Lankytinos vietos Danijoje

Danija yra tikrai graži vieta, kurioje turint laiko bei lėšų (galbūt ir noro) reikėtų apsilankyti kiekvienam iš mūsų. Ši šalis neturi labai ryškaus savo prekinio ženklo, kaip pavyzdžiui Olandija ir jos gėlynai ar Anglija bei dviaukščiai autobusai ir arbatėlės gėrimas pietų pertraukos metu, tačiau vis tiek yra patraukli ir įdomi. Taip yra tikriausiai dėl to, jog ji yra labai įvairi ir dažnas turistas vykdamas į šią šalį nežino ko tikėtis. Lankytinos vietos Danijoje, kaip ir pati šalis yra labai įvairios. Čia gali rasti visko, priklausomai nuo to, ko pats ieškai. Jungtinės Amerikos valstijos yra vadinamos galimybių šalimi, tad Daniją galima drąsiai vadinti atradimų šalimi, nes atvykus čia tikėtis gali visko, atradimams ribų nėra. Lankytinos vietos Danijoje yra gana plati sąvoka, nes lankytis šioje šalyje tikrai yra kur. Nepamirškite, jog Danija yra karalystė, turinti savo valdovus, tad neskaitant valdovų rezidencijos, šalyje taip pat gausu senovinių pilių, kurios visos yra vertos jūsų apsilankymo. Lankytinos vietos Danijoje dažniausiai yra apsuptos nuostabia šios šalies gamta, kuria grožėtis galėsite visą savo kelionės į Daniją laiką. Šiame straipsnyje plačiau ir konkrečiau panagrinėsime lankytinas vietas Danijoje. Lankytinos vietos Danijoje tikriausiai prasideda kartu su muziejais. Jų čia yra iš tiesų daug, kur kas daugiau nei Lietuvoje. Svarbiausia, nepasiklysti kaip mažam vaikui saldainių parduotuvėje ir išsirinkti tai, kas jus labiausiai sudomina. Pabandykite internete paieškoti Danijos muziejų pagal savo pomėgius (yra didelė tikimybė, kad bent vieną atitikmenį rasite, nes muziejų čia iš ties daug), na o mes savo ruožtu pamėginsime pateikti pačius įdomiausius ir verčiausius jūsų vizito viešbučius. Lankytinos vietos Danijoje negalėtų apsieiti be vikingų palikimo. Būtent nuo jų galios drebėjo visa senoji Europa. Kaip žinoma, jie buvo paplitę po visą Skandinaviją, taip pat ir Danijoje. Šioje šalyje yra du vikingų muziejai, kuriuose saugomi įvairūs tų laikų radiniai, dažniausiai archeologiniai. Vienas iš šių muziejų yra įsikūręs visai netoli Roskilde miesto, lengvai pasiekiamu iš Kopenhagos. Apsilankę šioje vietoje tikrai nenusivilsite, nes vargu ar visame pasaulyje yra dar viena tokia vieta. Šiame vikingų muziejuje rasite autentiškai atstatytų vikingų laivų, kurie tikrai atrodo įspūdingai, bei visą atkurtą vikingų kaimelį. Palyginimas Lietuvoje būtų Rumšiškių tautosakos muziejus po atviru dangumi, tik neaišku ar jis sugebėtų prilygti vikingų muziejui Danijoje.

Lankytinos vietos Danijoje yra iš ties gražios bei įdomios tiek patiems Danams, kuriems tai yra labiau įprasta, tiek ir atvykėliams iš kitų šalių, kuriems visa ką pamato Danijoje gali atrodyti tarsi didžiulė egzotika. Kaip visiem jau tikriausiai yra žinoma (o ypač tiem, kurie žada vykti į Danijos karalystę ir nors šiek tiek ja pasidomėjo), Danija yra salų šalis. Ją sudaro 72 apgyvendintos ir net 371 neapgyvendinta sala. Įspūdinga, ar ne? Tad nenuostabu, kad kai kurios lankytinos vietos Danijoje yra įsikūrusios salose, visai šalia jūros kranto. Išgirdus šį faktą, kurio tikriausiai daugelis iki šiol nežinojo, iš karto pakvimpa egzotika. Tai byloja apie tai, jog vien tam, kad kai kurios lankytinos vietos Danijoje būtų pasiektos, reikės nemažai pastangų, tačiau tuo pačiu beveik užsigarantuosite sau naujus pojūčius, nuotykius ir adrenaliną. Tikriausiai viena iš įžymiausių mažų salų Danijoje yra Bornholm. Ji garsi savo praeitimi, tai yra turtinga istorija ir pasplaptingomis bažnyčiomis bei pilimis. Tai labai traukia visus turistus, kurie yra ištroškę adrenalino ir mėgsta mistiką. Net jei nesate vienas iš tokių turistų, vis tiek patartina apsilankyti šioje saloje, žinoma jei tik turėsite pakankamai laisvo laiko tam padaryti.

Lankytinos vietos Danijoje neapsiriboja vien senovinėmis pillimis salose ar įvairiausiais muziejais. Danijoje taip pat vyksta daug muzikos festivalių. Jei esate didžiulis muzikos fanas ir festivaliai Lietuvoje nepatenkina jūsų, galite pasirinkti vieną iš daugelio festivalių Danijoje ir nuvykti pasilinksminti tenai. Nors festivaliai nėra pastovios lankytinos vietos Danijoje, tačiau apie juos verta žinoti šį bei tą. Tirkiausiai didžiausi ir populiariausi – Kopenhagos džiazo festivalis, pritraukiantis džiazo mylėtojus iš aplinkinių šalių, o kartais net ir kitų žemynų, Roskildės muzikos festivalis, didžiausias festivalis Danijoje, kurį organizuoja pelno nesiekianti organizacija, tačiau jis kasmet parduoda per 80 tūkst. bilietų ir susilaukia virš 110 tūkst lankytojų! Gan įspūdingi skaičiai, tiesa? Na ir trečias festivalis vertas lankytinos vietos Danijoje vardo yra antras pagal dydį muzikos festivalis Danijoje- Skandeborgo festivalis, kuriame išskirtinai groja tik roko muzika. Kasmet jis pritraukia apie 45 tūkstančius klausytojų. Populiarumą tikriausiai nulemia ir tai, jog festivalis rengiamas originalioje ir įdomioje vietoje – istorinę vertę turinčiame miške, visai ant ežero kranto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *