Lankytinos vietos Kanarų Salose

Mėgavimasis karštais saulės spinduliais glostančiais veidą, gaivus pajūrio vėjelis kedenantis plaukus, idiliškas paplūdimys – daugeliui tai tipinės asociacijos pagalvojus apie atostogas Kanarų salose. Tačiau kol poilsiautojai maudosi, plaukioja, nardo, deginasi ir vaikšto pakrante, už jų nugaros verda „tikras“ Kanarų gyvenimas, saugantis turtingą istoriją ir kultūrą.

Plačiausiai saloje vystomas verslas Kanarų salose be abejo yra turizmas ir atrodo, kad čia galima išvysti vien didžiulius viešbučius, turizmo kompleksus ir daugybę parduotuvių bei restoranų, tačiau tai dar ne viskas. Kad ir kokia masė turistų čia kasmet apsilankytų vien kurortinių malonumų traukiami, jie nesunaikino pasakiškų kraštovaizdžių ir kultūrinių objektų, kuriuos aplankyti galite ir jus.

Kad žinotumėte nuo ko pradėti ir pirmoji kelionę į Kanarų salas būtų nepamirštama, parengėme trumpus dėmesio vertų lankytinų vietų aprašymus.

Papūgų parkas (Loro Parque)

Papūgų  parkas yra viena iš populiariausių lankytinų vietų vienoje iš Kanarų salų Tenerifėje, Puerto de la Cruz regione. Parko įkūrėjas – Vokietijos ambasadorius Tailande Wolfgang Kiessling. Po išvykimo iš Tailando, draugas jį pakvietė į Tenerifę. Sužavėtas salos grožio, buvęs ambasadorius nusprendė įsikurti Puerto de la Cruz ir pastatyti teminį parką, kurio pagrindas būtų papūgos. Šiandieną parke yra apie 4000 spalvingųjų paukščių, iš viso 350 skirtingų rūšių. Parkas užimi 135 000 kvadratinių metrų teritoriją, kurioje retos papūgų rūšys saugomos nuo išnykimo. Kai kurie parko pastatai pagaminti iš tailandietiškos medienos, tad atrodo tikrai egzotiškai.

Tame pačiame parke esantis zoologijos sodas yra vienas iš didžiausių pasaulyje. Jame yra pingvinariumas su daugybe pingvinų rūšių, milžiniškas akvariumas su delfinais, jūrų liūtais ir orkomis (banginiais) bei gorilų, tigrų ir šimpanzių aptvarai. Čia taip pat galite pažiūrėti įspūdingus jūrų liūtų, papūgų, delfinų ir orkų pasirodymus – tikrą gyvūnų šou. 

Nacionalinis Timanfajos parkas (Parque Nacional de Timanfaya)

Tai kvapą gniaužianti vietovė, primenanti mėnulio paviršių, kuri susikūrė 18-ame amžiuje išsiveržus daugiau nei 100 vulkanų, kuomet lava uždengė 50 kvadratinių kilometrų, tai yra vieną trečiąją Lanzarotės regiono. 1968-aisiais ši unikali vietovė paskelbta nacionaliniu parku.

Šią salos dalį verta aplankyti kiekvienam keliautojui, nes kai kurių retų gėlių rūšių ir tokio kraštovaizdžio turbūt nepamatysite niekur kitur. Čia atvykus apsimoka užsisakyti turą su gidu, kuris jums papasakos daug įdomių faktų apie paslaptingąją vietovę (atsiranda vis daugiau nemokamų anglų bei ispanų kalbomis vedamų turų, nepamirškite į vieną jų užsiregistruoti dar prieš išvykdami). Vos kelis metrus po pėdomis, žemės temperatūra siekia 400, o kai kur ir 600 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Įėjimas į nacionalinio parko teritoriją – nemokamas.

Teido kalnas (Pico del Teide)

Toje pačioje Tenerifės saloje yra ir garsusis Teidės kalnas – pats aukščiausias taškas visos Ispanijos teritorijoje, siekiantis 3 kilometrų ir 718 metrų aukštį. Kiekvienas lankytojas gali lipti iki 300 metrų aukštyje esančios viršūnės, iš kurios atsiveria pasakiškas vaizdas, o norintys dar daugiau nuotykių, gali lipti ir aukščiau, tačiau tam reikia gauti nemokamą leidimą. Nacionalinis Teidės parkas 2007-aisiais buvo įrašytas į pasaulinio paveldo sąrašą.

Kadaise Guanches aborigenai laikė šį kalną šventu, tad jis iki šio yra mitologinė vietovė, panašiai kaip ir Olimpo kalnas, apipintas legendomis. Pasak legendos, velnias pavogė šviesos ir saulės dievą Mageką ir įkalino jį vulkane, paskandindamas pasaulį tamsoje. Sakoma, kad iki kol ugnikalnis išsiveržė visur buvo tamsa, tad Guanchees aborigenai nuolat negindavo laužus, norėdami išgąsdinti velnią.

Kalno papėdėje išvysite įspūdingą florą ir fauną. Dėl ypatingos geologinės vietovės, čia auga itin retų rūšių augalai bei gyvena nematytų rūšių žinduoliai.

Safari kupranugarių parkas (Camel Safari Park La Baranda)

Po mitinių vietovių ir gamtos bei gyvūnų grožio norisi kažko kito? Kodėl gi nenukeliavus į rytus pajodinėti kupranugariais? Tai tarsi staigus peršokimas į visai kitą kultūrą. Šis parkas turi 70 kupranugarių ir yra įkurtas pasakiško grožio teritorijoje, kurioje auga palmės bei avokadų ir citrusinių vaisių medžiai. Vietovėje taip pat yra restoranas, baras bei nedidelis zoologijos sodas.

Čia taip pat turėsite galimybę paplaukioti su jūrų liūtais – tai nepakartojama galimybė pabendrauti su šiais nuostabiais, aukšto intelekto gyvūnais, daugiau apie juose sužinoti ir pasijusti tarsi laukinėje gamtoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *