Lankytinos vietos Kipre

Kipras yra viena iš nuostabiausių salų Viduržemio jūroje. Ši sala stebina ne tik 10000 kilometrų besitęsiančia kranto linija ir 2000 metrų aukščio kalnų masyvais, bet ir unikaliu kraštovaizdžiu, ypač patiksiančiu gamtos ir saulės mylėtojams. Pasivaikščiojimai, maudynės, nardymas, irklavimas, važinėjimas paprastais bei elektriniais dviračiais, trekingas, golfas – tai tik keli iš daugybės Kipre randamų užsiėmimų. Bet juk keliaujate ne vien tam, kad visą laiką linksmintumėtės, tiesa? Be šių pramogų Kipre dar yra ir daugybė lankytinų vietų, traukiančių savo išvaizda bei istorija. Daugybė istorinių bei tiesiog akį traukiančių vietų yra išsidėsčiusios po visą salos teritoriją. Vienos kelionės metu turbūt nespėtumėte visko apžiūrėti, bet kadangi į Kiprą atvykti šiais laikais yra prieinama daugumai – galite čia grįžti metai iš metų.

Kultūriniu atžvilgiu ši sala gali pasiūlyti labai daug. Egipto, Graikijos, Romos, Venecijos ir kitų tautybių žmonės gyvenę ir ilgai keliavę po salą, sukūrė unikalią ir įvairiapusišką Kipro kultūrą. Kultūrinį Kipro palikimą sudaro antikiniai akmenys, uolos, romėnų amfiteatrai, egiptiečių kapavietės, Bizantijos bažnyčios ir vienuolynai, ikonos, freskos ir daug daugiau. 

Pilys

Kipras puikuojasi įspūdingomis senovinėmis pilimis. Ilgus amžius gyvuojantys Saint Hilariono pilies bokštai iš klinčių, surinktų Besmarpark kalnuose nepaliks abejingų – tai viena iš įspūdingiausių lankytinų vietų šiaurinėje Kipro dalyje. Į Kolossi pilį prie Limassolio galima patekti moderniai rekonstruotu pakeliamuoju tiltu, nuo kurio atsiveria išties kvapą gniaužiantys vaizdai.

Afroditės vonios

Legendomis apipintoje Akamas Peninsuloje vis dar tebėra vonios, kuriomis mėgavosi žavingoji graikų meilės deivė. Afroditės vonios – tai gėlo vandens baseinai uoloje. Dėl izoliacijos nuo aplinkos, galite visiškai atsiriboti nuo už olos ribų esančio pasaulio ir pilnai atsipalaiduoti.

Hala Sultan Tekke

Visai netoliese Larnakos oro uosto, gražių sodų apsuptyje, šalia sūriojo Larnakos ežero, stovi istorinė Hala Sultan Tekke mečetė. Ši vieta – migruojančių flamingų žiemos namai – gali tapti pirmuoju jūsų kelionės vizitu, vos palikus oro uostą.

Kykkos vienuolynas

Kykkos vienuolynas – vienas iš didžiausių ir seniausių su religija susijusių pastatų visame Kipre. Prieš daugybę metų šis vienuolynas buvo pastatytas Bizantijos imperatoriaus Alexios Komnenos, kaip auka mergelei Marijai. Jame iki šiol galite rasti vieną iš trijų išlikusių ikonų, kurias nutapė apaštalas Lukas. Kykkos vienuolynas itin puošniai dekoruotas ornamentais ir visas padengtas sidabru. Jis taip pat žinomas dėl muziejaus, esančio šio vienuolyno požemiuose, kuriame eksponuojamos stulbinančios ikonų, medžio raižinių ir rankraščių kolekcijos bei kiti antikvariniai objektai, saugantys Kipro istoriją. Jei čia užsuksite, taip pat verta aplankyti šalia esančius Troodos kalnus su įspūdingomis kalvomis ir paplūdimiais. Šie kalnai taip pat yra Bizantijos bažnyčių, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą bei dekoruotų neeilinėmis freskomis, namai.

Pafos uostas

Vienas iš didžiausią įspūdį turistams paliekančių objektų – Pafos oro uostas. Jį verta pamatyti bet kuriuo metų laiku, tačiau ypač įspūdingos trys vasaros dienos, kuomet aidi operiniai garsai, atsimušantys į pernykštes sienas.

Amathus

Istoriškai tai vienas iš seniausių karališkųjų Kipro miestų. Dabartiniai griuvėsiai, dalinai skalaujami jūros, sukėlė teorijas, kad žmogaus veikla šiame mieste buvo vystoma jau 1100-aisiais metais prieš Kristų. Čia galite išvysti Akropolio liekanas, istorinę Afroditės šventyklą bei Nekropolį. Lankytojai turi galimybę pažinti šią vietą ir išvysti retus archeologinius lobius.

Choirokitia

Jei esate istorijos mylėtojas, akmens amžiaus palikimas Choirokitijoje jus tikrai sužavės. Ši, tarp Larnakos ir Limasolio esanti vieta, tai ypač gerai išsilaikiusio ir į 6-ąjį amžių prieš Kristų perkeliančio palikimo namai. Tai viena iš pirmųjų vietovių, kuriose kada nors gyveno žmogus, ir ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia galite rasti daugiau nei 60 akmens amžiuje pastatytų namų, nepakeistų gatvių bei didžiulius rūmus.

Kipro kaimai

Kipro kaimai jau nuo 1987-ųjų siūlo patirti visiškai neįprastas atostogas: gyvenimas senuose kaimuose, toli nuo turistų lankomų vietovių, jaučiant gyvas tradicijas ir kaimo dvasią – tai patirti galite ir jūs. Nakvynė skoningai renovuotuose senuose tradiciniuose namuose tarp apelsinų, vynuogių ir alyvų medžių – turistams siūloma paslauga. Pasirinkę tokį kultūros pažinimo būdą, turėtumėte išsivežti pačius ryškiausius įspūdžius, patirti kultūros spalvingumą ir vietinių gyventojų svetingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *