Lankytinos vietos Anglijoje

Keliaujant svetur, svarbu žinoti ko nori. Tai yra, svarbu sužinoti kur norite nuvykti ir ką pamatyti. Kiekviena šalis, be abejo turi ką parodyti, nesvarbu kur bevyktumėte, į Indiją, Australiją ar Argentiną, kiekviena šalis sužavės vis kitaip, savitais lobiais. Lankytinos vietos Anglijoje yra pabirusios po visą šalį. Tai nereiškia, kad nuo vienos lankytinos vietos iki kitos jums teks keliauti šimtus kilometrų. Jų Anglijoje yra pakankamai daug, todėl galima susirasti sau patinkantį objektų praktiškai visur, nesvarbu kurioje šalies dalyje bebūtumėte. Kaip jau minėjau, svarbiausia žinoti ko norite ir ar tos lankytinos vietos Anglijoje atitinka jūsų poreikius, tuomet viskas bus žymiai lengviau ir paprasčiau. Dauguma kelionių patarėjų sudarinėja lankytinų vietų top dešimtukus . Mes nebūsime kaip dauguma, ir vietoje top 10 sudarysime top 5 lankytinų vietų Anglijoje sąrašą. Išrinksime pačias svariausias ir įspūdingiausias lankytinas vietas Anglijoje, apie kurias jūs galėsite apregzti savo kelionės į Angliją maršrutą.

Londonas

Kaip tikriausiai jau tikėjotės, lankytinos vietos Anglijoje jokiais būdais neapsieis be Londono. Šis miestas yra gyva legenda, kuri bent kartą gyvenime turi aplankyti kiekvienas save gerbiantis keliautojas. Tikriausiai būtų sunku surasti žmogų, kuris negalėtų įvardinti bent vienos iš Londono garsenybių. Lankytinos vietos Anglijoje ir šis sąrašas niekaip neapsiesi be Londono ir visų jo grožybių, pradedant Big Benu ir baigiant Bekingemo rūmais. Žmonės iš viso Pasaulio tiesiog plūste plūsta pamatyti istorinių ir kultūrinių Londono įžymybių, nesvarbu koks metų laikas bebūtų, žiema ar vasara. Nors kai kam tai gali pasirodyti keista, dauguma iš šių įžymybių yra visiškai nemokamos. Lankytinos vietos Anglijoje po savo sparnu taip pat gaubia britų muziejų, kuris yra įsikūręs būtent Londone. Jame yra labai daug eksponatų, atkeliavusių net iš senovės Egipto, Graikijos ar romėnų aplinkos. Jei būsite Londone, nepagailėkite laisvos valandėlės ir aplankykite šį muziejų, net jei nesidomite istorija ir panašiais dalykais. Kita turistų pamėgta ir ne ką mažiau įspūdinga lankytina vieta Londone – britų biblioteka. Ji pasižymi savo didžiule originalių rankraščių kolekcija. Lankytinos vietos Anglijoje nebūtinai turi atsiskleisti vietų pavidalu. Tai gali būti ir renginys, ar įvykis. Tikriausiai jau įtariate, apie ką aš čia kalbu. Tai yra garsusis rūmų sargybinių apsikeitimo procesas, vykstantis kasdien. Populiariausia jį stebėti prie jau anksčiau minėtų Bekingemo rūmų, tačiau ten stebėtojų minia gali būt labai didelė, todėl protingiau iš kart vykti prie mažiau populiarių rūmų, pavyzdžiui švento James’o rūmų. Jei prieš išvykstant iš Londono, jūsų kišenėje dar nešvilpaus ūmūs vėjai, tuomet lankytinos vietos Anglijoje turi jums dar vieną perliuką. Tai yra įspūdingoji Londono akis („London eye“).Nepagailėkite pinigų šiam malonumui, pamatyti viską iš viršaus. Patirsite neišdildomus įspūdžius ir grįžęs namo galėsite su visais pasidžiaugti nuostabiais patyrimais.

Ežerų kraštas

Nuostabi vietovė Šiaurės Vakarų Anglijoje. Kaip jau galėjote suprasti iš pavadinimo, čia gausu ežerų. Taip pat čia gausu įspūdingų kalnų, kurie šį kraštą paverčia tiesiog kerinčia vieta. Beveik visos kitos lankytinos vietos Anglijoje dažnai nublanksta prieš šios gamtos vietelės grožį. Taip pat ji ribojasi ir su airių jūra, tad galima sakyt, kad vienoje vietoje susipina visi didžiausi ir gražiausi gamtos stebuklai -ežerai, kalnai, jūra… Ežerų krašte nesudalyvausite audringuose vakarėliuose ir neišgirsite pop žvaigždžių atliekamų dainų. Į šią vietą žmonės važiuoja pilnai atsipalaiduoti, pabėgti nuo miesto šurmulio, pasinerti į savo mintis ir atgauti ryšį su gamta, kurios galią čia pajusite stipriai, kaip niekur kitur. Lankytinos vietos Anglijoje kaip ši, gali pasiūlyti poilsį gamtoje, po atviru dangumi. Įsikurkite kempinge ar tiesiog patogesnėje vietelėje ir prabude naktį, savo akimis matykite ryškiausias krintančias žvaigždes. Jei mėgstate aktyvų laisvalaikį, galite pasinerti į keliones su kajakais. Na, o jei mėgstate ramesnį poilsį, tuomet ežerų kraštas jums gali pasiūlyti keletą meno festivalių bei muziejų. Taip pat galite tiesiog mėgautis nuostabia šio krašto gamta, visiškai nieko nevaržomi. Žinoma, čia taip pat yra gidų ir turistų maršrutų, kuriais keliaudami pamatysite tikriausiai daugiausiai viso šio krašto grožio.

Lankytinos vietos Anglijoje taip pat kaip ir be Londono, taip ir be Oksfordo – neapsieitų.

Manau savo garsumu Oksfordas ne ką nenusileidžia Londonui. Vienintelis trūkumas, tai, kad jis yra šiek tiek mažesnis ir negali pasiūlyti tiek daug įžymybių, keik anksčiau minėtasis Londonas. Londonas žinomas dėl to, jog yra Anglijos sostinė, nuo senų laikų visam pasauliui labai svarbus miestas, turtingas savo architektūra ir kultūra. Tačiau dėl ko yra žinomas Oksfordas? Dėl ko šio miesto vietos yra įvardijamos kaip lankytinos vietos Anglijoje? Taip yra dėl garsiojo Oksfordo universiteto , kurio vardas yra prestižinis, garsus visame Pasaulyje. Visi jaunuoliai, svajojantys padaryti svaiginančią karjerą, pirmiausiai taikosi į Oksfordo universitetą, prieš kurio diplomą alpsta ko ne visi darbdaviai. Šio universiteto botanikos sodas turi didžiausią augalų kolekciją visoje Didžiojoje Britanijoje, kuri siekia virš 70 tūkst. augalų rūšių, laikomų šiltnamiuose, vandenyje ar kitose patalpose. Prie lankytinos vietos Anglijoje gali būti priskiriamas pats Oksfordo universitetas, kurio dauguma pastatų yra atviri turistams. Taip pat čia yra keletas žaidimų aikštelių skirtų mažamečiams vaikams.

Brightonas

Tiksliau ne Brightonas, o Victorijos Pieras, esantis šiame mieste, Tai tarsi Londono Big Benas. Į šį miestą iš Londono nuvyksite kiek trumpiau nei per valandą, o vykti čia tikrai verta. Victorijos Pieras yra įsikūręs ant paties jūros kranto, dvelkia žaisminga senoviška dvasia ir siūlo jums visą krūvą pramogų. Taip pat čia vyksta keletas muzikos festivalių, kurie tikrai neleis jums nuobodžiauti.

Costwolds

Pagaliau mūsų sąrašas „lankytinos vietos Anglijoje“ artėja į pabaigą. Paskutinė, bet tikrai neprasčiausia vieta, kurią derėtų aplankyti vykstant į Angliją, yra Costwolds. Ši vietovė yra apibūdinama kaip išskirtinio gamtos grožio vietelė. Kalnuotos vietovės, su žaviais senoviniais kaimeliais, įkvėpė ne vieną ir ne du puikius Anglijos rašytojus. Tam, kad suprasti šios vietovės grožį, nepakanka vien pažvelgti į jos nuotrauką. Visa tai reikia pajusti. O tam, akd aprėptumėte visą šios vietovės vaizdą, patariama apsilankyti Broadway bokšte.

Pabaigai

Štai ir išseko mūsų lankytinos vietos Anglijoje. Galbūt žodis išseko nėra pats tinkamiausias, nes tokių vietų Anglijoje dar yra šimtai, tiesiog čia pateikėme svarbiausias vietas ir svarbiausią informaciją apie jas. Apie vienas iš jų parašėme daugiau, apie kitas – mažiau. Tikimės, kad informacijos pakako susidaryti bendrą įspūdį, ir tai tik paskatins jus aplankyti šią nuostabią šalį. Lankytinos vietos Anglijoje laukia jūsų ir jūsų šeimos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *