouse, Latsi ir Coral – puikūs paplodimiai, kuriuose diena iš dienos galima mėgautis kaitinančia saule. Šiame mieste esantis Afroditės vandens parkas yra puiki vieta šeimai kartu smagiai praleisti dieną. Lankantis Paphos būtų nuodėmė neaplankyti šešioliktame amžiuje statytoje Paphos pilyje, Dionizo namuose ir Odeone – mažame, antrojo amžiaus romėnų teatre. Kita vieta, kurią verta aplankyti – žavingas uostas, apsuptas daugybės įvairių restoranų, kavinių ir muziejų, supažindinančių su spalvinga Kipro istorija.
  • Protaras – žymus poilsinis kurortas Kipro pietryčiuose. Čia rasite daugybę viešbučių ir restoranų, siūlančių aukštą aptarnavimo kokybę bei įvairius patogumus. Patys populiariausi paplūdimiai, kuriuos verta aplankyti yra Fig Tree Bay (Figmedžių įlanka), Sirena Bay, Konnon Bay ir visi kiti paplūdimiai Paralimni teritorijoje.
  • Larnaca – pagrindinis Kipro oro uostas yra būtent šiame mieste. Tai kurortas, kurį labiausiai vertina šeimos. Dauguma šeimų atostogaujančių Larnacoje renkasi Finikoudes paplūdimį, o vakarėlius mėgstantys keliautojai dažniau lankosi McKenczie ir Kiti paplūdimiuose.
  • Limassol – unikalus miestas. Smėlėti paplūdimiai čia yra visai netoli miesto centro. Turizmui skirta kranto linija čia tesiąsi net 15 kilometrų, tad galite būti įsitikinę, kad čia tikrai rasite puikių paplūdimių. Keturi kilometrai vakarinio Limassol paplūdimio yra moterų ir merginų zona (Ladies Mile Beach). Šis ir keletas kitų paplūdimių (Pissouri, Santa Barbara, Kourium ir šalia Afroditės uolos esantis Cape Aspro) yra pažymėti mėlyna vėliava (saugiausių ir švariausių paplūdimių ženklu). Taip pat puikių paplūdimių galite rasti netoliese esančioje Lemesos teritorijoje, įskaitant Governor‘s paplūdimį, kuris siūlo daugybę vandens sporto galimybių.
  • The Akamas Peninsula – UNESCO saugomas miestas, geriausiai žinomas kaip istorinė Afroditės teritorija. Šis regionas yra įvairiausių gėlių, žinduolių, reptilijų ir paukščių rūšių namai. Šis kurortas puikiai tiks tiems, kurie nori artimiau susipažinti su Kipro kultūra ir istorija – kelionė Afroditės ir Adonio bėgiais – puiki istorijos pamoka. Labiausiai Akamas Peninsuloje lankoma vieta – Laros įlanka, kuri dažnai vadinama vėžlių paplūdimiu. Toks pavadinimas šiai salai suteiktas ne veltui – čia galite išvysti itin retų, nykstančių žaliųjų vėžlių jauniklius, besiritančius iš kiaušinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *