Lankytinos vietos Italijoje

Alpių, Dolomitų ir jūrų apsuptyje esanti Italija visame pasaulyje garsėja kaip viena iš gražiausių šalių. Idealus šiltas klimatas vilioja turistus iš įvairių pasaulio šalių, tad nenuostabu, kad ir lietuviai domisi galimybe čia apsilankyti. Vien jau Roma stebina didele gausa lankytinų objektų, o visoje Italijoje jų nesuskaičiuojama daugybė. Turbūt savaitės kelionė visų žymių Italijos vietų aplankymui būtų per trumpa, o ir visų jų aprašymai sudarytų neploną knygą, tad paruošėme pačių populiariausių lankytinų vietų, kurias tikrai verta pamatyti pirmojo vizito Italijoje metu, aprašymus.

Pizos bokštas

Vienas žymiausių bokštų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje yra tapęs Italijos simboliu. Pasirodo, svyrantis Pizos bokštas yra tiesiog šalia esančios katedros varpinė – daugybė katedrų išsidėsčiusių po visą Italiją turi savo varpinių bokštus ir dėl vienų ar kitų priežasčių jie taip pat yra palinkę. Dvyliktame amžiuje pradėto konstruoti bokšto statyba truko apie du šimtus metų. Žemė, į kurią buvo tvirtinamas didysis statinys, buvo per daug minkšta, tad dar prieš pabaigiant bokštą statyti, jis jau pradėjo linkti. Statybininkai tai pastebėjo ir bandė situaciją ištaisyti keisdami konstrukciją (tinkamu kampu pažiūrėję matysite, kad viena pusė yra šiek tiek kitokia), tačiau jiems nepavyko. Į bokštą daug kartų buvo uždrausta įeiti lankytojams ir daugybė inžinierių dirbo, kad sutvirtintų pagrindą, tad kol tam yra galimybė – verta jį aplankyti. Norint išvengti milžiniškų eilių, patartina bilietus nusipirkti iš anksto (prieš tai būtinai patikrinkite bokšto lankymo valandas, nes jos nuolat kinta).

Vatikanas

Turbūt apie šią mažą valstybėlę daug šnekėti nereikia – popiežiaus Benedikto XVI-ojo rezidencija ir krikščionių Meka jau daugybę metų įrašoma į populiariausių lankytinų vietų sąrašus. Katalikų centras, valstybė mieste, maža dydžiu, bet didelė savo kultūra. Mažiau nei pusės kvadratinio kilometro dydžio teritorija turi daugiau istorinių ir meno kūrinių, nei dauguma didelių pasaulio miestų. Italijos sostinėje Romoje esantis Vatikanas – pati mažiausia pasaulio valstybė, turinti mažiau nei tūkstantį gyventojų, atsidavusių katalikų, tačiau kasmet sulaukianti milijonų turistų. 

Ponte Vecchio tiltas

Seniausias iš šešių didžiųjų Florencijos tiltų, geriausiai žinomas miesto simbolis. Akmeninėmis kolonomis romėnų laikus primenantis tiltas 1333 metais buvo sugriautas potvynių, tačiau po 12 metų vėl atstatytas ir vis dar nuolat naudojamas. Perstatant tiltą vietoj penkių arkų liko tik trys. Ant šio tilto esančiuose spalvotuose pastatuose įsikūrusios įvarios parduotuvėlės ir kavinukės, kuriose galite pasimėgauti tikra itališka kava bei tradicine italų duona ciabbata. 

Koliziejus

Koliziejus, kitaip dar žinomas Flavijaus amfiteatro vardu, yra didžiausias ir reikšmingiausias romėnų pasaulyje bei pats žymiausias monumentas Romoje. Šio didingo statinio atidarymo ceremonija truko 100 dienų. Žmonės stebėjo kruvinas kovas, pasirodymus ir tūkstančių gyvūnų nužudymus (tų laikų žmonės keistai suprato pramogas). Galime pasidžiaugti, kad mūsų laikais tokie „pasilinksminimai“ ten nebevyksta ir dabar tiesiog galime gėrėtis įspūdingos senovinės struktūros statiniu bei įsivaizduoti kaip jis galėjo atrodyti romėnų laikais: tobulai baltas, padengtas prabangiomis travertino akmens plokštėmis.

Panteonas

Verčiant iš graikų kalbos, Panteonas – šventykla visiems dievams, tad tokia ir yra šio pastato reikšmė. Nors pats Panteonas buvo perstatytas,  jo viršuje esantis kupolas nepaliestas jau 2000 metų ir iki šių dienų išliko didžiausiu neperstatytu betoniniu kupolu. Tai vienas iš geriausiai išsilaikiusių romėnų pastatų, saugantis ilgą istoriją. Nuo pat pastatymo jis buvo naudojamas įvairiems tikslams, o nuo 7-ojo amžiaus pradėtas naudoti kaip romėnų katalikų bažnyčia, skiriama šventai Marijai ir nukryžiuotajam. Vis dėlto, šiomis dienomis žmonės labiausiai stebisi tuo, kaip Panteonas atrodo. Unikali šio pastato struktūra įkvėpė daugybę architektų ir darė didelę įtaką vakarų architektūrai nuo pat Renesanso laikų. Panteono statybos stilius  aptinkamas 19-20 amžių statybose, nuo universitetų ir bibliotekų iki ištisų miesto aikščių.

Venecija

Vien šiame mieste esančių istorijos ir meno objektų apžiūrėjimui būtų galima skirti ištisas savaites. Viso pasaulio romantikų ir menininkų mylimas miestas užgniaužia kvapą kiekvienam čia apsilankiusiam. Tai miestas, apie kurį kalbėti sunku – jį tegalima pamatyti ir pajausti. Venecija, tai artistiškos prabangos ir natūralios aplinkos derinys. Tai miestas, turinti 121 salelę ir visas jas jungia net 435 tiltai. Kad ir kaip bebūtų keista, tai nesudaro jokių sunkumų keliaujant – mieste puikiai išvystyta viešojo transporto sistema, netgi be mašinų eismo. Šimtai muziejų, bažnyčių, bazilikų ir kitų senų pastatų suteikia galimybę pajusti senovinio miesto dvasią, o daugybės menininkų apsuptyje galite įsikūnyti į bet kokį vaidmenį. Jei tik turite galimybę aplankyti šį miestą nors kartą gyvenime – būtinai ja pasinaudokite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *