Lankytinos vietos Ispanijoje

Ispanija yra viena išskirtiniausių bei aplinkos grožiu labiausiai žavinčių Europos valstybių. Pradėjus planuoti kelionę į šią šalį, jus gali užgriūti labai paradoksalus sunkumas: Ispanijoje yra daugybė įspūdingų vaizdų, gražus gamtovaizdis, nuostabūs miestai ir kalnas įvairių pramogų, šių dalykų įvairovė tokia didelė, kad atrodo, jog išsirinkti labiausiai dėmesio vertas vietas tampa tiesiog neįmanoma.

Kiekvieno žmogaus nuomonė skiriasi ir tai, kas vienam atrodo nuostabu, kitam gali visai nepatikti, tačiau pasikliaudami tūkstančių keliautojų vertinimais įvairiuose interneto portaluose, parengėme, mūsų manymu, labiausiai aplankyti vertų lankytinų vietų sąrašą pirmosios kelionės metu.

Prado muziejus (Museo del Prado)

Šis, Milane įkurtas muziejus, pripažintas svarbiausiu meno muziejumi visame pasaulyje. 4000 šedevrų leidžia pažinti Ispanijos istoriją ir meno judėjimą po vienu stogu. Dauguma šiame muziejuje esančių eksponatų čia pateko Ispanijos karalių pageidavimu, tad didelė dalis meno kūrinių yra pasaulinių kūrėjų nuopelnas, įskaitant  Franciską Goją, Mikelandželą, Fra Angelico, Botičelį ir Hieronimą Bošą.

Sagrados šeima (Sagrada Familia)

Sagrados šeima – tai garsaus ispanų architekto Antonijaus Gaudžio katedra Barselonoje, kurios jis taip ir nebaigė statyti. Katedros statyba pradėta 1882-aisiais metais, tačiau praėjus dviems metams po šios datos, pastato architektas atsisakė tęsti darbą. Gaudis įsipareigojo savo darbą pabaigti ir vėliau jam skyrė labai daug laiko. Kurį laiką jis katedrą ne tik statė, bet ir gyveno joje, iki kol 1926-aisiais užklupo mirtis. Vis dėlto, iki šių laikų išlikusios pastato dalys, įskaitant sienas, požemius ir bokštus žavi unikaliu gotišku stiliumi. 1979-aisiais katedra pabaigta statyti taip, kaip tai daryti norėjo Gaudis.

Gugeno muziejus (The Guggenheim Museum)

Tai nuostabiu dizainu pasižymintis Frank‘o O.Ghery‘io muziejus Bilbao mieste. Visuomenei duris jis atveria nuo 1997-ųjų spalio ir yra pripažintas pačiu svarbiausiu 20-ojo amžiaus architektūros šedevru.

Kordoba (Cordoba)

Romėnų įkurtas Kordobos miestas turi įvairių kultūrinių ir istorinių lobių, įskaitant katedrą-mečetę, Kalahoros uostą ir žydišką sinagogą, paverstą muziejumi. 10-ajame amžiuje ir 11-o pradžioje, Kordoba buvo didžiausią populiaciją pasaulyje turintis miestas ir būtent šiais miestais jis virtu intelektualiniu Europos centru. Šiais laikais jis virtu moderniu miestu ir tik senamiestis didžiuojasi istoriją saugančia architektūra, primenančia romėnų imperijos laikus ir jų ryšius su Ispanija bei didelę įtaką Ispanijos kultūrai.

San Lorenzo vienuolynas (Monastery of San Lorenzo)

Šis įspūdingas vienuolynas antrojoje 16-o amžiaus pusėje buvo pastatytas Ispanijos karaliaus Filipo II prašymu, norint įamžinti jo sėkmę prieš prancūzus San Quentin kovoje. Vienuolynas garsėja simetrišku dizainu ir keturiais didžiuliais bokštais, žyminčiais kiekvieną pastato kampą. Nors ilgą laiką vienuolynas buvo naudotas pagal paskirtį, tam tikru metu čia ilsėjosi Ispanijos karaliai ir karalienės.

Didžioji Madrido aikštė (Plaza Mayor de Madrid)

Tai didžiulė įspūdingi aikštė, kuri per daugelį metų buvo naudojama pačiomis įvairiausiomis paskirtimis. Pirmutinė aikštės paskirtis buvo vieta arabų turgui iki kol 1590-aisiais metais karalius Filipas II išvaikė arabų prekybininkus ir pavertė ją vietinių prekeivių ir susitikimų vieta. Bėgant metams, Didžioji Madrido aikštė atliko skirtingus vaidmenis miesto gyvenime ir įamžino daugybę įvykių, įskaitant kovas su buliais ir baisias egzekucijas. Šiandieną tai viena pagrindinių turistų lankomų vietų Ispanijoje, kurioje galima tiesiog pailsėti stebint aplinkui judantį pasaulį, kramsnojant ispaniškąsias Tapas ir geriant tradicinį ispanišką alų.

Alhambra (La Alhambra de Granada)

Prieš daug metų maurų įkurti rūmai yra vienareikšmiškai fantastiški. Įvairių statinių kompleksas yra itin platus ir užima nemažą dalį Granados centro, tad norint viską apžiūrėti, tam verta paskirti visą dieną. Raudonos pastatų sienos ir spalvinga istorija, kultūra ir meno šedevrai traukia turistus iš viso pasaulio, tad čia nuolat pilna žmonių. Jei planuojate aplankyti šią vietą vasarą, smarkiai rekomenduojame bilietus nusipirkti iš anksto.

Salvadoro Dali mauzoliejus/muziejus

Salvadoras Dali tapo vienu iš populiariausių ir geriausiai įvertintų dailininkų visame pasaulyje. Jo mauzoliejuje/muziejuje galite išvysti didelę kolekciją nepakartojamų darbų, padedančių pajausti siurrealizmo dvasią. Ispanijos pasidžiavimu tapusio menininko muziejus yra vienas iš ryškiausių lankytinų objektų šiaurės Ispanijoje, kurį be abejonės verta aplankyti bet kuriam, nors minimaliai meną vertinančiam žmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *